آخرین اثر نقاش اصفهانی به نام قلب من ایران


رضا بدرالسماء، نقاش اصفهانی در گفت وگو با خبرنگار فارس در اصفهان، درباره آخرین اثر خود با عنوان «قلب من ایران» گفت: بیشتر عمرم را در جمهوری اسلامی ایران گذرانده ام و بعد از انقلاب معدن آثار طعم انقلابی پیدا کرد، کشور ما. به برکت نظام جمهوری اسلامی امن ترین کشور منطقه و جهان است. نظام جمهوری اسلامی عزیزترین فرد من است. به برخی از دوستان می گفتم آنقدر دلم غمگین است که اصلا نمی توانم از دستم استفاده کنم، اما بالاخره قلم را برداشتم و تابلوی «قلب من در ایران» را ساختم.

وی با اشاره به اینکه اکثریت مردم آزادیخواه ایران و جهان از این اغتشاشات و به ویژه حادثه تروریستی شیراز ناراحت شدند، درباره تابلوی «قلب من ایران» گفت: این تابلو پرچم سه رنگ اسلام است. جمهوری سبز، سفید و قرمز. این نشانه اسلام و آزادی و آزادی و جایگاه ملت است که امضای قرمز پای تابلو نشان از ناراحتی من است که انگار خون از آن جاری می شود و پایین می آید و حتی خود را نشان دادم. احساسات در امضا

بدرالسما با اشاره به ثبت تجربیات خود در قالب طرح های مختلف و گردآوری آنها در مجموعه نقش نگار گفت: از جمله این طرح ها، طرح هایی را نیز برای نقشه ایران طراحی کرده ام حتی گردشگران خارجی که وقتی وارد کشوری می شوند به دنبال آن هستند. تا نشان و پرچمش را ببینند آنها کشور هستند و چه خوب است که پرچم کشورمان با نقاشی ایرانی در قالب آثار به زیباترین شکل ممکن باشد.

در ادامه می توانید آثار رضا بدرالسماء را که در آن از پرچم و نقشه ایران استفاده شده است مشاهده کنید:

تا آخر ایستاده ایم

رضا بدرالسماء با بیان اینکه در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب «تا آخر می ایستیم» را نقاشی کرده است، گفت: رهبر انقلاب اسلامی تاکید کردند که اگر انسان بعد از ۴۰ سال مرحله دوم انقلاب آغاز شود. به ۴۰ سالگی برسد، او کامل خواهد بود. نزدیک است و کمتر کسی می تواند یک فرد ۴۰ ساله را از راهی که انتخاب کرده منصرف کند. ۴۰ سال زمانی است که انسان به جایی می رسد که ذهنش ملکه می شود. پایدار است و حرکت می کند.

این هنرمند اصفهانی با بیان اینکه در این اثر می خواستم ایدئولوژی جمهوری اسلامی را به نمایش بگذارم، خاطرنشان کرد: به همین دلیل کلمه طیبه لا اله الا الله را روی دایره ای کار کردم که عالم را تداعی می کند که همه انبیا یک کلمه هستند و کلمه طیبه لا اله الا الله، یعنی نفی همه ظالمان و انحلال نظام الهی. همچنین گلدانی با ۴۰ گل نرگس به نشانه قیام امام زمان (عج) و چهلمین سالگرد انقلاب وجود دارد.

بدرالسما ادامه داد: روی دیوار دیگ تصویر پرچمی داریم که به سمت عالم ملکوت و نور ادامه می یابد و جایگاهی که خداوند برای انسان در نظر گرفته است همانطور که خداوند می فرماید انا الله و انا الیه راجون و روی بدنه دیگ جمله ای از امام حک شده است گفتند تا آخر ایستادیم.

علامت کلمه طیبه لا الله الی الله

این نقاش اصفهانی در مورد تابلوی با عبارت طیبه لا اله الا الله گفت: این تابلو آرم جمهوری اسلامی، کلمه طیبه لا اله الا الله و ایدئولوژی نظام جمهوری اسلامی است که سعی شده به زیبایی به تصویر کشیده شود. پرندگان، دور این کلمه، پرندگان پرواز کردند.

تخته آفتاب من، بیا، وقت دمیدن است

بدرالسما با بیان اینکه تابلوی «خورشید من به وقت دمیدن می آید» الهام گرفته از بیت شعری از مقام معظم رهبری است، اظهار کرد: در قسمت پایین اثر برآمدگی کره زمین و منطقه را نشان می دهد. جمهوری اسلامی ایران به عنوان این نظام با عنایت به قیام اباعبدالله (علیه السلام) و خون پاک او و خون شهدای جنگ تحمیلی، با الگوبرداری از سیدالشهدا، حلقه در پایین تابلو اشاره به انگشتر سردار شهید سلیمانی دارد.

نگارگر اصفهانی با اشاره به سرو بالای نیمکره که نمادی از جایگاه مردم ایران است، افزود: سرو دور سرو نشانی از سرو حمل شده توسط رزمندگان است و نشانه پیوند آنهاست. با فلسطینیان و آزادگان جهان که سرو را نیز بر دوش دارند.» گل لاله نشانه آبادانی و خون پاکی است که ثمره آن همه دنیا را خواهد گرفت.

نقاشی گلستان من، ایران

بدرالسما با بیان اینکه تابلوی «گلستان من ایران» نشان دهنده همبستگی ملت ایران است و مردمی فارغ از زبان و ایمان در کنار هم زندگی می کنند و شهرها با نقوش ایرانی پیوند خورده است، تصریح کرد: این نشان می دهد که انقلاب از مرزها خارج شده و با خون شهدا و پرندگانی که آزاد شدند و به ملکوت رفتند به دنیا صادر می شود تا روزی شاهد رسیدن پرچم جمهوری اسلامی ایران باشیم. دست صاحب اصلی آن امام زمان (عج) و همه انسانها به کمال می رسد و به آزادی می رسد

جزئیات بیشتر این تابلو را می توانید در ویدئوی زیر مشاهده کنید:

انتهای پیام/۶۳۱۲۴/ع/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید