آلاینده های پلاستیکی در دریا در حال رشد هستند – در اینجا آنچه می توانید در مورد آن انجام دهید


پایداری بخشی جدایی ناپذیر از چشم انداز برای نام تجاری HUM است. این ارزشی است که ما متعهد به توسعه آن از طریق ابتکارات و استراتژی های جدید با متحدان همفکر خود هستیم.

همانطور که در روز زمین 2021 اعلام کردیم ، HUM بسته بندی خود را به 100 درصد پلاستیک محدود به دریا تغییر می دهد تا آلودگی پلاستیک و تأثیر خود ما بر محیط زیست را کاهش دهد.

اکنون خوشحالیم که همکاری جدید خود را با بنیاد Surfrider اعلام کنیم ، یک سازمان مردمی که برای محافظت از اقیانوس ها ، موج ها و سواحل ما برای همه مردم از طریق یک شبکه فعال فعال قدرتمند نیست. با هم ، ما آگاهی از مضرات آلودگی پلاستیک و چگونگی اقدام شما برای ایجاد تغییرات مثبت را افزایش می دهیم.

در مورد آسیب های مختلف آلاینده های پلاستیک و نحوه مشارکت در حفاظت از اقیانوس ها و محیط زیست ما بیشتر بدانید.

آلودگی های میکروپلاستیک در هنگام آلودگی زدایی از ساحل Surfrider

آلودگی پلاستیکی چیست؟

آلاینده های پلاستیکی شامل تجمع مواد پلاستیکی در محیط می شوند که می تواند بر منابع طبیعی ، حیات وحش و سلامت انسان تأثیر منفی بگذارد. پلاستیک تجزیه پذیر نیست ، به این معنی که تقریباً تمام پلاستیک هایی که تا به حال تولید شده اند امروزه نیز به نوعی وجود دارند – بیشتر آن به شکل آلاینده ها است.

تولید مداوم پلاستیک بکر در ترکیب با افزایش تجمع این مواد عواقبی دارد که با گذشت زمان متحد می شوند – به همین دلیل مهم است که در مورد مشکل بیشتر بیاموزیم و از آن اقدام کنیم.

چرا آلودگی پلاستیکی در دریا اهمیت دارد؟

این یک چیز است که بدانیم آلودگی پلاستیکی در دریا یک مسئله جدی است – اما روبرو شدن با آمار واقعی پشت این مشکل یک چیز دیگر است.

در اینجا برخی از حقایق و ارقام وجود دارد که ممکن است شما را شگفت زده کند:

 • اقیانوس 71 درصد از سطح زمین را پوشش می دهد و بیش از 96 درصد از منابع آبی آن را در اختیار دارد. با این وجود ، سالانه 8 میلیون تن پلاستیک وارد دریا می شود که 80 درصد بقایای دریایی را تشکیل می دهد که حیات و بقای گونه های اقیانوسی را تهدید می کند.
 • هنگامی که پلاستیک به محیط طبیعی وارد می شود ، به جای تجزیه پذیری تجزیه شده یا به قطعات کوچکتر و کوچکتر تجزیه می شود – حتی کوچکتر از آنچه با چشم غیر مسلح می توانید مشاهده کنید. این میکروپلاستیک ها سپس در هوا ، خاک و حتی منبع آب ، غذا و بدن ما به پایان می رسند.
 • هنگامی که میکروپلاستیک ها در بدن تجمع می یابند ، محققان معتقدند که می توانند خطرات سلامتی مانند اختلالات هورمونی و عدم تعادل هورمونی ، خطرات برای اندام های حیاتی و سیستم عصبی ، ضعف سیستم ایمنی بدن ، مشکلات باروری و موارد دیگر را به همراه داشته باشند.

همانطور که می بینیم ، جریان آلاینده های پلاستیکی که امروزه وجود دارد ناپایدار است زیرا یک اثر دومینو ایجاد می کند که محیط زیست ، عرضه جهانی آب و غذا و سلامت خود را به خطر می اندازد. بر اساس گزارشی از سال 2020 ، پیش بینی می شود در صورت عدم اقدامات شدید ، میزان آلاینده های پلاستیکی در دریا تا سال 2040 سه برابر شود.

خبر خوب این است که نه تنها می توان دریاهای خود را نجات داد و مشکل آلودگی پلاستیکی را کاهش داد ، اما اگر در حال حاضر اقدامی انجام دهیم ، در دسترس است. سازمانها و افراد این قدرت را دارند که با ایجاد تغییرات گسترده که در کنار هم می تواند نتایج عالی را به ارمغان آورد ، تغییر ایجاد کنند.

پروبیوتیک های HUM Gut Instinct در یک بطری پلاستیکی مقاوم در بستر دریا

تعهد HUM به کاهش آلودگی پلاستیک

با گذر ما به استفاده از بسته بندی های پلاستیکی فقط دریایی ، هدف کوتاه مدت ما این است که معادل 6 میلیون بطری را تا پایان سال از آلودگی نجات دهیم. در آگوست 2021 ، ما گزارش می دهیم که ما 3،810،773 بطری ذخیره کرده ایم و در مسیر رسیدن به این نقطه عطف هستیم.

ما حداکثر تا سال 2025 تلاش می کنیم:

 • از ورود معادل 50 میلیون + بطری آب به دریا جلوگیری کنید
 • استفاده از پلاستیک جدید را حذف کرده و پلاستیک یکبار مصرف را به طور کامل در زنجیره تامین ما حذف کنید

پلاستیک دریایی در 30 مایلی خطوط ساحلی یافت می شود که فاقد زیرساخت بازیافت رسمی است و بنابراین خطر بالایی برای آلودگی دریا دارد. به زبان ساده ، مردم محلی برای جمع آوری این زباله ها کار می کنند ، که پس از آن یک فرآیند سخت برای ایجاد مواد اولیه را طی می کند. نتیجه: بطری های پلاستیکی قابل بازیافت با دریا که نیاز به تولید پلاستیک بکر را کاهش می دهند.

از آنجا که می دانیم اکثر پلاستیک های تولید شده در اکوسیستم باقی مانده است ، انتقال ما به استفاده از پلاستیک تنها در بستر دریا با استفاده از مواد بازیافتی به جای پلاستیک جدید در بسته بندی ، ردپای ما را کاهش می دهد.

در عین حال ، ما خوشحالیم که با بنیاد Surfrider همکاری می کنیم تا اهداف تعهد و پایداری خود را به سطح بعدی برسانیم.

چرا ما با Surfrider کار می کنیم

با توجه به علاقه متقابل ما برای محافظت از دریا در برابر آلودگی پلاستیکی ، طبیعی بود که برای پیشبرد این اهداف مشترک با بنیاد سرفایدر متحد شویم.

شبکه سراسری ملی سرفایدر داوطلبان را در سراسر جوامع سراسر کشور از طریق پاکسازی ساحل ، آزمایش آب و سایر برنامه ها و رویدادها درگیر می کند تا به آموزش مردم کمک کند و در نهایت تغییر سیاست را برای حفاظت از منابع طبیعی ما در سال های آینده انجام دهد.

مری هربرانسون ، مدیر مشارکت در Surfrider می گوید: “تأثیر تجمعی ایجاد شده توسط شبکه فعال Surfrider نشان دهنده قدرتی است که افراد برای ایجاد تغییرات بهتر دارند.” فلسفه HUM مبنی بر دادن فرصت به افراد برای “شروع از درون” یک ابزار م effectiveثر است که به همه ما کمک می کند تا ردپای خودمان را در مورد محیط زیست و نحوه راحت تر رفتن در نظر بگیریم و درک کنیم. بنیاد Surfrider مفتخر است که می تواند این همکاری جدید را با HUM Nutrition برای افزایش آگاهی از تهدیدات اقیانوس ها ، امواج و سواحل ما آغاز کند و ما مشتاقانه منتظر مشارکت جوامع مشترک خود در فعالیت ها و فعالیت های حفاظتی هستیم. ”

زنی که درپوش بطری را در دست دارد که به عنوان آلاینده های پلاستیکی در دریا به دست می آید

چگونه می توان آلودگی پلاستیکی را برای تاثیر ماندگار کاهش داد

در اینجا چند نکته نهایی در مورد چگونگی مقابله با آلودگی پلاستیکی برای محافظت از اقیانوس ها ، کره زمین و یکدیگر آمده است:

این نکته به اندازه کافی ساده است ؛ پس از همه ، شما قبلاً اولین قدم را با خواندن این پست برداشته اید!

درباره بحران آلودگی پلاستیک بیشتر بخوانید

هرچه بیشتر بفهمید آلودگی پلاستیک چگونه بر محیط زیست ، زندگی دریایی و سلامتی شما تأثیر می گذارد ، به احتمال زیاد در ابتکارات پایداری خود گام برمی دارید. علاوه بر این ، می توانید از این الهام بگیرید که نتایج خود را با دیگران به اشتراک بگذارید تا تأثیر موجی از آگاهی و فعالیت را ایجاد کنید.

البته نمی توان عظمت این موضوع را در یک پست پوشش داد. با این حال ، ما شما را تشویق می کنیم که در مورد حقایق و ارقام مربوط به آلودگی بیشتر بخوانید و برای دنبال کردن تحولات و کسب اطلاعات بیشتر به دنبال منابع معتبری مانند Surfrider باشید.

2. استفاده از پلاستیک یکبار مصرف را کاهش دهید

روشهای بی شماری برای ادغام این نکته در زندگی روزمره وجود دارد. حتی اگر ساده باشند ، می دانید که این عادات می توانند تأثیرات زیادی در طول زمان ایجاد کنند.

در اینجا برخی از نکات ما برای محدود کردن استفاده از پلاستیک یکبار مصرف ذکر شده است:

 • سعی کنید کیسه های خرید چندبار مصرف خود را در مواد غذایی و سایر سفرهای خرید خود بیاورید.
 • در صورت امکان ، محصولات و محصولات بسته بندی شده را در بسته بندی شیشه ای یا آلومینیومی در مقابل بسته بندی پلاستیکی خریداری کنید. حتی می توانید کیسه های چندبار مصرف برای تولید میوه و سبزیجات تازه خریداری کنید. همین امر در مورد جمع آوری اشیاء خشک از ظروف فله نیز صدق می کند. (پاداش: احتمالاً حتی در طول فرآیند صرفه جویی می کنید!)
 • از بازار کشاورزی محلی خود خرید کنید تا همزمان رد پای پلاستیک و کربن خود را کاهش دهید.
 • یک بطری آب قابل استفاده مجدد برای مرطوب کردن روزانه انتخاب کنید. برای نوشیدن آب تمیز بدون نیاز به خرید بطری های یکبار مصرف روی فیلتر آب لوله کشی سرمایه گذاری کنید.
 • در صورت امکان ، از ویفرهای پلاستیکی صرف نظر کنید یا آنهایی را که قابل استفاده مجدد هستند بخرید.
 • از پلاستیک موجود در خانه خود ، مانند کیسه های یکبار مصرف ، فویل پلاستیکی و سایر اقلام تهیه کنید. در صورت امکان آنها را با جایگزین های قابل استفاده مجدد ، قابل شستشو و غیر پلاستیک جایگزین کنید.
 • از مارک هایی که ابتکارات سازگار با محیط زیست دارند حمایت می کنند و از اقدامات آنها حمایت خود را اعلام می کنند. به طور مشابه ، با مارک های مورد علاقه خود تماس بگیرید تا آنها را تشویق به اولویت بندی پایداری کنند.

در مقیاس بزرگتر شرکت کنید

در آخر اما نه کم اهمیت ، در اینجا می توانید فعالیت خود را به سطح بعدی برسانید تا تغییرات بزرگی را به صورت جمعی ایجاد کنید:

 • با پیوستن به پاکسازی با بخش Surfrider محلی خود ، آلودگی پلاستیکی را در ساحل یا آبراه محلی خود کاهش دهید. با دنبال کردن حساب اینستاگرام ما از پاکسازی های بعدی HUM x Surfrider مطلع شوید و دوستان خود را بیاورید یا در رویدادی در نزدیکی خود دوستان جدید ایجاد کنید! اگر هیچ فصل یا ساحلی در Surfrider در نزدیکی شما وجود ندارد ، می توانید با تمیز کردن حوضه محلی خود و گزارش یافته های خود به پایگاه داده Surfrider ، نقش خود را ایفا کنید.
 • از سیاست ها و قوانین حمایت کنید که به کاهش آلودگی پلاستیک با تماس با مقامات منتخب خود در مورد مسائل مربوط به آلودگی دریایی و ضایعات پلاستیکی در منطقه شما کمک می کند. Surfrider این کار را مستقیماً از طریق رایانه در مرکز هشدار اقدام انجام می دهد.
 • با مثال راهنمایی کنید. به یادگیری بحران آلودگی پلاستیک ادامه دهید و آنچه را که یاد می گیرید با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارید!

همانطور که می بینید ، راه های زیادی وجود دارد که همه ما می توانیم در کاهش آلودگی پلاستیک نقش داشته باشیم. با Surfrider ، ما مشتاق آموزش و الهام بخشیدن به جوامع مشترک خود هستیم و از شما دعوت می کنیم تا به جنبش بپیوندید.دیدگاهتان را بنویسید