آنچه هر والدینی باید در مورد کودکان و آلرژی غذایی بداند


این وظیفه همه ماست که فرزندان خود را ایمن نگه داریم. در اینجا 6 نکته مهم که هر والدینی باید در مورد حساسیت غذایی بدانند آورده شده است.

چند سال پیش ما اولین شام خود را با هم در یک خانه ساحلی اجاره ای در تعطیلات خانوادگی داشتیم که اوضاع به طرز وحشتناکی پیش رفت.

به تازگی تشخیص داده شده است که یکی از اعضای خانواده نوجوان دچار حساسیت طیور شده است. پیتزای آماده و پختی که ما تهیه کردیم هیچ مرغی در لیست مواد اولیه نداشت ، اما بعد از شام او شروع به خارش کرد. مقداری بنادریل گرفت ، اما لب هایش شروع به تورم کرد. او گفت که بلعیدن آن دشوار است.

خانه ما در یک شهر ساحلی خواب آلود بود. ما هیچ ایده ای نداشتیم که نزدیکترین مرکز مراقبت های فوری یا بیمارستان کجاست. والدینش با 911 تماس گرفتند. من قبلاً مجبور نبودم از EpiPen استفاده کنم ، اما دو عدد را بسته بندی کردم. اولی را به او دادند و منتظر آمبولانس بودند.

چیزی که در آن لحظه متوجه شدم

امدادگران دستورالعمل هایی داشتند زیرا از فردی خواستند در انتهای سطح شیب دار تاریک بایستد. من و شوهرم داوطلب شدیم. در انتظار رسیدن کمک ، که به نظر می رسید خیلی طولانی شده است ، من وحشت کردم.

وقتی بچه هایم را به مدرسه می فرستادم ، می دانستم ترس هر روز با من زندگی می کند. در کنار نگرانی های کلی ناامیدی و دل شکستگی ، برخی از والدین نیز از این می ترسند که فرزندانشان واکنش های تهدید کننده زندگی داشته باشند. حتی چیزهای به ظاهر بی ضرر مانند یک تکه پیتزا یا یک کوکی. من این را از قبل می دانستم. اما در آن لحظه آن را احساس کردم. (پایان خوش: او به بیمارستان منتقل شد و کاملاً بهبود یافت.)

به عنوان یک مادر ، من با والدین کودکانی که دارای حساسیت غذایی هستند همدلی می کنم. و به عنوان یک متخصص تغذیه ، من درک می کنم که همه چیز چقدر می تواند پیچیده باشد: گیج کردن برچسب های مواد غذایی ، لیست مواد تشکیل دهنده پیچیده و خطر تماس متقابل. اما واقعاً ناراحت کننده است که یکی از عزیزان در مقابل چشمان شما واکنش آلرژیک جدی ایجاد کند.

چرا این برای همه ما مهم است

حتی اگر فرزند شما به غذا حساسیت نداشته باشد ، ممکن است یکی از دوستان یا اعضای خانواده آن را داشته باشد. از هر 13 کودک در ایالات متحده 1 نفر حساسیت غذایی دارد.—مثل داشتن حدود 2 بچه در هر کلاس درس مدرسه!

حتی اگر شخصاً تحت تأثیر حساسیت غذایی قرار نگرفته باشید ، اقدامات شما می تواند خانواده شما را تحت تأثیر قرار دهد. در واقع وظیفه هر والدینی است که اصول اولیه حساسیت غذایی را بفهمد تا همه کودکان در امان بمانند. در اینجا آنچه هر پدر و مادری باید در مورد فرزندان خود و حساسیت غذایی بدانند به شرح زیر است:

کودکان و IBS

1. یک واکنش آلرژیک چگونه به نظر می رسد

حتی اگر کودکی قبلاً علائم (یا علائم بسیار خفیف) نداشته باشد ، می تواند به سرعت به یک واکنش جدی تبدیل شود. بنابراین ، مهم است که در اولین علائم آلرژی اقدام شود.

علائم واکنش آلرژیک خفیف عبارتند از:

 • کندوها
 • قرمزی پوست
 • خارش دهان یا زبان
 • عطسه
 • قولنج
 • تهوع و استفراغ

علائم یک واکنش آلرژیک جدی عبارتند از:

 • تورم لب ، زبان یا گلو
 • مشکل بلع
 • شفاف سازی
 • احساس ضعیف
 • درد قفسه سینه

2. نحوه استفاده از Epi-Pen

تزریق کننده های اپی نفرین مانند EpiPens حاوی داروهایی برای درمان واکنش های آلرژیک هستند که می تواند جان افراد را نجات دهد! اگر کودکی با حساسیت غذایی در خانه دارید ، مطمئن شوید که والدین EpiPen را پشت سر بگذارند.

استفاده از قلم ها واقعاً آسان است و دانستن نحوه استفاده از آنها می تواند زمان و استرس ارزشمندی را در مواقع ضروری برای شما ذخیره کند. چند دقیقه وقت بگذارید این ویدیوی سریع را تماشا کنید برای یادگیری نحوه

اگر با کسی که پاسخگو است تنها هستید ، ابتدا یک قلم به او بدهید و با 911 تماس بگیرید. اگر با شخص دیگری هستید ، از شخصی بخواهید که قلم را به او بدهید. EpiPen برای بیماران زمان می گیرد تا تحت درمان قرار گیرند. کودک هنوز باید به بیمارستان برود زیرا دادن قلم می تواند باعث برگشت واکنش شود و ممکن است به داروهای اضافی نیاز باشد.

3. نحوه حفظ امنیت کودکان

اگر از کودکی با حساسیت غذایی مراقبت می کنید ، مطمئن شوید که دقیقاً می دانید فرزند شما به چه چیزی حساسیت دارد و چه چیزی می تواند و چه چیزی نمی تواند داشته باشد. بدیهی است که کودکان بزرگتر در خواندن و صحبت کردن برچسب ها مهارت بیشتری خواهند داشت ، اما کودکان کوچکتر ممکن است اینطور نباشند. در صورت شک ، همیشه با والدین فرزند خود تماس بگیرید یا زودتر بپرسید کدام یک از آنها ایمن هستند.

4. نحوه خواندن برچسب مواد غذایی آلرژی

FDA مورد نیاز است برچسب اصلی تولیدکنندگان مواد غذایی به آلرژن های غذایی: شیر ، تخم مرغ ، غذاهای دریایی ، آجیل ، بادام زمینی ، گندم ، سویا (کنجد از سال آینده). باید روی برچسب در یکی از دو مکان ظاهر شود:

 • در پرانتزها پس از نام ماده ، مانند “آب پنیر (شیر)”
 • درست بعد یا در کنار فهرست مواد موجود در عبارت “شامل” است ، مانند: “حاوی گندم ، شیر و سویا”

همچنین ممکن است عباراتی مانند “ممکن است حاوی گندم و سویا باشد” یا “در مکانی که از بادام زمینی استفاده می کند پردازش شود”. این اظهارات به منظور هشدار از تماس متقابل است که هنگام آلوده شدن مواد غذایی یا نوشیدنی ها به مواد حساسیت زا رخ می دهد ، زیرا آنها بر روی یک تجهیزات (یا به سادگی در یک منطقه) پردازش می شوند. برخی از افراد برای اجتناب از محصولات دارای چنین هشدارهایی حساسیت غذایی دارند ، در حالی که برخی دیگر اینگونه نیستند.

4. قوانین مدرسه و اردو چیست؟

مدارس ، اردوگاه ها و سایر مکان هایی که کودکان در آن تجمع می کنند ، سیاست هایی برای محافظت از آنها در نظر گرفته اند. قبل از بسته بندی ناهار یا میان وعده یا ارسال میان وعده به جشن تولد یا کلاس ، محدودیت هایی را در مورد وسایلی که می توانید بسته بندی یا ارسال کنید ، بررسی کنید. اگر چنین است ، آن را جدی بگیرید.

نحوه تهیه یخبندان صورتی به طور طبیعی

5. نحوه شامل همه کودکان

همه کودکان باید احساس تعلق داشته باشند و بخشی از سرگرمی باشند. اگر میزبان رویدادی هستید ، در مورد آلرژی غذایی با والدین مشورت کنید و دریابید که آنها چه چیزی می توانند ارائه دهند. یا پیش از این به ما اطلاع دهید تا بتوانیم میان وعده های ایمن برای فرزند شما ارسال کنیم. چیزی به خودی خود!). اگر از نانوایی محلی غذا می خرید ، در مورد مواد حساسیت زایی که موسسه از آنها استفاده می کند ، سوال کنید. برای مهمانی کلاس یا ترفند یا رفتار ، از لیست 20 میان وعده برتر بدون آلرژن استفاده کنید.به یا جشن گرفتن با اقلام غیر خوراکی مانند برچسب یا سایر نشانه ها را در نظر بگیرید.

حساسیت غذایی تماس مادر برای همدلی - تغذیه مادر واقعی

6. خانواده ها سزاوار درک و همدلی هستند

همه والدین به امنیت فرزندان خود اهمیت می دهند. اما فقط تصور کنید که یک لقمه کوچک از غذای اشتباه می تواند جان فرزند شما را در معرض خطر قرار دهد. بنابراین ، اگر از سیاست بادام زمینی مدرسه ناراحت هستید یا از درخواست مادران برای تهیه کیک برای مهمانی ناراحت هستید ، خودتان را به جای آنها بگذارید. در اینجا یک مقاله قدرتمند نوشته شده توسط یکی از دوستانم در مورد احساس داشتن فرزندی با حساسیت غذایی تهدید کننده زندگی است. درخواست حساسیت مادر برای همدلیدیدگاهتان را بنویسید