آیت الله خاتمی: نهی از منکر هم کار فرهنگی می خواهد و هم کار اجرایی


به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، آیت الله خاتمی، نماینده مجلس فقیه و امام موقت تهران طی سخنانی در جمع عزاداران حسینی (ع) با بیان اینکه موضوع حجاب و عفاف است، گفت: در فقه با عنوان کرسی ها و از نقطه مقابل آن تبرج ذکر شده است، از ضروریات دین است، فرمود: بی حجابی گناه است و نهی از گناه نیز واجب است. و در این زمینه مانند همه گناهان دیگر باید از روش های قرآنی استفاده کرد، از جمله کلمه «لین» به معنای نرم، کلمه «حسن» به معنای زیبا و از قول سدید. یعنی قاطعانه و منطقی از آن استفاده کرد.

این عضو حقوقی شورای نگهبان تصریح کرد: منطق امام صادق(ع) این است که برای مقابله با این شر مانند سایر مفاسد، هم کار فرهنگی و هم کارهای اجرایی که اجرای قانون است باید انجام شود. امام صادق (علیه السلام) فرمودند: خداوند زبانها و کف دستها را گشاد قرار داد، اما در کنار هم گشوده و پوشیده شده اند، یعنی خداوند زبان را بسته و دست را باز نکرده، بلکه آنها را اینگونه آفریده است. که باز می کنند به هم می رسند و به هم می بندند می چرخند یعنی هم باید کار فرهنگی باشد و هم کار اجرایی.

آیت الله خاتمی افزود: در آخرین خطبه ۲۶ تیر ۱۴۰۱ در یادداشتم که تمام خطبه های قبل از خطبه را می نویسم، این جمله را ندیدم که بیشتر محجبه ها از خانواده دزد هستند و ندیدم. بلکه در تلویزیون.. من به این باور رسیدم که این را نگفتم و در خطبه این هفته ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ بیان کردم، اما بعد از نماز برخی از نمازگزاران محترم نماز جمعه گفتند که شما در خطبه قبل گفته اید. بنابراین شک ندارم که این جمله ناخواسته بوده است. از خداوند می خواهم که همه دلهای ما را به نور ایمان روشن کند و ما را در راه خدمت خود ثابت قدم سازد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید