آیت الله نوری همدانی: دشمن با قیام های مختلف به دنبال تخریب عقاید جوانان است.


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت الله حسین نوری همدانی شامگاه چهارشنبه در دیدار مبلغان نخبه در حوزه علمیه قم اظهار داشت: تربیت مبلغ وظیفه بسیار مهم و بزرگی است و این امر حساس را نباید دست کم گرفت، ما داریم. بسیاری از فقهای بزرگ تاریخ اسلام. ، اما خطبه های معروف زیادی وجود ندارد.

وی ادامه داد: فقیه برای رسیدن به مرتبه خطیب باید موقعیت ها و مسائل زیادی را تجربه کند، مهمترین کاری که در این مسیر باید انجام داد رسیدن به مفاهیم عمیق در قرآن است. مضامین قرآن بسیار عمیق و پرمحتوا است و نمی‌توان واعظی اطلاعات کمی از کتاب قرآن داشت.

مرجع تقلید شیعه افزود: قدم بعدی که یک مبلغ باید انجام دهد این است که معنای کتاب نهج البلاغه را بعد از قرآن بفهمد. این کتاب برای ما شیعیان نعمت بزرگی است که باید از تمام ظرفیت آن استفاده کنیم، با قاطعیت می گویم پس از قرآن، نهج البلاغه تنها کتابی است که در سطح بالایی قرار دارد.

وی در ادامه بیان کرد: رساندن پیام دین به مردم و نشر معارف دینی در جامعه وظیفه بسیار سنگینی است که بر اساس آیات و روایات بر عهده روحانیت و مبلغین گذاشته شده است و این کار کمی نیست. بر همه و آنها باید این را در نظر بگیرند.

نوری همدانی تصریح کرد: یکی از کارهایی که دشمن برای رسیدن به اهداف خود انجام می دهد حق باطل است، نوعی دشمن به تحریکی برای هدف قرار دادن نظرات جوانان رنگ و درخشش می دهد.

مرجع تقلید فرمودند: اجرا و توسعه فتنه یکی از حوادثی است که در آخرالزمان اتفاق می افتد، در روایات آمده است که پیامبر از فتنه دشمن آگاه بود و معتقد بود که دشمنان اسلام تفرقه خواهند انداخت. مسلمانان از طریق فتنه. آنها برای رسیدن به اهداف شوم خود توطئه درست می کنند، به همین دلیل است که پیامبر خدا (ص) در روایات مختلف بارها مسلمانان را آگاه و توصیه کرده است.

وی در پایان تاکید کرد: مبلغان دینی باید در کلام خود متواضع باشند و از کلام و جملات حضرت علی (ع) برای تاثیرگذاری بیشتر جملات خود استفاده کنند و در پاسخگویی به شبهات دینی در جامعه بسیار تلاش کنند.

انتهای پیام/۷۸۰۳۰
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید