ادویه جات ، سلامتی و طول عمر


اگر غذاهای تند و تند بخورید ، عمر بیشتری خواهید داشت

امروزه تحقیقات نشان می دهد افرادی که غذاهای تند با سس تند را در رژیم غذایی خود قرار می دهند ، نسبت به افرادی که غذاهای تند نمی خورند ، سالم تر و طولانی تر زندگی خواهند کرد.

بنابراین پیش بروید ، فلفل بیشتری به تخم مرغ خود اضافه کنید ، این باعث طول عمر شما می شود.

فلفل

تاریخچه فلفل در بسیاری از فرهنگ های جهان در طول این سالها از ادویه جات و سس های تند استفاده شده است ، نه فقط برای طعم و مزه.
فلفل ، ادویه جات ترشی جات و ادویه های دیگر در اصل در تمدن های قدیم برای تزئین و اهداف دارویی استفاده می شده است.

امروزه هنوز ترکیبات زیادی از غذاهای سنتی در آمریکای لاتین ، آسیا ، خاورمیانه و آفریقا استفاده می شود.

رایج ترین نوع فلفل مورد استفاده در سراسر جهان فلفل قرمز یا فلفل قرمز است که محبوب ترین ادویه بعد از نمک است. این نوع فلفل برای اولین بار در پرو ، مکزیک و سرخپوستان آمریکایی در 1000 سال قبل از میلاد استفاده شد. در طول قرنهای 15 و 16

فلفل قرمز و دیگر فلفل های تند توسط کاشفان به سایر کشورهای اروپایی ، آسیایی و آفریقایی معرفی شدند.
اخیراً چین ، ترکیه ، نیجریه ، اسپانیا و مکزیک بزرگترین تولید کنندگان فلفل قرمز در جهان هستند و محصولات خود را به تمام نقاط جهان صادر می کنند.
امروزه یافتن این نوع فلفل و ادویه جات دیگر بسیار آسان است. این در هر سوپر مارکت موجود است.


مقالات مرتبط:

آیا فلفل سیاه برای بدن مفید است؟ (بر اساس علم)

فواید سرو برای مو و پوست سر چیست؟


چرا ادویه های تند سالم هستند؟

تمام فواید و اثرات مثبت فلفل قرمز و دیگر فلفل های تند موجود در کپسایسین ، آب این فلفل ها هستند و تندی این فلفل ها نیز به دلیل وجود این ماده است.

کپسایسین یک ماده بی بو و بی مزه است و ثابت شده است که در بسیاری از موارد م ،ثر است.
فشار خون ، کلسترول ، درد مفاصل ، افسردگی و مشکلات گوارشی برای سلامتی مفید هستند. کپسایسین در ابتدا کمی درد را تحریک می کند اما سپس شدت آن را کاهش می دهد. به همین دلیل ، کپسایسین اغلب به عنوان درمانی برای تسکین درد ، به ویژه برای درد بعد از عمل ، درد مفاصل ، گلودرد و برخی بیماریهای پوستی استفاده می شود.

اما فلفل تنها مواد تند نیست که سلامت شما را بهبود می بخشد

زردچوبه را بهتر بشناسید

زردچوبه این ماده اصلی بسیاری از سس های تند است و برای اولین بار در غذاهای خاورمیانه ، هند و آسیای جنوب شرقی یافت شده است ، اما مزایای زیادی نیز نشان داده است. ماده اصلی زردچوبه کارمین است که باعث کاهش برخی بیماریهای ویروسی در بدن می شود.

به تازگی ، آن را در توسعه بیماری آلزایمر نشان داده است و می تواند به عنوان یک داروی پیشگیرانه در این زمینه استفاده شود.
تحقیقات جدید نشان می دهد که در فرهنگ هایی که از فلفل و ادویه در رژیم غذایی استفاده می کنند ، سرطان و حمله قلبی و انسداد جریان خون کمتر دیده می شود. غذاهای تند بخورید ، گفته می شود عمر طولانی تری دارند

فلفل قرمز و سایر ادویه های تند باعث تنگی نفس ، زخم معده و سوزش سر دل می شوند.

باید بگوییم که جدا از تنگی نفس ، اکثر ادویه جات و سس های تند در واقع برای درمان یا پیشگیری از این بیماری ها استفاده می شوند.
رژیم هایی که از مقدار زیادی فلفل قرمز و دیگر فلفل های حاوی کپسایسین و بسیاری از ادویه های تند دیگر مانند زردچوبه استفاده می کنند ، سلامت کلی بدن را بهبود می بخشد و می تواند از بسیاری از بیماری های جدی و خطرناک جلوگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید