ارتش: به تعهد و ایثار در راه پیشبرد آرمان های نظام و ائمه اطهار(ع) افتخار می کنیم.


ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت چهاردهم خرداد، سالروز رحلت معمار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره)، قیام خونین پانزده خرداد و آغاز سی و چهارمین سالگرد انقلاب اسلامی، بیانیه‌ای صادر کرد. رهبری امام خامنه ای.

متن بیانیه به شرح زیر است:

نام خداوند بخشنده

تاریخ شکوهمند انقلاب اسلامی ایران پر از فراز و نشیب هایی است که روند شکل گیری، پیروزی و رشد انقلاب اسلامی را رقم زده است.

۱۴ خرداد یکی از روزهای غم انگیز ملت سرافراز ایران اسلامی و سالروز درگذشت ابر انسانی است که با روحیه مسیحایی بت های زمانه را شکست و اسلام ناب را سرچشمه مناسبات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و غیره قرار داد. با کشور و سرچشمه تحولات بزرگ نه تنها در ایران در جهان باقی ماند.

۱۵ خرداد ۱۳۴۲ سرچشمه بیداری ملت شریف ایران و سرآغاز رستاخیز بزرگ مردم ما در برابر ظلم روزگار است که همچون نبردی خروشان و به قول بزرگان، ریشه های فاسد رژیم پهلوی را به لرزه درآورد. بنیانگذار انقلاب اسلامی، جایگاه و معنای آن امام حسین (ع).

نهضتی که در بهمن ۱۳۵۷، رهایی از ظلم و ستم، پیروزی انقلاب اسلامی و هدیه جمهوری اسلامی به ملت سرافراز ایران، تحت تأثیر روحیه و رهبری شایسته بزرگمردی چون امام خمینی (ره) قرار گرفت. . امام راحل سال‌ها پیش با بهره‌گیری از ظرفیت‌های عاشورایی پانزده خرداد، پایه‌های تشکیل «حکومت انقلابی مبتنی بر اسلام» و با حمایت خیل عظیمی از مردم انقلابی به تعبیر معظم له را گذاشتند. رهبر مرحله دوم انقلاب اسلامی «بزرگترین و مردمی ترین انقلاب شاخص عصر جدید.

ارتحال امام خمینی (ره) در ۱۴ خرداد ۱۳۶۸ مصیبتی بود که به برکت انتخاب جانشین شایسته ایشان حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) کاهش یافت و زخم بزرگی با این جانشینی التیام یافت. انقلاب اسلامی در پرتو رهبری ائمه انقلاب در ۴۳ سال گذشته، ضمن «حفظ عزت و اصالت شعارهای خود» و «پایان دادن به انحطاط طولانی تاریخی»، به دستاوردهای بزرگی دست یافته و تبدیل شده است. “منبع برکات بزرگ.”

ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن گرامیداشت ۱۴ و ۱۵ خردادماه و با آرزوی علو درجات و تسلیت و تسلیت به مناسبت سی و سومین رحلت و عروج ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و گرامیداشت آغاز سی و چهارمین سالگرد رهبری امام خامنه ای (مدظله العالی) همچنان آماده جانفشانی در راه اعتلای آرمان های نظام و ائمه انقلاب است و به این تعهد و از خود گذشتگی می بالد.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید