اردوغان با نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار و گفتگو کرد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «رجب خالص اردوغان، رئیس جمهور ترکیه بایایر لپیدنخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار و گفتگو کرد.

این اولین دیدار رئیس جمهور ترکیه و نخست وزیر رژیم صهیونیستی از سال ۲۰۰۸ است.

این دیدار در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار شد.

اردوغان همچنین روز دوشنبه به گروهی از رهبران یهودی آمریکایی گفت که قصد دارد این کار را انجام دهد همیشه آویوا برای بازدید

سابقاً «اسحق هرتزوگرهبر رژیم صهیونیستی در ماه مارس برای دیدار با اردوغان به ترکیه نیز سفر کرد.یایر لپیدوی در ماه ژوئن به عنوان وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی به ترکیه سفر کرد.

در ماه ژوئن، اسرائیل و رژیم صهیونیستی رسماً از احیای روابط دیپلماتیک کامل از جمله تبادل سفیران خبر دادند.

روز گذشته پس از توافق رژیم صهیونیستی و ترکیه بر سر تبادل سفیران، وزارت امور خارجه همیشه آویوا «erit لیلیان را به عنوان سفیر خود در آنکارا منصوب کرد.

V در حال حاضر وی کاردار سفارت اسرائیل در آنکارا است و نقش بسزایی در عادی سازی روابط ترکیه و رژیم صهیونیستی داشته است.

پیشتر ترکیه و رژیم صهیونیستی از توافق برای عادی سازی روابط و تبادل سفیران بین دو طرف خبر داده بودند. این تصمیم زمانی اتخاذ شد که کمتر از دو هفته از جنگ تهاجمی رژیم صهیونیستی در نوار غزه و شهادت ۴۹ فلسطینی و مجروح شدن بیش از ۳۶۰ نفر دیگر می گذشت.

یایر لپید نخست وزیر موقت رژیم صهیونیستی نیز در این باره صحبت کرد بار وی گفت: از سرگیری روابط با ترکیه منبع مهمی برای ثبات منطقه و یک وعده اقتصادی بسیار مهم برای ما است.

برخی کارشناسان معتقدند که آنکارا از بحران های مختلف اقتصادی رنج می برد و راه حل اردوغان برای حل این مشکلات بهبود روابط بین آنکارا و همیشه آویوا بداند و به همین دلیل از سران رژیم صهیونیستی برای بهبود و تقویت روابط با ترکیه دعوت از اسحاق می کند. هرتزوگ» رهبر رژیم صهیونیستی به ترکیه و اعزام وزیر خارجه ترکیه به همیشه آویوا همه چیز در راستای همان هدف انجام می شود.