اساس دولت حمایت از تولید و تولیدکننده استبه گزارش وانانیوز،

آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در ادامه برنامه های سفر به استان همدان در روستای کردآباد شهرستان کبودرآهنگ ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع مردم این روستا گفت: امروز مهمترین موضوع راه حل آن افزایش اقتصاد ملی و غلبه بر مشکلات اقتصادی تولید است. یعنی هرکس بخواهد تولید را در کشور توسعه دهد، مردم را امیدوار کرده و دشمن را ناامید کرده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه بدخواهی های کشور نمی خواهد تولید و اقتصاد ملی ما شکوفا شود، تصریح کرد: امروز بر عهده همه ماست که از همه ظرفیت ها در کشور در عرصه های مختلف از جمله عرصه استفاده کنیم. نیروی انسانی، تقویت شرکت های تولیدی و افزایش به منظور مدیریت تولید دانش بنیان.
رئیسی در ادامه ساماندهی نظام مالیاتی کشور آن را از پیش نیازهای تحقق اهداف و اولویت های کشور در حوزه اقتصادی دانست و بر اعتماد دولت سیزدهم به مشاغل و اصناف در حوزه مالیاتی تاکید کرد. گفت: بحث مالیات یک تکلیف قانونی برای دولت و فعالان اقتصادی است اما قطعا وقتی صحبت از اظهارات شرکت ها و تولیدکنندگان می شود برای دولت مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد چرا که مبنای ما اعتماد به اصناف است. و صنایع که سربازان کشور در عرصه اقتصاد هستند.
رئیسی با تاکید بر اینکه مالیات باید عادلانه باشد، گفت: در عین حال نظام مالیاتی ما باید به گونه ای ساماندهی شود که فرار مالیاتی به حداقل برسد، حرف کسانی که مالیات خود را به درستی اعلام می کنند پذیرفته شود.
رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به نکات مطرح شده از سوی مردم در خصوص راه های روستایی بر حل مشکل راه های حادثه خیز کشور تاکید و تصریح کرد: راه های موسوم به مناطق حادثه خیز در اولویت هستند. برای تعمیر. بحث جان انسان ها در اولویت است و باید هر چه سریعتر نقاط حادثه خیز اصلاح شود.
رئیس جمهور تاکید کرد: نمی توانیم در این سفر همه مشکلات و مسائل استان همدان را حل کنیم، اما اولویت ها و مشکلات اصلی را پیگیری خواهیم کرد. با اراده و حمایت شما از سوی دولت بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.
رئیسی در مدت اقامت خود در روستای کردآباد با خانواده شهدای این روستا دیدار و گفتگو کرد.
رئیس جمهور همچنین در تعدادی از واحدهای تولیدی این روستا حضور یافت و در جریان مشکلات و پیشنهادات تولیدکنندگان قرار گرفت.

انتهای پیام