استدلال مضحک ایتالیایی ها درباره خطای VAR به ضرر یوونتوس


به گزارش وانانیوز،

دیدارهای هفته ششم سری آ تحت الشعاع اتفاق عجیبی قرار گرفت که با خطای داور و دستیار ویدیویی اش (VAR) در دیدار یکشنبه شب یوونتوس و سالرنیتانا در شهر تورین رخ داد.

در این دیدار که با خطای مهلک تیم داوری با نتیجه ۲-۲ به پایان رسید و یوونتوس مجبور شد پیروزی را با تساوی عوض کند، سومین گل تیم میزبان در دقیقه چهارم وقت تلف شده با یک گل به ثمر رسید. ضربه سر از Arkadiusz Milik، مجاز نبود. . دلیل تصمیم این داور پس از بررسی صحنه گل، تشخیص اشتباه او مبنی بر برخورد توپ با سر لئوناردو بونوچی در موقعیت آفساید بود، در حالی که کاپیتان یووه در حرکت توپ تاثیری نداشت و حتی مانع دید دروازه بان سالرنیتانا نشد. این اشتباه زمانی مضحک تر به نظر می رسید که پس از پایان بازی تصاویری در اینترنت و رسانه ها منتشر شد که نشان می داد آنتونیو کاندروا، بازیکن سالرنیتانا نزدیک به تیر افقی زمین بوده و حداقل ۵۰ سانتی متر جلوتر از بونوچی قرار گرفته است. . به این ترتیب هیچ یک از بازیکنان یوونتوس نتوانستند در موقعیت آفساید قرار بگیرند.

با این حال شبکه تلویزیونی DAZN مدعی شد که تیم داوری و VAR موضع کاندروا را نیز در نظر گرفته اند، اما دیری نپایید که شبکه اسکای اسپورت با انتشار تصویری از زاویه دیگری از صحنه گل، ادعای DAZN را کاملا بی اساس کرد. و این شبکه مجبور شد حرف هایش را پس بگیرد. با این حال همه منتظر توضیح سازمان لیگ ایتالیا بودند که در نهایت شب گذشته این اتفاق رخ داد، هرچند این سازمان سعی کرد با بهانه ای بدتر از گناه اشتباه عجیب تیم داوری را توجیه کند.

در بیانیه کمیته داوران فوتبال ایتالیا آمده است: در خصوص اتفاق بین تیم های یوونتوس و سالرنیتانا، فیلمی در پایان بازی منتشر شد که ابتدا در اینترنت و سپس رسانه ها پخش شد. کمیته داوران فوتبال ایتالیا تمامی تصاویر این حادثه را که به کمک داور ویدیویی داده شده بود بررسی کرد و چیزی شبیه به تصاویر منتشر شده پیدا نکرد، بنابراین واحد فنی کمیته داوران از شرکت پشتیبانی تجهیزات VAR پرسید که آیا داوران به تصاویر ارسالی از این سایت دسترسی دارند یا خیر. دوربین تاکتیکی – دوربینی که از زاویه ای مشابه با زاویه کلیپ های منتشر شده در اینترنت فیلمبرداری می کند – و پاسخ دادند که این دوربین برای VAR موجود است و داده نشد و به همین دلیل داوران نتوانستند موقعیت را تشخیص دهند. بازیکن سالرنیتانا با این توضیحات کاملا مطمئن هستیم که توانسته ایم دلیل اتفاقات این بازی را توضیح دهیم.

یوونتوس در حالی که می تواند با پیروزی در این دیدار ۱۲ امتیازی شود و به رده پنجم جدول سری آ برسد، حالا با ۱۰ امتیاز در رده هشتم قرار دارد.

انتهای پیام/