استرس و چاقی دکتر انوشه متخصص تغذیه


استرس و موانع سریع زندگی برای کاهش وزن
افراد سریع و شلوغ در انجام چندین کار با هم و با مهارت در محل کار متخصص هستند. آنها در تمام زندگی خود عجله و سیری دارند. این افراد اصطلاحاً دیر می گویند و می خواهند زودتر بروند ، در حالی که برنامه ای برای کاهش وزن ندارند و حتی در مورد آن فکر می کنند. آنها به سختی می توانند استراحت کنند. آنها می دانند که باید آهسته تر حرکت کنند و زندگی خود را متعادل کنند. اما آنها مطمئن نیستند که چگونه این کار را انجام دهند.
با وجود دستگاه های پیشرفته امروزی مانند رایانه ، تلفن همراه و رسانه های جمعی که به ما در صرفه جویی بیشتر زمان کمک می کند. اما ما احساس می کنیم که بیشتر مورد حمله و زندان هستیم. بسیاری از افراد بیشتر کار می کنند و کمتر می خوابند و این شتاب در زندگی منجر به استرس بیشتری شده است که با تغذیه ناسالم و کم تحرکی همراه است.
به این حالت “خستگی” می گویند ، هنگامی که منابع انرژی بدن شما از برنامه ریزی گیج کننده خالی شده و احساس خستگی می کنید. در این حالت ، فرد به دنبال دریافت انرژی کمکی از غذا است. عادات خواب ناکافی و نامنظم با افزایش وزن و چاقی ارتباط دارد. خواب کوتاه با افزایش وزن ، چاقی ، افزایش اشتها و خطر دیابت و بیماری های قلبی مرتبط است.
بیایید نگاه دیگری به زندگی خود بیندازیم
برای تغییر رفتار ، ابتدا باید از رفتارها و شرایط استرس زای زندگی آگاه شویم که تعادل زندگی را بر هم می زند. یکی از راه های تشخیص اینکه آیا زندگی شما از تعادل خارج شده است ، فهرست و تجزیه و تحلیل هویت و شیوه زندگی خود است. برای تعیین چگونگی ارزیابی این امر ، می توان آن را به چهار بعد زندگی تقسیم کرد ، به عنوان مثال 1- اقوام ، خویشاوندان و روابط شخصی 2- کار 3- مسائل معنوی و جنبه های معنوی و معنوی زندگی 4- مسائل مربوط به مراقبت شخصی ظاهراً.
بنابراین ممکن است س askال شود که چقدر زمان صرف هریک از این جنبه ها شده است؟ آیا او بیش از حد به چیزی توجه کرده است؟ کدام یک از این ابعاد بیشتر استرس زا است؟ چه چیزی به فرد در کنترل استرس کمک می کند و به او نشاط و لذت می بخشد؟ او دوست دارد به کدام یک از ابعاد زیر ارزش بیشتری بدهد و به کدامیک توجه کمتری دارد؟ توجه به این موارد می تواند به تغییر رفتارها و بهبود سبک زندگی ناسالم و عادات غذایی و همچنین برنامه های کاهش وزن کمک کند.
مراقب وقت خود باشید
تفکر بیشتر به یک زندگی هدفمند و متعادل کمک می کند. آگاهی ذهنی و دقت و آگاهی از آنچه در حال رخ دادن است منجر به بهبود خلق و خو و کاهش استرس می شود. مدیتیشن ذهنی می تواند یک رفتار شناختی قوی برای تغییر واکنش افراد به رویدادهای زندگی باشد.
نتایج یک مطالعه بر روی افرادی که یک یا چند خطر بیماری قلبی داشتند نشان داد که تکنیک هایی مانند مدیتیشن ذهن آگاهی ، تمرینات آرامش بخش و مدیریت استرس برای کاهش وزن ، آموزش بهداشت ، افزایش فعالیت بدنی و در نتیجه کاهش خطر بیماری قلبی کمک کرده است. آنها بسیار
سعی کنید بیشتر تمرکز کنید و بیشتر مراقب باشید
آگاهی و ذهن آگاهی به شما کمک می کند تا بهتر با دیگران ارتباط برقرار کرده و احساس راحتی بیشتری داشته باشید. سعی کنید هنگام تمرکز روی چیزی نفس عمیق بکشید و آن را به عنوان یک توانایی آرامش بخش یاد بگیرید.
توجه کنید که چقدر به گذشته فکر می کنید و در گذشته زندگی می کنید. مانند رژیم غذایی ناموفق که قبلاً داشتید یا دوره های پرخوری که قبلاً داشتید ، یا چقدر به آینده فکر می کنید و آیا این آینده نگری شما را از درک حال بازداشته است؟ آیا بر زمان حال تمرکز می کنید؟
به عنوان مثال ، به جای گفتن اینکه چرا من همیشه نمی توانم وزن خود را کاهش دهم (قبلاً به دلیل نتایج ناموفق قبلی) یا اگر وزن خود را کاهش می دهم ، وزن من باز می گردد و چاق می شوم (در آینده زندگی می کنم و ترس خیالی است) ، آیا می توانیم چه چیزهای کوچکی را بگوییم من می توانم انجام دهم چه کاری می توانم برای کمک به کاهش وزن انجام دهم؟ (حاضر).
به دنبال پشتیبانی باشید
افراد سریع و مشغول عادت دارند بیشتر کارها را خودشان انجام دهند و از دیگران کمک نمی گیرند ، به عنوان مثال ، نمی توانند وقت خود را با یک همکار یا دوست هماهنگ کنند تا بتوانند عصرگاهی با هم قدم بزنند.
یک مطالعه نشان داد که مردان بیشتر از افرادی که از حمایت اجتماعی در محل کار برخوردار بوده یا نیستند و تحت فشار هستند ، در معرض فشار خون بالا قرار دارند.
کاهش حمایت اجتماعی از تغذیه سالم و ورزش مانعی شناخته شده برای برنامه های کاهش وزن و نگهداری است.
با افرادی صحبت کنید که مثبت فکر می کنند و مطمئن هستند که آنها به شما در داشتن رفتارهای سالم کمک می کنند (افراد منفی از کاهش وزن جلوگیری می کنند).
با افرادی که دوستشان دارید وقت بگذرانید و از کسانی که انرژی شما را تخلیه می کنند دوری کنید.
آرام باشید و خودتان را شارژ کنید
خواب و استراحت کافی به افراد کمک می کند تا باتری های خود را برای افرادی که مشغول کار هستند ، شارژ کنند. این به شما در انتخاب غذای بهتر و ورزش بیشتر در طول روز کمک می کند (برای مثال پیاده روی به جای سوار شدن با تاکسی). شرکت در فعالیتهای ذهنی-جسمی مانند مشاهدات مذهبی ، یوگا ، تای چی ، تمرینات آرام سازی پیشرفته ، مدیتیشن و حتی ماساژ به آرامش و خلاص شدن از لوله روزانه کمک می کند.
برای افراد شلوغ ، ورزش منظم بهترین راه برای شارژ مجدد باتری و بهبود روحیه است.
خواب کافی در شب بسیار مهم است. نیاز به خواب در افراد مختلف متفاوت است. کیفیت خواب بسیار مهمتر از مدت زمان خواب است.
از نوشیدن و خوردن چیزهایی که باعث اختلال در خواب می شوند ، مانند مواد کافئین دار مانند قهوه ، چای ، شکلات ساعت ها قبل از خواب خودداری کنید. افرادی که به کافئین حساس هستند باید خوردن و نوشیدن غذاهای کافئین دار را حتی زودتر از این ساعات متوقف کنند. ورزش را 3 ساعت قبل از خواب متوقف کنید. قبل از خواب دوش آب گرم بگیرید. یک محیط آرام ، تاریک و راحت برای داشتن انرژی مورد نیاز برای شروع از روز بعد و ادامه برنامه کاهش وزن و ورزش داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید