استقرار ارتش عراق در مسیر زائران اربعین + عکس


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فاس، خبرگزاری رسمی عراق از استقرار گسترده ارتش این کشور در مسیر تردد زائران اربعین خبر داد.

هدف از اعزام گسترده ارتش عراق تامین امنیت زائران در روزهای آتی تا اربعین امام حسین (علیه السلام) است.

شنبه گذشته لشکر ۱۱۰ سازمان الحشد الشعبی عراق اعلام کرد که طرح امنیتی جاده زائران ایرانی به استان کربلا را به عهده گرفته است.

ظاهر حبیب المندلاوی، فرمانده لشکر ۱۱۰ الحشد به شفق نیوز گفت: بیش از ۵۰۰ نفر از ارتش ۱۱۰ به همراه هزاران نیروی دیگر از ارتش الحشد در این طرح مشارکت دارند. امنیت برای زائران ایرانی.”

وی با بیان اینکه تامین امنیت از مرزهای خانقین تا «حوض حمرین» ادامه دارد، اعلام کرد: این طرح شامل بدرقه کاروان های زائران و استقرار گشت های امنیتی در مسیر المنذریه تا حوالی المنذریه مقدادیه است. “.

این رئیس الحشد همچنین گفت: این طرح تا پایان مراسم اربعین و با هماهنگی سازمان یافته با سایر نهادهای امنیتی ادامه خواهد داشت.

جمهوری اسلامی ایران و عراق اخیرا توافقنامه و سازوکاری برای ساماندهی ورود زائران ایرانی به صورت روزانه و در چند تاریخ جدید امضا کردند.

در همین راستا علا القیسی، رئیس سازمان گمرک عراق روز جمعه دو هفته پیش اعلام کرد که بیش از ۴۴ هزار زائر ایرانی از طریق مرز زربطیه (مهران) و شلمچه وارد کشور شده اند.

انتهای پیام/.
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید