استقلال با گل به خودی اضافه شد/ آبی ها پرسپولیس را تعقیب کردند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرنگار مهر ، آخرین دیدار از هفته نهم لیگ برتر فوتبال امروز جمعه این دیدار بین تیم های استقلال تهران و ذوب آهن اصفهان برگزار شد و در پایان دیدار دو تیم یک بر صفر به سود استقلال به پایان رسید.

در این دیدار از ساعت ۱۷:۳۰ در ورزشگاه فولادشهر اصفهان آغاز شد. محمد قریشی (۱+۹۰ / گل به خودی) برای استقلال گلزنی کرد تا آبی ها شیرینی و دیر رسیدن

استقلال با این پیروزی ۱۸ امتیازی شد و با تفاضل گل کمتر نسبت به پرسپولیس در رده دوم جدول قرار گرفت. ذوب آهن هم که در لیگ برتر شکست نخورده بود، اولین باخت خود در این فصل را تجربه کرد و ۱۰ امتیازی شد.

ترکیب استقلال و ذوب آهن; بازگشت بندگی و نیمکت نشینی قائدی

«ریکاردو ساپینتو» سرمربی استقلال که از بازی امروز محروم شده بود با ترکیب سیدحسین حسینی، روزبه چشمی (۶۵- سجاد شهباززاده)، عارف غلامی، رافائل تیمش را ساخت. سیلواملکه یاماگاابوالفضل جلالی (۴۶ – جعفر سلمانی)، مهدی مهدی پور، آرش رضاوند (۷۹ – سعید مهری)، رضا میرزایی (۴۶ – صالح حردانی)، پیمان بابایی (۴۶ – مهدی) قائدی) و محمد محبی به میدان فرستاد. غلامی به ترکیب بازگشته و نیمکت نشین است قائدی و شهباززاده از نکات قابل توجه آبی پوشان بود.

همچنین مهدی تارتار سرمربی ذوب آهن تیمش با ترکیب حبیب پدر عباسیحامد نورمحمدی، آرمان قاسمی، امیرحسین رنگرز جدی، سجاد جعفری (۷۲ – احسان پنجشان) امیر حسین صدقی (۸۴ – نادر محمدی)، محمد سلطانی مهر (۸۴ – آرمان اکوان)، سجاد عاشوری (۶۲ – صادق صادقی)، محمدحسین اسلامی، محمدرضا سلیمانی (۷۲ – محمدامین درویشی) به استقلال اعزام شدند.

استقلال با گل به خودی اضافه شد/ آبی ها پرسپولیس را تعقیب کردند

نیمه اول؛ دو عکس از استقلال و دیگر هیچ

ذوب آهن که در ورزشگاه فولادشهر میزبان استقلال بود، در ابتدای بازی برتری نسبی بر حریف خود داشت. ذوب شدن من میفهمم در دقیقه ۱۰ صاحب یک شوت شدند که سجاد جعفری از بالای دروازه استقلال به ثمر رسید. مرداد اصابت

خطرناک ترین موقعیت نیمه اول در دقیقه ۳۶ رخ داد. جایی که محمد محبی از سمت چپ دفاع نفوذ کرد ذوب شدن من میفهمم به محوطه جریمه این تیم رسید اما ضربه داخل چارچوب مهاجم آبی ها حبیب پدر عباسی دروازه ممنوع کرده است ذوب آهن به کرنر هدایت شد. همچنین مهدی مهدی در دقیقه ۴۴ پور هافبک استقلال ضربه سنگینی به سمت دروازه حریف زد. پدر عباسی او آن را به گوشه ای هدایت کرد. در مجموع دو تیم بازی می کنند سرد و نمایش خسته کننده ای از خود نشان دادند و با تساوی به رختکن رفتند.

استقلال با گل به خودی اضافه شد/ آبی ها پرسپولیس را تعقیب کردند

نیمه دوم؛ فشار برای استقلال با همه چیز عناصر تهاجمی

ساپینتو با آغاز نیمه دوم جعفر سلمانی، مهدی قائدی و صالح حردانی رضا میرزایی و پیمان بابایی را به جای ابوالفضل جلالی به زمین فرستاد. تلاش استقلال برای افزودن قدرت تهاجمی به این تیم در دقیقه ۶۵ با ورود سجاد شهباززاده به جای روزبه چشمی برای آبی ها به اوج خود رسید. با همه چیز بازیکنان خط حمله باید توپ را از خط دروازه به ذوب آهن پاس دهند.

بازی بسته و منسجم ذوب آهن در خط دفاعی استقلال را سخت کرد. شاید بهترین موقعیت استقلال در این نیمه شوت محمد محبی در دقیقه ۵۱ بود که از کنار دروازه ذوب آهن به بیرون رفت. مرداد رفت البته ذوب شدن من میفهمم آنها یکی دو موقعیت خوب گلزنی داشتند اما این موقعیت ها از دست رفت.

بر در حالی که که بازی با تساوی به پایان رسید محمد قریشی در دقیقه ۱+۹۰ با ضربه سر به گل رسید خودش او باعث شد تا استقلال تنها با یک گل پیروز شود.

استقلال با گل به خودی اضافه شد/ آبی ها پرسپولیس را تعقیب کردند

نتایج سایر دیدارهای هفته نهم لیگ برتر

در دیدارهای این هفته لیگ برتر تیم های سپاهان و پرسپولیس مقابل حریفان خود به پیروزی رسیدند و گل گهر مقابل نساجی شکست خورد. تراکتور نیز امروز در یک بازی نمایشی نفت مسجد سلیمان را شکست داد و آلومینیوم اراک نیز سد مس کرمان را شکست داد.

* گل گهر سفر – نساجی ۱
* پرسپولیس ۱ – مس رفسنجان صفر
* صنعت نفت صفر – سپاهان ۲
* فولاد ۱ – فلش ۱
* فن ۱ – ملوان صفر
* تراکتور ۳ – نفت مسجد سلیمان ۲
* آلومینیوم ۲ – مس کرمان صفر
* استقلال ۱ – ذوب آهن صفر

جدول رده بندی لیگ برتر در پایان هفته نهم

استقلال با گل به خودی اضافه شد/ آبی ها پرسپولیس را تعقیب کردند