اسکوچیچ باید کلاس درس بخواند و پر باشد. مظلوم نه/ فدراسیون فوتبال مردم ایران را خیلی شیک سر کار گذاشت


به گزارش وانانیوز،

ضیا عربشاهی هافبک سابق تیم ملی در این رابطه می گوید: به نظر من بزرگترین دلیل این جنجال های اخیر و اخراج دراگان اسکوچیچ مظلومیت این مربی کروات بود.

وی ادامه می دهد: اگر دراگان اسکوچیچ ایرادات بنی اسرائیل را می پذیرفت و کمی سخت گیری می کرد، این اتفاق نمی افتاد. مربیان سابق تیم ملی را می شناسیم که به سرمربی تیم ملی و سایر مسئولان توهین می کردند، اما احترام و صمیمیت بیشتری داشتند، اما یک مربی متواضع اگر نتیجه بگیرد باز هم محکوم به اخراج است.

این پیشکسوت فوتبال کشورمان نیز خاطرنشان می کند: این اتفاقات اخیر حتما تجربه بسیار خوبی برای اسکوچیچ بوده است. از این به بعد باید ساعت ها وقت بگذارد و مثل برخی مربیان خارجی سابق تیم ملی مست باشد. او نباید هیچ شرایطی را تحمل کند و باید از انجمن بازی ها آمادگی لازم را بخواهد، ضمن اینکه باید با برخی بازیکنان مطالبه گر برخورد کرد. حالا خود اسکوچیچ فهمید چه کسی او را سر کار گذاشته و تیم ملی را به حاشیه رانده است. بنابراین برای هدایت تیم باید از این افراد عبور کند. آشتی با این ستاره های رقیب همچنان می تواند او را در خطر اخراج قرار دهد.

عربشاهی همچنین از فدراسیون فوتبال، هیئت مدیره و کمیته فنی انتقاد می کند و می گوید: متاسفانه به نظر می رسد فدراسیون فوتبال مردم را خیلی شیک و راحت سر کار گذاشته است! فکر می کنم کمیته فنی که از بازیکنان قدیمی تشکیل می شود فایده ای نداشت. احتمالا دلیل عصبانیت پرویز مظلومی هم همین بوده است. من به شخصه اما فکر می کنم که این انجمن بیشتر به استقلالی ها و انتخاب عجیب صمد مرفاوی به عنوان سرمربی تیم ملی جوانان و سایر انتخابات نشان می دهد.

ملی پوش اسبق فوتبال کشورمان احتمال برکناری اسکوچیچ در آینده را رد نکرد و تصریح کرد: امید زیادی به ابقای اسکوچیچ ندارم. احساس می کنم این مرد خدا را هم همینطور بازی کرده اند و بعید نیست در آینده نزدیک و حتی قبل از پرواز تیم ملی به قطر اسکوچیچ را حذف کنند. البته به نظر من بقای این مربی کروات تا حدودی به این بستگی دارد که از این به بعد چگونه می خواهد کار کند. کار به هر قیمتی برایش خطرناک است. شنیدم میخوان به زور اسکوچیچ دستیار جدید بگیرن و این مشکلات از این به بعد بیشتر میشه!

از عربشاهی درباره رد شدن یک مربی ایرانی روی نیمکت تیم ملی در جام جهانی می پرسیم و او می گوید: ما در ایران مربیان خیلی خوبی داریم اما همه چیز خوب نیست. برای نیمکت نشینی تیم ملی به عوامل زیادی نیاز است و قبل از هر چیز باید لابی قوی داشته باشید. اما شنیدم هیچ یک از مربیان ایرانی که برای جانشینی اسکوچیچ نامزد شده اند این مسئولیت را نپذیرفته اند!