اصلاح سبک زندگی برای بهبود سلامت در بیماران مبتلا به سرطان پستان


بیش از ۹۰ درصد از بیماران مبتلا به سرطان سینه تشخیص زودهنگام این بیماری را دریافت می کنند. حدود ۲۵٪ در نهایت به دلیل متاستاز دور می میرند (۱). بسیاری از بیماران مبتلا به سرطان پستان به دنبال داده هایی از منابع مختلف در مورد رفتارهایی هستند که ممکن است خطر عود را کاهش دهد (۲).

ایجاد تغییرات مثبت در شیوه زندگی از نظر روانی برای بیماران مفید است. این به آنها قدرت می دهد زیرا احساس خارج از کنترل یک چالش بزرگ در طول و بعد از تشخیص و درمان سرطان است.

در اینجا برخی از تغییرات سبک زندگی که به عنوان مکمل درمان های استاندارد سرطان سینه عمل می کنند، آورده شده است. این تغییرات سبک زندگی می تواند خطر عود از راه دور و مرگ را کاهش دهد. عوامل سبک زندگی در تشخیص بیماران مبتلا به سرطان پستان نقش حیاتی دارند. این عمدتا شامل مدیریت وزن، رژیم غذایی، ورزش، مصرف الکل، سیگار کشیدن، و مکمل های ویتامین و غیره است

تغییرات سبک زندگی پیشنهادی برای بیماران مبتلا به سرطان پستان برای بهبود پیش آگهی و سلامت کلی

مدیریت وزن

زنانی که در طول درمان یا پس از درمان وزن اضافه می کنند، بیشتر در معرض ابتلا به سرطان سینه هستند (۳). از سوی دیگر، زنان دارای اضافه وزن (در حین تشخیص) پیش آگهی ضعیف تری دارند (۴). علل زمینه‌ای افزایش وزن چند عاملی است و می‌تواند شامل مصرف استرس، کاهش فعالیت به دلیل خستگی یا سایر اثرات نامطلوب درمان، کاهش سرعت متابولیک ناشی از شیمی‌درمانی، و داروهای قبل و بعد از شیمی‌درمانی باشد.

اگرچه این بیماران می توانند به کاهش وزن قابل توجهی دست یابند (۵)، اما می توان فرض کرد که بیماران چاق که پس از تشخیص سرطان پستان وزن کم کرده اند، می توانند نتایج بهتری داشته باشند. دو مطالعه تصادفی گسترده هنوز در حال ارزیابی ارتقای مدیریت وزن در رابطه با پیامدهای سرطان پستان هستند (۶).

فعالیت بدنی

یک بررسی اخیر به این نتیجه رسید که فعالیت بدنی قوی ترین اثر را در بین تمام عوامل سبک زندگی بر کاهش عود سرطان سینه دارد (۷). بنابراین، بیماران باید به حداقل ۳۰ دقیقه فعالیت بدنی با شدت متوسط ​​برای حداقل پنج روز در هفته تشویق شوند. مطالعات نشان می‌دهند که ساعت‌های بیشتر ورزش می‌تواند منجر به مزایای بالقوه و بهبودی بهتر شود (۸). حداقل ۱۵۰ دقیقه فعالیت بدنی در هفته توصیه می شود، اما کمتر از ۱۳ درصد از بیماران مبتلا به سرطان سینه به این میزان می رسند.

رژیم غذایی

مطالعات نشان می‌دهد که رژیم‌های غذایی به سبک غربی، که به خوردن مقادیر زیادی غلات فرآوری‌شده و گوشت‌های فرآوری‌شده معروف هستند، تأثیرات ناچیزی بر عود سرطان سینه دارند. به همین ترتیب، سایر رژیم‌های غذایی عاقلانه غنی از میوه‌ها، سبزیجات، غلات کامل و مرغ، نرخ عود سرطان سینه مشابهی دارند. چربی های اشباع شده در رژیم غذایی، به ویژه از محصولات لبنی پرچرب، ممکن است مرگ و میر ناشی از سرطان سینه را افزایش دهد (۹). به طور مشابه، یک مطالعه گزارش می دهد که محصولات سویا برای افزایش عود سرطان سینه یافت نشده است (۱۰) و ممکن است آن را کاهش دهد (۱۱). در اینجا بخوانید که چگونه دستور العمل های آیورودا در دنیای امروز مهم هستند!

سیگار کشیدن

شواهد اخیر ارتباط قوی بین سابقه مصرف سیگار و مرگ و میر ناشی از سرطان پستان را نشان داده است (۱۲). در مقایسه با زنانی که پس از تشخیص سرطان سینه به سیگار کشیدن ادامه دادند، آنهایی که پس از تشخیص آن را ترک کردند، بقای کلی بالاتری داشتند. این همچنین به نرخ بقای بهتر از سرطان سینه منجر شده است.

نوشیدن الکل

زمانی که سرطان عود می کند، سریعتر گسترش می یابد و در سراسر بدن پخش می شود. با این حال، کاهش مصرف الکل خطر ابتلا به دومین سرطان اولیه پستان را کاهش می دهد (۱۳). افرادی که سابقه سرطان دارند باید در حین بهبودی از سرطان روی کاهش مصرف الکل تمرکز کنند، زیرا این قند است!

مکمل های ویتامین

افزایش متوسط ​​ویتامین C یا مکمل های خوراکی ممکن است مرگ و میر ناشی از سرطان سینه را کاهش دهد. با وجود این، واضح است که مکمل ویتامین E با پیامدهای سرطان سینه مرتبط نیست. سطوح پایین ۲۵ هیدروکسی ویتامین D سرم در هنگام تشخیص با افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه مرتبط است (۱۴). همانطور که بسیاری از مطالعات ثابت کرده اند، افزایش ویتامین D برای کاهش خطر ابتلا به سرطان حیاتی است!

MAF مشتق شده از پروتئین GC به دلایل مشابه یک پیشرفت در بیماران سرطانی است. ویتامین D ریشه اتصال دهنده ای است که در ایمونوتراپی سرطان مورد توجه قرار می گیرد. در اینجا دلیل و نحوه عملکرد ایمونوتراپی VDTP/GcMAF در بدن شما آمده است. با بهره گیری از مزایایی که ایمونوتراپی VDTP/GcMAF برای بیماران سرطانی فراهم می کند، افراد بیشتری به ایمونوتراپی GcMAF/VDTP روی می آورند. این ویدیوی کوتاه به شما کمک می کند تا در مورد VDTP/GcMAF بیشتر بدانید:

در Healing Oracle، ما همیشه یک امرار معاش ریشه در طبیعت را تضمین می کنیم. و هر چه نزدیکتر می شویم، ایمن تر و سالم تر هستیم!

مراجع و منابع:

۱.) https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16368868/

۲.) https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25398359/

۳.) https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25625592/

۴.) https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24769692/

۵.) https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24891269/

۶.) https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26282657/

۷.) https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26543382/

۸.) https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21795422/

۹.) https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23492346/

۱۰.) https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24870117/

۱۱.) https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23725149/

۱۲.) https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26951316/

۱۳.) https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26059936/

۱۴.) https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24596354/

ما تحقیقی را که شما تصمیم می گیرید انجام می دهیم،
عشق و نور
تیم اوراکل شفا

لطفا به تعداد در حال افزایش ما بپیوندید من: اوراکل شفا
شما هم به ما بپیوندید توییتر | یوتیوب

دادخواست جهانی

لطفا طومار جهانی ما را علیه واکسیناسیون اجباری امضا کنید. هدف از این طومار ارائه ۵ میلیون امضا برای هر رئیس جمهور، نخست وزیر، وزیر بهداشت و سران کشورها در سراسر جهان است.
واکسن ها یک مشکل جهانی هستند و باید در سطح جهانی مورد توجه قرار گیرند.
اگر به عنوان یکی بایستیم، شانس نجات فرزندان آینده را داریم.

ما را بدون آگهی نگه دارید

Healing Oracle با حمایت خوانندگان آن امکان پذیر شده است. اگر پست‌ها و منابع را مفید می‌دانید، لطفاً برای حمایت از ما (به هر میزانی) کمک کنید تا بتوانیم به اطلاع رسانی و کمک به مردم در سراسر جهان ادامه دهیم. ما احساس می کنیم که صدا دادن به کسانی که سلامت خود یا سلامتی عزیزانشان را با درمان جایگزین تغییر داده اند یک وظیفه مهم است. از اینکه از کار ما قدردانی می کنید و به ادامه آن کمک می کنید سپاسگزاریم.

اهدا می کند. اگر می‌خواهید با مهربانی وقت و تلاش ما را اهدا کنید، لطفاً از کادر “اهدا” در بالا در سمت راست استفاده کنید. (بر روی دسکتاپ)، یا جعبه کمک مالی زیر (در موبایل)رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر