اظهار نظر ویژه آقای خاص در مورد پیروزی ژاپن مقابل آلمانبه گزارش وانانیوز،

ژوزه مورینیو، سرمربی رم ایتالیا گفت که پیروزی بزرگ تیم ملی ژاپن مقابل آلمان در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر “یک شگفتی دیوانه کننده” نبود.

مورینیو پرتغالی گفت این برد یک “دستاورد باورنکردنی” برای تیم آسیایی بود و ژاپن را نباید دست کم گرفت زیرا آنها می دانند چگونه با تیم های برتر بازی کنند.

خاص از توجه بیش از حد فوتبالیست های اروپایی به دستاوردهای شخصی شان انتقاد کرد و گفت: بازیکنان آسیایی نسبت به اروپایی ها ذهنیت برتری دارند.

سرمربی سابق چلسی، منچستریونایتد و تاتنهام در مورد برد ۲-۱ سامورایی آبی در مانشافت بریر گفت: البته عملکرد فوق العاده ای بود، اما صادقانه بگویم این یک شگفتی دیوانه کننده نبود. ژاپن تیم خوبی است و بازیکنان خوبی در اختیار دارد که بر اساس تجربه می توانند به خوبی در چنین مسابقاتی خود را وفق دهند. اکثر بازیکنان آنها در اروپا بازی می کنند. جایی که آنها سریعتر پیشرفت می کنند و درک می کنند که سطح بالا چیست. فکر می کنم ذهنیت این بازیکنان و این تیم می تواند تفاوت را ایجاد کند. فکر می کنم در حال حاضر تمرکز زیادی روی بازیکن انفرادی در فوتبال اروپا وجود دارد.

مورینیو که سابقه همکاری با «سون هیونگ مین» در تیم تاتنهام را دارد، افزود: من هرگز سرمربی بازیکنان ژاپنی نبوده ام اما سرمربی بازیکنان آسیایی بوده ام. در مورد من، شان با من دوست بود زیرا سرمربی بهترین بازیکن آسیا بودم که از نظر روحی بسیار خاص بود. تیم مهمترین چیز است و آنها برای تیم بازی می کنند نه برای خودشان.

تیم ژاپن پس از پیروزی ۲-۱ مقابل آلمان روز یکشنبه به مصاف کاستاریکا می رود و در صورت پیروزی به دور بعد راه پیدا می کند.