افتتاح مجهزترین پارک معلولان تهران – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، عباس شعبانی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از افتتاح فاز یک پارک ایرانیان خبر داد و گفت: در راستای اجرای شنبه های امید و طرح افتخار مراسم افتتاح و بهره برداری فاز یک پارک ایرانیان شنبه هفته آینده برگزار می شود. وی بیان کرد: این پارک دارای ۳ باغ، ۶ مسیر پیاده روی، مسیر دوچرخه سواری ویژه، مسیر ویژه نابینایان، زمین تنیس، زمین بازی چند منظوره و زمین بازی کودکان است.

شعبانی با بیان اینکه طی تفاهم نامه E با ساماندهی پارک ها و فضای سبز شهر تهران، سازمان عمران مناطق، ساخت و ساز این پارک واقع در منطقه ۱۹ شهرداری تهران را بر عهده گرفت. ۱۴ ماه در شهریور ۱۴۰۱ عملیات اجرایی فاز ۱ آن به پایان رسیده و آماده بهره برداری می باشد.

نماینده فنی و عمرانی شهرداری تهران با اشاره به اینکه بوستان ایرانیان مجهزترین پارک از نظر زیرساختی برای معلولان است، گفت: علاوه بر ایجاد سطح شیب دار برای سهولت در تردد این افراد، در طراحی مسیرها، سرویس های بهداشتی و سرویس های بهداشتی، مناسب سازی های لازم برای استفاده این افراد در نظر گرفته شده است.