افزایش جوجه کشی در مرغداری های لرستان / ذخیره سازی ۲ هزار تنی مرغ – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانسید عماد شاهرخی س برو با اشاره خبرنگار مهر به مرغ ثروتمند وی در واحدهای مرغداری لرستان تصریح کرد: خوشبختانه در این زمینه جای نگرانی نداریم نه فقط مرغ. ثروتمند در استان کاهش نیافته بلکه افزایش یافته است.

وی به دو میلیون قطعه مرغ اشاره کرد ثروتمند در واحدهای مرغداری استان اظهار داشت: میزان جوجه ثروتمند در اردیبهشت ۱۷ درصد و از ابتدای خرداد ۶.۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته ایم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به ارتباط مستمر با صنف و مرغداران استان گفت: شرایط به خوبی پیش می رود و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.

شاهرخی تاکید کرد: پس از اجرای طرح عوام فریبی یارانه ها میزان مرغ ثروتمند در مرغداری های استان نسبت به هفته گذشته افزایش خوبی داشته است.

وی با بیان اینکه وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد هر چقدر مرغ تولید شود آن را با قیمت مصوب ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان خریداری می کنیم، افزود: از ۲۷ اردیبهشت تاکنون بالغ بر هزار تن مرغ در استان ذخیره کرده ایم. “

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با بیان اینکه هم اکنون با قیمت ۵۰ هزار تومان خرید و ذخیره می کنیم، گفت: از قبل ۵۰۰ تن انبار داشتیم، هزار تن دیگر ذخیره کردیم و به ۱۵۰۰ تن رساندیم.

شاهرخی تصریح کرد: امیدواریم تا پایان هفته جاری میزان ذخیره سازی مرغ در استان را به دو هزار تن افزایش دهیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه هدف ما ذخیره ۲۰۰۰ تنی مرغ در استان بوده است، ادامه داد: در صورت افزایش قیمت، بازار را با میزان مرغی که در اختیار داریم کنترل می کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با تاکید بر اینکه ۸۰ تن گوشت قرمز منجمد در استان در انبار داریم، گفت: این مقدار گوشت با قیمت ۱۵۰ هزار تومان در اختیار همه قرار می گیرد و این مقدار گوشت نیست. خاص به هر دستگاهی و هر کسی می تواند آن را بخرد. اقدام به.

شاهرخی گفت: تاکنون بیش از ۱۰ نفر از این ۸۰ نفر بین تمامی دستگاه های اجرایی و مردم توزیع شده است.