افزایش نسبت گلخانه ها در استان همدان


به گزارش خبرگزاری فارس، علیرضا قاسمی فرزاد ظهر امروز در مراسم افتتاح هفت طرح گلخانه ای در شهرک گلخانه علمدار اظهار داشت: با توجه به اینکه قانون از این برنامه حمایت می کند، جهاد کشاورزی باید در این راستا برنامه ریزی مدون و مدونی در این راستا داشته باشد. جدیت پیگیری و اجرا شود.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات کنونی ما استفاده نادرست از آب است که به صورت سنتی مصرف و هدر می رود، گسترش کشت گلخانه ای را یکی از راهکارهای جلوگیری از هدر رفت آب برشمرد و گفت: متاسفانه نسبت گلخانه ها در استان به میزان قابل توجهی است. بسیار بالا.” با توجه به اهمیت این مشکل، نیاز به رشد سریع در این زمینه داریم.

استاندار همدان با بیان اینکه نهاوند به دلیل آب و هوای مساعد از کشاورزی و منابع آبی خوبی برخوردار است گفت: با وجود اینکه این شهرستان از منابع آبی نسبتا خوبی برخوردار است اما باید مدیریت لازم در این زمینه انجام شود تا با مشکل کم آبی مواجه نشویم.

وی بیان کرد: مدیریت صحیح امور آب امر مهمی است که نباید مورد غفلت مسئولان ذیربط در شهرستان به ویژه جهاد کشاورزی قرار گیرد لذا انتظار می رود برنامه ریزی دقیق و کارشناسی شده برای نظارت بر مصرف آب و جلوگیری از آن اجرا شود. آی تی. سوء استفاده و ضایعات جهاد کشاورزی .

قاسمی فرزاد با بیان اینکه شمال استان به دلیل بی توجهی دچار کم آبی است افزود: در گذشته بی توجهی و بی برنامگی بود که امروز شمال استان به ویژه شهرستان همدان با کم آبی مواجه شد.

وی در بخشی دیگر از این سخنان توجه به موضوع تولید و اشتغال زایی را مهمترین برنامه سال های اخیر برای کارکنان دولت برشمرد و افزود: خوشبختانه دولت سیزدهم تمام تلاش خود را برای بحث تولید در سال گذشته به کار گرفته است. بخش بخش‌های کشاورزی، اقتصادی و صنعتی به گونه‌ای باید در نظر گرفته شود و موانع برطرف شود.

وی با اشاره به طرح هدفمندی کمک های بلاعوض گفت: دولت سیزدهم در بحث هدفمندی کمک های بلاعوض گام های موثری برداشت و تمام تلاش خود را به کار گرفت تا کمک های بلاعوض مستقیماً به دست اقشار نیازمند برسد و مردم از آن بهره مند شوند.

لازم به ذکر است در سفر یک روزه استاندار که به مناسبت هفته دولت انجام شد چندین پروژه عمرانی و کشاورزی انجام شد. افتتاح پروژه روکش آسفالت هفت کیلومتری و ۱۰ میلیارد تومانی، نصب نیوجرسی به مسافت چهار کیلومتر و اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان در محور نهاوند – کرمانشاه که محور ارتباطی سفر اربعین محسوب می شود. از جمله پروژه هایی بود که به بهره برداری رسید.

افتتاح مخزن بتنی آب شرب گیان با اعتبار ۶ میلیارد تومان، افتتاح هفت واحد گلخانه ای به مساحت سه و نیم هکتار و با سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد تومان در شهر گلخانه ای علمدار ۱۴.۷. هکتار از پروژه هایی بود که امروز توسط استاندار افتتاح شد.

استاندار همدان همچنین در بدو ورود به نهاوند با حضور در گلزار شهدا از شما ادای احترام کرد و پس از آن از کارخانه نفت نهاوند بازدید کرد.

انتهای پیام/۳۱۴۰/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید