افزایش ۶ برابری وسایل نقلیه در ۱۰ سال گذشته


رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان فراجا از افزایش ۶ برابری تردد خودروها در کشور طی یک دهه گذشته خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار محمدباقر سلیمی درباره انضباط اجتماعی و رعایت مقررات راهنمایی گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی یکی از یگان های مهم فرج است که ارتباط بیشتری با مردم دارد و به لحاظ گستردگی و حضور در درون شهر، روستاها. . و جاده ها حضور موثری دارد. در قانون تشکیل نیروی انتظامی چهار وظیفه اصلی با اجرای قوانین راهنمایی و رانندگی، نظارت بر مقررات حمل و نقل، حفظ حریم خصوصی در جاده ها و رسیدگی به حوادث و سوانح رانندگی برای پلیس راهنمایی و رانندگی تدوین شده است. پلیس راهنمایی و رانندگی نیز به عنوان یک واحد نظارتی در ساماندهی حمل و نقل نقش دارد و وظیفه اصلی پلیس راهنمایی و رانندگی مدیریت ترافیک و حمل و نقل است.

وی با بیان اینکه طی ۱۰ سال گذشته تعداد خودروها در کشور ۶ برابر شده است، گفت: افزایش ۱۲ برابری موتورسیکلت در کشور و ۳.۵ تا ۴ برابری در تعداد موتورسیکلت ها را شاهد بوده ایم. موتور سیکلت در کشور ماشین ها. در حال حاضر بیش از ۳۶ میلیون دستگاه خودرو فعال در کشور وجود دارد که ۲۴ میلیون دستگاه خودرو و ۱۲ میلیون دستگاه موتورسیکلت است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان راهور فرجا نیز تصریح کرد: حمل و نقل زیرساخت توسعه است و در کنار مزایای فراوانی که دارد، مشکلات و مسائلی مانند آلودگی محیط زیست، آلودگی صوتی، مصرف بی رویه سوخت، راه بندان، حوادث ترافیکی وجود دارد. و تصادفات همچنین در ادامه …

وی با بیان اینکه سال گذشته ۶.۴ میلیارد تردد در جاده های کشور به ثبت رسیده است، گفت: متاسفانه در سال گذشته ۱۶ هزار و ۸۰۰ نفر در تصادفات جاده ای جان خود را از دست دادند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهری راهور فرجا خاطرنشان کرد: در ۲۰ سال گذشته متأسفانه ۴۳۱ هزار و ۶۹ نفر در حوادث رانندگی کشته شده اند و به طور میانگین سالانه ۲۰ هزار و ۵۲۷ نفر بر اثر حوادث رانندگی جان خود را از دست داده اند. .

سلیمی با اشاره به اینکه در ۲۰ سال گذشته پنج میلیون و ۹۵۸ هزار نفر در تصادفات جاده ای مجروح شده اند، گفت: به طور متوسط ​​سالانه ۲۸۳ هزار نفر در تصادفات جاده ای مجروح می شوند و طبق آمار ۱۰ تا ۱۵ درصد مجروح. در تصادفات رانندگی قطع یا قطع می شوند.آنها نخاع هستند.

وی ادامه داد: بر اساس آمار سازمان جهانی بهداشت بر اساس شاخص حضور ۱۰ هزار خودرو، ۳.۲ مرگ در اروپا، ۸ تا ۹ مرگ در آسیا و ۵.۴ مرگ در ایران رخ می دهد. خوشبختانه تعداد فوتی ها در ایران کمتر از میانگین است، آسیا کمتر است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان فراجا عامل انسانی را کلید حل تصادفات و انضباط ترافیکی دانست و گفت: آموزش، مهندسی ترافیک، اجرای مقررات سه اصل و رکن مثلث ترافیکی و عوامل موفقیت پروژه های ترافیکی است.

وی همچنین به آمار تصادفات در ۳۰ کیلومتری شهرها اشاره کرد و گفت: بر اساس آمار ۶۰ درصد تصادفات در ۳۰ کیلومتری شهرها اتفاق می افتد، بنابراین رانندگان می توانند با رعایت مقررات و تمرکز بر رانندگی، تصادفات را در این ۳۰ کیلومتر کاهش دهند. .

سلیمی ادامه داد: همچنین ۴۰ درصد کشته شدگان تصادفات موتورسیکلت ۷۰ درصد جان باختگان بر اثر ضربه به سر هستند، بنابراین استفاده از کلاه ایمنی توسط راکبان موتورسیکلت می تواند بیش از ۸۵ درصد تصادفات در این منطقه را به حداقل ممکن برساند.

وی همچنین به علل واژگونی خودروها اشاره کرد و گفت: علت واژگونی خودروها در جاده خستگی و خواب آلودگی است و برای حفظ جان و کاهش تصادفات در جاده ها در صورت خستگی و خواب آلودگی در حاشیه جاده توقف کنند. استراحتگاه ها همچنین بیشترین عوامل تصادفات رانندگی سرعت، سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ هستند.