افسردگی و 10 علامت هشدار دهنده این مشکل


افسردگی علائم افسردگی گاهی بخش عادی زندگی است. طبیعی است که هنگام از دست دادن یکی از عزیزان یا از دست دادن شغل خود احساس ناراحتی کنید.

هنگامی که علائم افسردگی به دلیل استرس در زندگی ظاهر می شود“افسردگی موقعیتی” نامیده میشود

اکثر مردم می توانند افسردگی موقعیتی را از بین ببرند ، اما این روند ممکن است روزها یا هفته ها طول بکشد. با این حال ، این زمانی است که علائم افسردگی از بین نمی روند و افسردگی توانایی شما در هدایت و عملکرد طبیعی را مختل می کند. “افسردگی بالینی” یا “افسردگی شدید” تماس گرفت.

افسردگی اساسی یک بیماری جدی است که می تواند هفته ها ، ماه ها یا سالها طول بکشد. بنابراین ، دانستن علائم افسردگی آنقدر مهم است که در صورت بروز آن می توانید از آن کمک بگیرید.

علائم افسردگی زیادی وجود دارد. مردم می توانند افسردگی اساسی را “سیاه چاله” توصیف کنند که نمی توانند از آن فرار کنند. احساس عذاب قریب الوقوع نیز در این نوع افسردگی شایع است.

10 علامت هشداردهنده افسردگی

افراد مبتلا به افسردگی شدید علائم مشابهی ندارند ، اما ممکن است:

غمگینی .

وقتی غم یکی از علائم افسردگی است ، می تواند با احساس ناامیدی و پوچی همراه باشد. ممکن است متوجه شوید که هر چقدر هم تلاش کنید ، نمی توانید افکار منفی خود را کنترل کنید. ممکن است بدون دلیل مشخص به گریه خود ادامه دهید.

علل و علائم افسردگی

احساس گناه

افراد مبتلا به افسردگی شدید ممکن است احساس بی ارزشی و ناتوانی کنند. آنها حتی ممکن است افسردگی را به عنوان نشانه ضعف تجربه کنند و بیش از حد از خود انتقاد کنند.

تحریک پذیری

این علائم افسردگی می تواند شما را عصبانی ، مضطرب یا بیقرار کند. مردان مبتلا به افسردگی شدید اغلب افسردگی را از طریق پرخاشگری یا بی پروایی نشان می دهند.

علائم روانی

اگر در تمرکز ، تصمیم گیری یا به خاطر سپردن جزئیات مشکل دارید ، این می تواند نشانه افسردگی باشد. افراد مبتلا به افسردگی ممکن است احساس کنند که روند تفکر آنها کند شده است.

علائم جسمی

افراد مبتلا به افسردگی اغلب درد و سردرد یا مشکلات گوارشی دارند که به نظر نمی رسد علت پزشکی دیگری داشته باشند و به درمان پاسخ نمی دهند.

اتلاف انرژی

وقتی افسرده هستید ، همیشه می توانید احساس خستگی کنید. افراد مبتلا به افسردگی ممکن است احساس کنند که توانایی های جسمی آنها کند شده است.

علائم افسردگی گذرا

از دست دادن علاقه

یکی از شایع ترین علائم افسردگی ، از دست دادن علاقه به فعالیت های لذت بخش مانند رابطه جنسی ، سرگرمی یا تعاملات اجتماعی است. همچنین می تواند خود را به عنوان غفلت از مسئولیت ها و نظافت فیزیکی نشان دهد.

برنامه خواب شما تغییر می کند.

اکثر افرادی که افسردگی را تجربه کرده اند می دانند که افسردگی اغلب با مشکلات خواب همراه است. افراد افسرده نمی توانند شب بخوابند. همچنین ممکن است در طول روز بیش از حد خواب آلود شوید یا بیش از حد بخوابید.

در عین حال ، مشکلات خواب می تواند افسردگی را تشدید کند و منجر به یک چرخه منفی بین افسردگی و خواب شود ، که بیدار شدن از خواب دشوار است. کم خوابی همچنین می تواند در برخی افراد منجر به افسردگی شود.

درک رابطه پیچیده بین خواب و افسردگی می تواند گامی مهم در بهبود کیفیت خواب و مدیریت بهتر افسردگی باشد.

تغییر در اشتها.

تغییر در عادات غذایی ناشی از افسردگی می تواند منجر به پرخوری یا پرخوری شود. افزایش یا کاهش بیش از 5 درصد از وزن بدن در یک ماه یکی از علائم هشداردهنده افسردگی است. در حالی که برخی از مردم علاقه به غذا را از دست می دهند ، برای برخی دیگر خوردن راهی برای جبران افسردگی است.

افکار خودکشی

افکار خودکشی یا افکار خودکشی به تفکر یا برنامه ریزی برای خودکشی اشاره دارد. افکار از برنامه ریزی دقیق تا ملاحظات زودگذر متغیر است. این افکار شامل اقدام نهایی خودکشی نمی شود.

فکر کردن به صدمه زدن به خود یکی از جدی ترین علائم افسردگی است و همیشه باید آن را جدی گرفت. اگر به فکر خودکشی هستید ، باید فوراً به دنبال کمک باشید.

تشخیص علائم افسردگی

اهمیت بیان علائم افسردگی بدون شرم و ضعف:

اگر برخی از این علائم کلاسیک افسردگی را دارید و علائم شما شدید هستند و بیش از چند هفته طول می کشد ، باید به دنبال کمک باشید. بهترین نقطه شروع مشورت با پزشک است.

موسسه ملی سلامت روان تخمین می زند که افسردگی سالانه تقریباً 17 میلیون آمریکایی را تحت تأثیر قرار می دهد. در بسیاری از موارد ، افسردگی قابل درمان با موفقیت تشخیص داده نمی شود و درمان نمی شود ، زیرا علائم افسردگی را نادیده می گیرد.

افسردگی نشانه ضعف یا شرمندگی نیست. این یک بیماری جدی است. خبر خوب این است که حتی در موارد شدید افسردگی بالینی ، درمان معمولاً بسیار موفق است. و هرچه زودتر درمان را شروع کنید ، موفقیت آمیزتر خواهد بود. منتظر نمانید.

مرکز پرستاری بهداشت چیل با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سالها تجربه در ارائه خدمات مراقبت در منزل و پرستاری ، ما آماده ایم تا با کادر ماهر و متخصص خود به صورت شبانه روزی به شهروندان خود خدمت کنیم.

کادر پزشکی مجرب مانند پرستاران سالمند ، پرستاران بیمار و پرستاران اطفال همیشه با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای پزشکی و خدمات پرستاری خدمات ارائه می دهند و راحتی و ایمنی عزیزان را در اولویت قرار می دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، کافی است با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و از مشاوره رایگان برخوردار شوید.

هشدار! این سند فقط برای اهداف آموزشی است و فقط باید با مشورت پزشک یا متخصص استفاده شود.

لطفاً به این مقاله امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید