اقدامات “فوق العاده” ارتش آمریکا برای سفر پلوسی به تایوان


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع آمریکا قصد دارد برای حمایت از سفر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، حضور و تحرکات خود را در منطقه هند و اقیانوسیه افزایش دهد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از مقامات آمریکایی اعلام کرد در صورت تایید سفر پلوسی به تایوان، ارتش آمریکا تحرکات نیروها و تجهیزات خود را در منطقه هند و اقیانوس آرام (آب های اطراف چین) افزایش خواهد داد.

به گزارش آسوشیتدپرس، مقامات پنتاگون جزئیات بیشتری ارائه نکردند، اما گفتند که احتمالاً برای اطمینان از فرار پلوسی و حضور وی در تایوان، جت های جنگنده، کشتی ها و تجهیزات جاسوسی و سایر سیستم های نظامی به دست خواهند آورد.

مقامات پنتاگون به این خبرگزاری گفته اند که هر سفر مقامات ارشد آمریکایی مستلزم تدابیر امنیتی ویژه است، اما اقدامات انجام شده برای سفر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان فراتر از حد معمول است.

دیروز (چهارشنبه)، مارک میلی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایالات متحده گفت که زمان مناسبی برای گفتگو درباره سفر پلوسی به تایوان نیست، اما «اگر تصمیمی در مورد سفر پلوسی یا هر شخص دیگری گرفته شود و آنها درخواست حمایت نظامی کنند، ما آنچه را انجام خواهیم داد، انجام خواهیم داد. هر چه لازم باشد.” ما این کار را برای اطمینان از امنیت آنها انجام خواهیم داد.”

روزنامه “ساوث چاینا مورنینگ پست” نیز صبح امروز (پنجشنبه) به نقل از یک گروه تحلیلی محلی از حرکت ناوگان تهاجمی نیروی دریایی آمریکا در شرق آسیا به سمت تایوان خبر داد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید