امروزه «انتقاد» رمز تعالی، رشد و پیشرفت است


به گزارش خبرنگار پدر فرک از ابرکوه، محمدکاظم رحیمی نژاد شب گذشته در حاشیه اختتامیه اولین جشنواره دانش آموزی شهرستان ابرکوه با بیان اینکه انتقاد رمز تعادل، رشد و پیشرفت است، اظهار داشت: معلمان باید هوشیار و آگاه باشند. قبول کنید که انتقاد حق مسلم دانش آموزان است.

وی افزود: نسل امروز نسلی است که باید با تقوای حضور رشد کند و راه حل آن داشتن عقلانیت، منطق و بصیرت همراه با قدرت تبیین شیوه کار معلمان است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد گفت: وارد مرحله و عصر جدیدی شده ایم که وجه بارز آن تغییر است و یکی از پیامدهای این تغییر شکاف مهارتی است که برای دانش آموزان و کارگران صادق است.

بنابراین راه حل این تغییر این است که به دانشی که آموخته ایم و منابعی که در اختیار داریم قانع نباشیم. دانش آموزان را به کتاب های درسی و معلمان را به دانشی که سال ها پیش در دانشگاه ها آموخته اند محدود نکنید.

رحیمی نژاد تصریح کرد: حرکت هایی مانند جشنواره تابستانی دانش آموزی ابرکوه که زمینه ساز حکمت و تربیت شد، نشان می دهد که همه دوست دارند دانش آموزان ظرفیت های خود را بشناسند و شکاف مهارتی را به حداقل برسانند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: من ابرکوه را شهر نویسندگان و اندیشمندان می دانم و معتقدم جنابعالی باید با چنین جرقه ها و بسترهایی که ارائه می شود در تقویت، پرورش و رشد فرهیختگان و نخبگان تلاش کنید.

انتهای پیام/ ف
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید