امضای قرارداد همکاری بین سازمان فنی و حرفه ای و دانشگاه تهران – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، سید غلامحسین حسینی نیا در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و دانشگاه تهران با اشاره به تصویب اساسنامه حمایت از تولید علم و دانش، گفت: در این راستا با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و دانشگاه تهران موافقت می شود. پایه و ایجاد شغل در هیئت مدیره دولت و اطلاعیه روز گذشته آن گفت: بر اساس این آیین نامه که مبنای بسیاری از فعالیت ها در بخش حمایت از مهارت های اشتغال است، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی موظفند ۱۰ درصد مراکز کارآفرینی، پارک های علم و فناوری و ۱۵ درصد اشتغال در این مراکز را افزایش دهند.

وی تفاهم نامه همکاری بین وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی و وزارت علوم را امضا کرد در باره حمایت از مراکز رشد و علم و فناوری دانشگاه ها و بنگاه های دانش پایه و نوپا ادامه داد: با امضای این تفاهم نامه دو سازمان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و دانشگاه تهران بخشی از نهادهای پیشرو در اجرای مقررات مصوب هیئت مدیره دولت خواهد بود.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور راه اندازی نخستین اردوی مهارت آموزی دانش آموزان با همکاری دانشگاه تهران در شهرستان اشتهارد به عنوان قطب صنعتی استان البرز اضافه کرد: در این اردو دانش آموزان کوتاه قد خواهند بود. ، فشرده و به طور جدی آنها یک مهارت کامل را یاد می گیرند و پس از فارغ التحصیلی به دنبال استخدام در مهارت آموخته شده خواهند بود. امروز با حضور رئیس دانشگاه تهران این اردوی مهارت آموزی را آغاز خواهد کرد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: مهارت آموزی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه می تواند مشکل کمبود نیروی متخصص و ماهر را در شهرهای صنعتی حل کند.

نیا حسینی تصریح کرد: علاوه بر حمایت از بنگاه های دانش بنیان، در مراکز علم و فناوری و پارک های دانشگاه ها نیز شرکت های شتاب دهنده راه اندازی می شود. پایهناپا و استارت آپ ها آنها برای آموزش کسب و کار در مراکز علم و فناوری، آموزش مهارتی را به سایر فعالیت های خود اضافه می کنند.

در ادامه این مراسم سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران با اشاره به انتخاب شعار این دانشگاه بر اساس دانش جهاد سازندگی و اشتغال زا وی تصریح کرد: این همکاری می تواند به افزایش تعامل بین دستگاه ها برای هم افزایی فعالیت ها کمک کند، ما معتقدیم فارغ از مرزها بوروکراتیک در بین دستگاه های اجرایی مرسوم است که باید در جهت پیشرفت کشور گام برداریم و دلیل اینکه نتوانستیم رشد کنیم این بود که سازمان ها می خواستند مرزهای خود را حفظ کنند، هر چند که از آن بهره ای نبردند. . منابعی که در اختیار دارند نگاه داشتن بیت المال به تنهایی کافی نیست و باید از آن بهره برداری کرد.

رئیس دانشگاه تهران با اشاره به اینکه راه اندازی این اردوها نقطه اوج همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای با دانشگاه تهران است، خاطرنشان کرد: ما فارغ التحصیل می خواهیم. دانشگاه قبل از مهاجرت به خارج از کشور به دلیل نداشتن شغل، باید به آنها آموزش های مهارتی بدهیم.

وی تاکید کرد: دو هزار مرکز مهارتی زیر ما در دانشگاه تهران پارک علم و فناوری ایجاد می کنیم و از ایده های قابل اجرا حمایت خواهیم کرد. از همه مهمتر حمایت دانشگاه تهران از این ایده ها و استارت آپ هااین است که فضا و فضا را برای کسب و کارها برای اجرای ایده های خود فراهم کند.

مقیمی تصریح کرد: سالانه ۸ عدد هزار پایان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود که در صورت تکمیل ده درصد آن رشد تولید و مالی خواهیم داشت.