امگا 3 در بدنسازی ؛ هفت مورد ضروری برای مصرف در دوزهای متعادل


امگا 3 در بدنسازی

مصرف امگا 3 در بدنسازی برای بازسازی ماهیچه ها و بازیابی ورزش از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا اسیدهای چرب امگا 3 ، از جمله اسیدهای ضروری برای بدن آنها نقش مهمی در عملکردهای بدن ایفا می کنند.

روغن های مشتق شده از ماهی های روغنی ماهی قزل آلا یا ساردین آنها از منابع طبیعی امگا 3 هستند که خواص زیادی برای ورزشکاران و سایر افراد دارد. اما بهتر است نگاهی دقیق تر به این مزایا برای ورزشکاران ، به ویژه بدنسازان داشته باشید.

فواید امگا 3 در بدنسازی

امگا 3 یکی از آنهاست اسیدهای چرب اشباع نشده اغلب تنظیم فعالیت های بدن ضروری است ، اما نکته مهم این است که به طور طبیعی در بدن ساخته نمی شود و باید از منابع طبیعی یا مکمل ها تامین شود.

چربی ها در بافت ها و سلول های بدن یافت می شوند. مقدار متعادل دریافت کنید امگا 3 در بدنسازی بازیابی ماهیچه ها کاملاً ضروری است ، که گامی بسیار مهم برای این تمرین است. در واقع امگا 3 باید در رژیم غذایی روزانه شما گنجانده شود.

تاثیر امگا 3 بر بدنسازی

دریافت اسیدهای چرب امگا 3 برای بدنسازی چندین مزیت دارد ، از جمله بازیابی. کاهش آسیب عضلانی، کاهش درد و غیره عملکرد ریه و قلب را بهبود می بخشد می توان ذکر کرد اما در ادامه در مورد فواید این اسید چرب اشباع نشده برای بدنسازی صحبت خواهیم کرد.

1.افزایش اثر ورزش

جالب است بدانید که بدن تحت فشار زیاد در حین ورزش قرار می گیرد. البته این فشار تأثیر مثبتی دارد و برای متابولیسم پروتئین در ماهیچه ها و همچنین تناسب اندام تعادل ایجاد می کند.

وقتی ورزش و فعالیت بدنی به پایان رسید ، بدن بهبود می یابد. این وضعیت به بدن اجازه می دهد تا با فشار ایجاد شده در حین ورزش سازگار شود. در مواردی که بدن به طور کامل بهبود نمی یابد ، بیشتر مستعد آسیب های فشاری است. در واقع می توان گفت که کاهش فشار ایجاد شده می تواند منجر به افزایش قدرت بدنی و آمادگی جسمانی بودن. (منبع)

همانطور که گفته شد ، امگا 3 بیشترین تأثیر را بر بدن ، ریکاوری و ریکاوری بعد از تمرین دارد که باید روزانه به میزان متعادل برای ورزشکاران دریافت شود.

2. سوخت رسانی و ساختن بافت ماهیچه ای

سرعت رشد و تولید پروتئین در ماهیچه ها (MPS) در رابطه با تجزیه و تحلیل یا سوخت عضلات در ماهیچه ها (MPB) تأثیر زیادی بر روی عضلات بدنساز دارد. این بدان معنی است که بدن در وضعیت آنابولیک قرار دارد و در وضعیت خوبی قرار دارد. با این حال ، اگر سوخت عضله بیشتر از رشد عضله باشد ، یک وضعیت کاتابولیک در بدن ایجاد شده است که باعث کاهش ضعف و توده عضلانی می شود.

امگا 3 برای عضله سازی

مصرف منابع پروتئینی و اسیدهای چرب ضروری مانند امگا 3 در بدنسازی به جلوگیری از وضعیت کاتابولیک کمک می کند. بر اساس تحقیقات انجام شده ، مصرف مکمل های پروتئینی با امگا 3 به جلوگیری از ضعف ماهیچه ها کمک می کند.

3. بهبودی پس از آموزش

یکی از مهمترین مسائل برای تمرینات قدرتی مانند بدنسازی ، بازیابی و رفع خستگی بعد از ورزش است. مطالبی که برای رفع خستگی بعد از ورزش و مصرف متعادل و منظم امگا 3 در بدنسازی مهم هستند شامل موارد زیر است:

  • در کاهش آسیب و ضعف عضلات مثر است
  • تقویت کننده قدرت و عملکرد ماهیچه ها
  • برای بهبود عملکرد مثر است قلب و ریه ها
  • ورزش به تنهایی قدرت بدنی را افزایش می دهد ، اما امگا 3 این کار را می کند

4. پیشگیری از صدمات عضلانی

طبق تحقیقات ، مصرف امگا 3 در بدنسازی باعث بهبود آنابولیسم ماهیچه ها می شود. به این ترتیب ، با دریافت پروتئین و امگا 3 ، حساسیت به محرک های آنابولیک و افزایش سطح انسولین در خون باعث تجمع بافت ماهیچه ای می شود. به این ترتیب ، عملکرد عصبی عضلانی تسریع می شود ، ترمیم و رشد بافت و آسیب سلولی محافظت می شود.

5. مغز ، سلامت قلب و عروق

سلامت قلب و کاهش خطر بیماری قلبی، به شدت به مصرف چربی های سالم وابسته است. اکسیژن رسانی مناسب شریان های سالم در حین ورزش یکی از فواید مهم امگا 3 در بدنسازی است. این باعث می شود عملکرد بهتری از تمرین ایجاد شود.

علاوه بر این ، 60 درصد مغز انسان از اسیدهای چرب تشکیل شده است. به همین دلیل است که مصرف می شود امگا 3 در بدنسازی یا هر ورزش دیگری به عنوان یک اسید چرب ضروری برای بدن ، می تواند مغز را برای یادگیری سریعتر ، حرکت مناسب ، عملکرد و بازخورد آماده کند.

6. تأثیر امگا 3 بر وزن بدنسازان

یکی از رایج ترین سوالات در مورد امگا 3 در بدنسازی این است که آیا بدنسازی وجود دارد یا خیر افزایش وزن یا نه؟ بر اساس تحقیقات انجام شده ، مکمل های امگا 3 نقش مهمی در کنترل و کاهش التهاب نیز دارند چربی های مضر را حذف کنید دارند.

با در نظر گرفتن این نکته ، می توان گفت که امگا 3 برای ورزشکاران با دوز متعادل می تواند تأثیر قابل کنترل بر کاهش وزن داشته باشد. این بدان معناست که می توان از کاهش وزن ناشی از مصرف آن جلوگیری کرد. بر اساس تحقیقات انجام شده ، مکمل های امگا 3 در اکثر افراد باعث افزایش وزن نمی شود.

7. شرایط بیماری و جراحی

یکی از نکات مهمی که برای آسیب ها موثر است و بهبود سریع آنها قدرت بازیابی عضلات است. مکمل های امگا 3 در بدنسازی ، اگر در حد متعادل و در دوزهای مناسب مصرف شوند ، بافت های ماهیچه ای در عوض از دست دادن ماهیچه ها جراحی محافظت می شود. این کار حتی برای افراد غیر ورزشکار بسیار م effectiveثر و مفید است.

میزان متعادل مصرف امگا 3

مقدار توصیه شده امگا 3 توصیه شده توسط انجمن قلب آمریکا 500 میلی گرم در روز است. این مقدار را می توان از طریق مکمل ها یا منابع دیگر به ویژه ماهی های روغنی به دست آورد. توجه داشته باشید که سوخت به ازای هر 1 گرم چربی 9 کالری در بدن تأمین می کند. اگر میزان مصرف امگا 3 خود را به 500 میلی گرم در روز افزایش دهید ، 4.5 کالری خواهید سوزاند. همچنین توجه داشته باشید که 2 قاشق چای خوری شکر حاوی 23 کالری است.

منابع طبیعی حاوی امگا 3

منابع طبیعی حاوی امگا 3
  • ماهی های روغنی ، به ویژه ماهی آزاد ، شاه ماهی ، ماهی آزاد و
  • دانه کتان و روغن
  • روغن کلزا
  • آجیل ، به ویژه گردو ، بادام زمینی ، پسته و روغنهای مشتق شده از آن
  • تخم مرغ
  • روغن جگر ماهی یا جگر ماهی

نکات تکمیلی

مصرف امگا 3 در بدنسازی فواید مطلوب بسیاری دارد. اما مقدار زیادی از بدن به التهاب صورت و دهان یا حتی کهیر نیاز دارد. توصیه می شود مقدار و دوز متعادلی را برای مصرف تحت نیاز بدن متخصصان در این زمینه مصرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید