امید بیافرینید/ دلایل زیادی برای امید در کشور وجود دارد


به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، آیت الله حبیب الله شعبانی پیش از ظهر امروز در اجتماع مبلغان استان «روایت امید ۲» با اشاره به اینکه معتقدیم آینده کشور روشن و امیدوارکننده است، اظهار داشت: با همه وجود هجمه ها و مشکلات اقتصادی، ما معتقدیم نسلی خواهد آمد که با اعتقاد راسخ به اسلام، ادامه راه الهی و زمینه ساز ظهور خواهد بود.

وی با بیان اینکه برگزاری حرم سیدالشهدا(ع) آثار بسیاری دارد، گفت: آنچه می تواند این خیمه را پایدار کند ولایت است و هیچ آموزه دینی در جامعه سلامی به اندازه ولایت مورد تاکید قرار نگرفته است.

امام جمعه همدان با طرح این سوال که کجا می توان ولایت را تقویت کرد با اشاره به سخنان امام خمینی (ره) و خاطره گفت: امام (ره) جایگاه و اهمیت حرم سیدالشهد (ع) را به زیبایی تبیین کردند. و گفت: این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است.

وی افزود: خیمه عزا و حرم سیدالشهدا(ع) نه تنها مردم را غسل و طهارت می کند بلکه طالب صفا اجتماعی است.

شعبانی با تاکید بر اینکه نباید نسبت به حرم امام حسین(ع) کم اهمیت باشیم، خاطرنشان کرد: درست است که در جامعه اسلامی به ملاصدراها و فلاسفه نیاز داریم، اما این نیاز در جامعه علمی و در جامعه معنوی جامعه، مردم است. روضه روی پاها نشسته اند، مذهبی می شوند و دینشان تقویت می شود.

وی با بیان اینکه امروز باید با تمام توان در جهت آبادانی حرم سیدالشهدا(ع) و عبادت شعائر تلاش کنیم، گفت: علیرغم همه هجمه های دشمن شاهد پارتی ده کیلومتری در تهران هستیم. یعنی دین در جامعه زنده است.

امام جمعه همدان با اشاره به نزدیک بودن ایام محرم و صفر به مبلغان حاضر در جلسه یادآور شد: چه خوب است که با حضرت حجت (عج) پیمان ببندیم و این دو ماه را وقف ایشان کنیم.

با تاکید بر اینکه اگر ظرفیت های خود را فعال کنیم قطعا در جامعه نفوذ زیادی خواهیم داشت، گفت: چه کسی می تواند بگوید من آنچه در توانم بود برای امام حسین (ع) استفاده کردم.

شعبانی تصریح کرد: درست است که امروز در جامعه با مشکلات اقتصادی و اجتماعی مواجه هستیم اما آنچه مهم است رسیدگی به بی اعتمادی ها و ناامیدی هایی است که در جامعه ایجاد می شود.

وی با بیان اینکه یأس و ناامیدی را امروز باید کنار گذاشت، یادآور شد: باید اعتماد را ترویج کرد و امید را در جامعه ایجاد کرد، البته نه امید کاذب، اما دلایل زیادی برای امیدواری وجود دارد که باید به آنها توجه کنیم.

امام جمعه همدان افزود: امیدواری دلایل زیادی دارد اما در کنار آن دولتمردان باید با برنامه ریزی بیشتر برای رفع مشکلات مردم تلاش کنند.

انتهای پیام/۳۱۴۰/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید