انتخاب سفیر؛ گام بعدی تل آویو و آنکارا برای عادی سازی


به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری فارس، کابینه رژیم صهیونیستی از تصویب توافقی برای برقراری ارتباط هوایی با ترکیه خبر داد که به ایرلاین های اسرائیلی اجازه می دهد به استانبول و شهرهای دیگر ترکیه و از این شهرها به مناطق دیگر پرواز کنند. انجام دادن

اوفیر جندلمن، سخنگوی نخست وزیر رژیم صهیونیستی با انتشار پستی در توییتر خود از تصویب این توافقنامه خبر داد و افزود: این یک گام راهبردی است که به تقویت ثبات و شکوفایی منطقه و ارتقای روابط بین دو کشور کمک می کند. دو کشور، و گام بعدی تعیین سفیر از دو طرف است.

از سوی دیگر، یائیر لاپید، نخست وزیر رژیم صهیونیستی با انتشار پیامی در توییتر از تایید توافق برای برقراری ارتباط هوایی میان ترکیه و اسرائیل خبر داد.

بر اساس این گزارش، خطوط هوایی اسرائیل پس از ۱۲ سال به فرودگاه های ترکیه پرواز خواهند کرد و این پروازها به صورت رفت و برگشت خواهد بود.

روز چهارشنبه ۱۷ اوت (۲۶ مرداد) ترکیه و رژیم صهیونیستی عادی سازی کامل روابط خود را اعلام کردند. رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و یایر لاپید نخست وزیر ترکیه که تلفنی با یکدیگر گفتگو کردند، تصمیم خود را برای بازگشت به روابط دیپلماتیک بین دو طرف اعلام کردند.

روابط ترکیه و رژیم صهیونیستی از ۱۲ سال پیش پس از غرق شدن کشتی “ماوی مرمره” تیره شده است. جایی که ارتش تل آویو در سال ۲۰۱۰ این نیروی دریایی [ناوی مرمره] ناو حامل کمک های بشردوستانه به غزه با نام “ناوگان آزادی” به ۱۰ سرنشین حمله کرد و کشته شد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید