انیسون ستاره اطلاعات تغذیه ای ، خواص دارویی و مزایای سلامتی


انتخاب و ذخیره سازی

پودر انیسون کامل و آسیاب شده را می توان در بازارهای آسیایی و فروشگاه های تخصصی در تمام طول سال در دسترس داشت. برای خلوص و اصالت ، وان های خشک شده را به جای شکل خشک شده انتخاب کنید.

روکش های انیسون کلاسیک دارای هشت فرش نوک تیز و قهوه ای زنگ زده هستند که در صورت مالیدن بین انگشتان اشاره و انگشت شست ، رایحه دلپذیری به مشام می رسد. غالباً غلاف های کامل شکسته و خرد شده و دانه های جابجا شده موجود در بسته ها / ظروف کاملاً خوب است.

وان های کامل برای چندین ماه دوام می آورند و در یک محفظه محکم و دور از نور و رطوبت قوی نگهداری می شوند. آنها را در مقادیر کم خریداری کنید تا 3-4 ماه دوام بیاورند تا از دست رفتن طعم به دلیل تبخیر روغنهای ضروری جلوگیری شود. ادویه آسیاب شده و پودر شده باید در ظروف سربسته نگهداری شود و در اسرع وقت مورد استفاده قرار گیرد زیرا طعم خود را به سرعت از دست می دهد.

استفاده دارویی از انیسون ستاره ای

انیسون ستاره ای و روغن آن در بسیاری از داروهای سنتی ، به ویژه در طب سنتی چینی (TCM) برای نقشهای منحصر به فرد خود در پیشبرد سلامت و پیشگیری از بیماری استفاده شده است.

 • عصاره انیسون یک داروی عالی برای سرفه ، برونشیت و آنفولانزای ویروسی است.

 • تزریق آن می تواند در بیماری های گوارشی مانند درد شکمی مانند قولنج ، تهوع ، نفخ و سوء هاضمه مفید باشد.

 • در چین و تایوان ، فرش های جداگانه آن (نقاط) به عنوان خوشبو کننده دهان جویده شد.

 • نشان داده شده است که اسانس “آنتول” (انیسون ستاره ای 70 تا 90٪) دارای اثر استروژنیک است. جوشانده به دست آمده از دانه ها اغلب توسط مادران شیرده برای ترویج شیردهی تجویز می شود.

کاربردهای آشپزی

طرز تهیه مرغ انیسون ستاره ای
دستور تهیه مرغ تند Starani
عکس با مجوز: آلفا

انیسون ستاره ای ادویه بی نظیری با آشپزی چینی است. طعم آن شبیه شیرین بیان یا انیسون است. اسکی کامل ، پودر یا روغن آن در آشپزی خوشمزه در سراسر چین ، ویتنام ، ژاپن ، هند و دیگر مناطق جنوب آسیا استفاده می شود.

 • انیسون ستاره ای یکی از مهمترین ترکیبات محبوب است پنج ادویه چینی با دانه های رازیانه ، دارچین ، دانه های فلفل سیچوان (Hua jiao) و میخک مخلوط کنید.

 • به عنوان بخشی از پنج پودر ادویه یا بیشتر ، کل staranise (ba jiao) به تنهایی در سنتی استفاده می شود. تخم مرغ چای چینی نسخه.

 • انیسون کامل به سوپ های طعم دار مانند سوپ رشته فرنگی ویتنامی اضافه می شود (pho bo) و غذاهای محبوب چینی مانند خورشت گوشت گاو huiبه

 • انیسون ستاره ای معروف به “احمق چاکرا” در هند و پاکستان که در آن به عنوان شیء منتخب در استخدام شد ماسالای نمکی برای طعم دادن به انواع سبزیجات و خورشت های گوشت و کاری و ترشی دادن گوشت.

 • این ادویه معطر به عنوان چاشنی سوپ ، سس ، نان ، کلوچه ، کیک ، بیسکویت و انواع شیرینی های دیگر استفاده می شود.

 • از طعم مشابه انیسون ، ادویه انیسون ستاره ای برای طعم دادن به نوشیدنی ها نیز استفاده می شود prenod ، pastis فرانسوی ، ojen اسپانیایی، و غیره.

 • در مقادیر کم نیز به عنوان طعم دهنده در تولید آن استفاده می شود چای ادویه جات در سراسر چین

مشخصات امنیتی

انیسون ستاره ای در صورت استفاده در مقادیر کم ایمن است. روغنهای فرار آن شامل برخی از داروهای عصبی سسکوئیترپنوئیدها ، ورانیستین A ، B و C. Veranisatins در حیوانات آزمایشی تشنج و سمیت کشنده را نشان داد.

روغن و چای انیسون ستاره ای برای کودکان زیر 5 سال و زنان باردار نباید استفاده شود.

انیسون ستاره ژاپنی (Illium anisatum) به عنوان دیده می شود سمی توسط بسیاری از مقامات غذایی در سراسر جهان. (سلب مسئولیت پزشکی).

≺≺ بازگشت به ادویه ها از جانب انیسون ستاره ایبه برای مشاهده لیست چشمگیر ادویه جات ترشی جات با تصاویر کامل از حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

≺≺ بازگشت به سایت اینترنتی.

خواندن بیشتر:

 1. World Afro Forestry center (Illicium verum) .. pdf – (در پنجره جدید باز می شود)

 2. صفحات ادویه جرنوت کاتزر. (در یک پنجره جدید باز می شود) / p>دیدگاهتان را بنویسید