اوکراین مدعی بازپس گیری مناطقی در خارکف شد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، رئیس جمهور اوکراین مدعی بازپس گیری مناطقی در خارکف شد.

بر اساس این گزارش، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین مدعی شد که نیروهای کشورش مناطقی از خارکف را از نیروهای روسی بازپس گرفتند.

زلنسکی در گزارش روزانه خود گفت: این هفته خبرهای خوبی از منطقه خارکف داریم.

وی با اعلام این خبر مدعی شد که نیروهای اوکراینی مناطقی را که وی به آنها اشاره نکرده بود، از نیروهای روسی بازپس گرفتند.

زلنسکی همچنین افزود که پرچم اوکراین در مناطقی که از نیروهای روسی بازپس گرفته شده است برافراشته شده است.

لازم به ذکر است روسیه از ۲۴ فوریه عملیات نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، آن را هدف حمایت از مردمی خواند که به مدت ۸ سال توسط رژیم کیف مورد آزار و اذیت و قتل عام قرار گرفته اند.

به گفته پوتین، روسیه از ۲۴ فوریه (آغاز عملیات نظامی در اوکراین) چیزی از دست نداده است، اما مهمترین دستاورد، تقویت حاکمیت روسیه است. روسیه همیشه از منافع ملی خود دفاع خواهد کرد و سیاست مستقلی را دنبال خواهد کرد و خواهان چنین رویکردی برای شرکای خود نیز است.

رئیس جمهور روسیه با اشاره به تحریم های گسترده آمریکا و اروپا علیه مسکو گفت: اینکه چقدر تلاش می کنند روسیه را منزوی کنند، مهم نیست. منزوی کردن روسیه غیرممکن است. روسیه به گسترش قابلیت های حمل و نقل خود ادامه خواهد داد، فقط به نقشه نگاه کنید و این واقعیت را درک کنید.

لازم به ذکر است که با آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، آمریکا و کشورهای اروپایی برای جلوگیری از پیشروی ارتش روسیه و حمایت از اوکراین ضمن ارسال مقادیر زیادی تسلیحات نظامی به اوکراین، تحریم های شدیدی را علیه مسکو اعمال کردند.