اکنون می توانیم از تحریم فوری نفت روسیه حمایت کنیم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گاردین، «رابرت هابک»، وزیر اقتصاد آلمان روز دوشنبه در بروکسل با همکاران اروپایی خود دیدار کرد و در آنجا موضع این کشور در قبال تحریم نفت روسیه را تشریح کرد.

وزیر اقتصاد آلمان در ادامه گفت: «ما توانسته ایم به شرایطی برسیم که آلمان بتواند تحریم نفتی را تحمل کند. البته این بدان معناست نیست که این تحریم بدون عواقب خواهد بود.»

روز گذشته نیز وزارت اقتصاد آلمان در گزارشی اعلام کرد که وابستگی بزرگترین اقتصاد اروپا به واردات نفت روسیه در هفته‌های اخیر به ۱۲ درصد رسیده است و این درحالی است که قبلاً این وابستگی ۳۵ درصد بوده است. همچنین واردات زغال سنگ از روسیه از ۵۰ درصد به ۸ درصد کاهش یافته است.

از سوی دیگر، این وزارتخانه اعلام کرد که وابستگی به گاز روسیه همچنان بالاست، اگرچه این میزان نیز به ۳۵ درصد در مقایسه با ۵۵ درصد قبل از شروع جنگ روسیه و اوکراین در ۲۴ فوریه کاهش یافته است.

برلین چند هفته پیش اعلام کرده بود که می‌خواهد تا پایان سال به طور کامل از نفت و زغال سنگ روسیه خارج شود. دولت آلمان نیز اکنون از تحریم نفت روسیه توسط اروپا حمایت می‌کند.