ایجاد ۱۱ بازارچه دائمی فروش محصولات ویژه بانوان


به گزارش خبرگزاری فارس، فرشته اسدزاده مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی در نشست خبری با تشریح دستاوردهای سفر معاون رئیس جمهور به خراسان جنوبی که ۲۸ و ۳۰ تیرماه انجام شد. ، “ساخت” “۱۱ بازارچه دائمی ویژه بانوان در ۱۱ شهرستان استان از جمله مصوبات سفر معاون رئیس جمهور به خراسان جنوبی است که مشروط به تملک زمین اجرا می شود.”

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی افزود: شهرستان نهبندان اولین شهرستانی بود که زمین مورد نظر را برای این امر تامین کرد.

اسدزاده گفت: در شهر بیرجند قول مساعدی از شورای شهر گرفته شده تا کشوری در مرکز با دسترسی عمومی و رعایت تمامی شرایط کسب و کار برای بانوان فراهم شود.

وی یادآور شد: این بازارچه علاوه بر صنایع دستی و میراث فرهنگی شامل محصولات کشاورزی و باغی نیز می شود.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی گفت: با توجه به وسعت استان و نبود فرصت سفر معاون رئیس جمهور به شهرهای مختلف، با برپایی نمایشگاهی از توانمندی های زنان در سراسر استان بیرجند توانستیم در زمینه معرفی ظرفیت اشتغال و کارآفرینی به خوبی عمل کنیم.

اسدزاده افزود: هماهنگی برپایی نمایشگاه ایده، خانه و فن بازار در کمتر از یک هفته با همکاری فرمانداران، ادارات کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آموزش فنی و حرفه ای و جهاد کشاورزی».
وی با اشاره به برپایی ۱۸۷ غرفه در این نمایشگاه گفت: بازدید معاون رئیس جمهور از این نمایشگاه موجب معرفی ظرفیت های بالقوه علمی، فرهنگی و اقتصادی استان شد.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی از تعهد به مساعد انسیه خزعلی مبنی بر رفع موانع فروش محصولات زنانه خبر داد و افزود: در این سفر قول مساعد داده شد که موضوع را از طریق سامانه ارزیابی کنند. وزارت محرمانه».

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری خراسان جنوبی در عین حال به حضور مشاور امور زنان و خانواده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر معاون رئیس جمهور و گفت: این حضور نیز مصوبات خوبی را به همراه داشت.

اسدزاده با اشاره به اینکه امکان حضور تولیدکنندگان زن در نمایشگاه های داخلی و بین المللی فراهم می شود، افزود: با رایزنی های انجام شده محل فروش محصولات تولیدی بانوان استان به صورت دائمی در موزه های مطرح استان مستقر می شود. استان تهران.”

وی بیان کرد: اگرچه سفر معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به طور ناگهانی انجام شد، اما قول مساعد رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور گرفته شد تا مصوبات این سفر با درصد بالایی محقق شود.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری خراسان جنوبی گفت: خانم خزعلی پس از ورود به خراسان جنوبی خواستار سفر به یکی از روستاهای ثبت جهانی شد که به دلیل همجواری با روستای ایران انتخاب شد. مرکز استان

وی گفت: خانواده محور بودن اقتصاد زنان روستای خراشاد در این سفر مورد توجه بسیاری قرار گرفت تا الگویی برای سایر استان ها شود.

اسدزاده افزود: یکی از وعده های مساعد معاون رئیس جمهور رفع موانع و مشکلاتی است که در مسیر اجرای مصوبات قبلی وجود داشته است مانند مواردی مانند بازارچه خراشاد که به نوعی بین دو نهاد در حال بررسی است. تعیین تکلیف نهایی، توسط این معاونت رئیس جمهور در سطح کشور پیگیری خواهد شد.»

وی حذف ضوابط سختگیرانه بانک ها برای پرداخت تسهیلات به بانوان را یکی دیگر از دستاوردهای ایجاد نمایشگاه ایده، خانه و فن بازار عنوان کرد و گفت: با توجه به حضور مدیران استانی در این حوزه و شناخت توانمندی های بانوان، این امر موجب شد قول مساعد برای پیگیری بانک های عامل در زمان تخصیص تسهیلات داده شده است.»

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید