ایران به راحتی قهرمان فوتسال آسیا می شود/ ژاپن مشکلی نخواهد داشت


به گزارش وانانیوز،

جواد اصغری مقدم درباره برتری تیم ملی فوتسال ایران در دو دیدار ابتدایی جام ملت های آسیا ۲۰۲۲ گفت: تیم ملی ایران نشان داد که جلوتر از آسیا و شماره یک قاره است. سایر تیم های آسیایی راه زیادی تا ایران دارند و نتایج هم همین را نشان می دهد. اگر اتفاق خاصی نیفتد که اتفاق نیفتد، ایران به راحتی قهرمان مسابقات خواهد شد.

وی با بیان اینکه جام ملت های آسیا معیار خوبی برای بازیکنان جوان ایرانی است، تصریح کرد: اگر جلسه تدارکاتی داشتیم به بلوغ رسیده بودند. اما چون لیگ قدرتمندی داریم این بازیکنان جوان مقابل بزرگان فوتسال ایران بازی کرده اند و به بلوغ لازم رسیده اند. جوانانی که به تیم ملی دعوت نشده اند کیفیت بالایی دارند و می توانند به تیم ملی دعوت شوند.

مربی فوتسال کشورمان در دقایقی از دیدار با چین تایپه درباره ضعف تیم ملی و چالش ایران گفت: فکر می کنم تا الان با تیم قدرتمندی برخورد نکرده ایم که ضعف ما مشخص باشد. بازیکنان می توانند مقابل یک تیم ضعیف شکست بخورند، اما باید بدانیم که در مرحله پایانی کارمان سخت تر می شود.

اصغری مقدم در خصوص احتمال دیدار با سامورایی آبی در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا خاطرنشان کرد: ژاپن همیشه حریف سرسختی برای ایران بوده است، اما امسال خیلی خوب نبود و مثل جام ملت های آسیا چندان سخت نیست. گذشته فکر می کنم می توانیم از پس ژاپن برآییم و این تیم برای ما مشکلی نخواهد داشت. البته نباید به تیم فکر کنیم و تمرکزمان روی کار خودمان باشد.

وی درباره حرکت رقبای سنتی ایران به مسابقات قهرمانی آسیا به تسنیم گفت: دیدار فینال به دلیل استرس بازیکنان دو تیم سخت خواهد بود که برای ایران نیز سخت نیست. مدعیان همیشگی مانند تایلند، ازبکستان و ژاپن تاکنون چندان قدرتمند نبودند و شاید مربیان این تیم ها بخواهند به ترکیب اصلی خود برسند. تیم ها در دیدارهای حساس تری با بازیکنان اصلی به میدان می روند و می دانند جایی برای خطا نیست. باید با حواس بازی کنیم و به دنبال بهترین نتیجه باشیم.

انتهای پیام/