ایران پیش نویس قطعنامه وضعیت حقوق بشر را رد کرد/نیازی نیست غرب خود را وکیل زنان ایرانی بداندبه گزارش وانانیوز،

زهرا ارشادی، سفیر و معاون نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک تاکید کرد: بنیانگذاران قطعنامه حقوق بشر ایران در پوشش حمایت از حقوق زنان از همه توان خود از جمله نشر مطالب گمراه کننده و کذب استفاده می کنند. اطلاعات، تحریک افکار عمومی، آموزش اقدامات خرابکارانه و همچنین حمایت مالی و نظامی توسط گروه های تروریستی برای تبدیل تظاهرات مسالمت آمیز به خشونت استفاده می شود.

سفیر و معاون رئیس جمهور کشورمان در نشست کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد با موضوع «دستور کار وضعیت حقوق بشر و گزارش های گزارشگران ویژه» به تشریح دیدگاه های جمهوری اسلامی ایران در خصوص قطعنامه ضد ایرانی حقوق بشر پرداختند.

ارشادی گفت: ابتدا جمهوری اسلامی ایران پیش نویس قطعنامه L-34، قطعنامه موسوم به وضعیت حقوق بشر در ایران را که بر اساس گزارش ناقص، یافته های اشتباه و رفتار مغرضانه تهیه شده بود، قاطعانه رد و محکوم کرد. گزارشگر ویژه، او این کار را می کند.

وی افزود: بنیانگذاران این قطعنامه که مدعی دفاع از حقوق بشر در ایران هستند، سابقه طولانی در نفاق آشکار، استانداردهای دوگانه و استفاده ابزاری از حقوق بشر در راستای برنامه های تنگ نظرانه خود دارند که هیچ کدام از نظر اخلاقی شایسته نیست. موعظه ایرانی.آنها در مورد حقوق بشر عمل نمی کنند، زیرا اعمالشان با گفتارشان در تضاد است.

سفیر و معاون رئیس جمهور کشورمان خاطرنشان کرد: با نگاهی به فهرست حامیان اصلی قطعنامه به راحتی می توان دریافت که شرکای جنایتکار این قطعنامه در قالب حامیان اصلی خود برای ابراز همدردی و نشان دادن خود با یکدیگر متحد شده اند. نفاق ادعای توجه به حقوق بشر را به افرادی پیشنهاد دهید که حقوق خود را نقض می کنند.

ارشادی افزود: شفاف تر صحبت کنیم: برخی از کسانی که تظاهر به حفظ حقوق بشر می کنند باید جنایات خود را یادآوری کرد تا چهره واقعی خود را فراموش نکنند. این کشورها، بدون تعجب، کانادا، ایالات متحده، بریتانیا، اسرائیل و آلمان هستند. وجه مشترک همه آنها بی رحمی، بی رحمی، کشتار بی رویه، نسل کشی و پاکسازی قومی است.

وی افزود: آنها متعهد شده اند که تحت عنوان حمایت از حقوق زنان از همه امکانات خود از جمله انتشار اطلاعات گمراه کننده و نادرست، تحریک افکار عمومی، آموزش اقدامات خرابکارانه و همچنین حمایت مالی و نظامی از گروه های تروریستی برای اعتراض استفاده کنند. صلح طلبان را با خشونت بکشید.

این دیپلمات ارشد کشورمان تصریح کرد: در کانادا کشف بیش از ۱۳۰۰ قبر بدون علامت در چهار مدرسه مسکونی کل جامعه جهانی را شوکه کرده است. جهان شاهد تجاوز جنسی، قتل و کشتار سیستماتیک کودکان بومی در مقیاس وسیع است. داستان سرزمین به اصطلاح آزادی به اینجا ختم نمی شود! کانادا که به پناهگاهی امن برای جنایتکاران تبدیل شده است، به طور مستمر از اجرای تعهدات بین المللی خود بر اساس کنوانسیون سازمان ملل متحد علیه فساد امتناع کرده و از استرداد افرادی که مرتکب جنایت علیه حقوق اساسی بشر مردم ایران شده اند، با مصونیت از مجازات خودداری کرده است. . این کشور در واقع سرزمین آزادی است، اما برای جنایتکاران در حال فرار!

زهرا ارشادی افزود: ایالات متحده آمریکا نیز چنین ادعایی دارد در حالی که مردم ایران در اثر تحریم های ظالمانه چندین دهه در آن کشور آسیب جدی دیده اند. است. (این تحریم ها) مانند یک جنگ واقعی است که در آن از غذا و دارو به جای استفاده از خشونت، به عنوان ابزار جنگ استفاده می شود. به همین ترتیب، سوء استفاده از مفاهیم ارزشمندی مانند حقوق بشر نیز یک رویه رایج برای ایالات متحده برای پیگیری برنامه سیاسی نامشروع خود است.

وی همچنین گفت: انگلیس که خود را به اصطلاح قهرمان حقوق بشر می داند، سیاست وحشیانه و عقب مانده ای دارد که منجر به مرگ میلیون ها ایرانی در قحطی بزرگ سال ۱۹۱۹ شد و اکنون بر اساس قومیت، رنگ و مذهب. این تبعیض بین مهاجران است و علیه پناهندگان تبعیض قائل می شود و کسانی را که سفیدپوست نیستند یا از قومیت مشابه اروپایی ها نیستند به رواندا می فرستد.

سفیر و معاون نماینده ایران افزود: آمریکا و انگلیس هرگز نگران مردم ایران نبوده اند. در سال ۱۹۵۳، واشنگتن با همکاری لندن، دولت منتخب آن زمان در ایران را سرنگون کرد. می توانید به دنبال دلیل باشید تا بفهمید چرا آنها تصمیم به کودتا گرفتند. باید بدانید که آنها فقط از مبارزه موفق مردم ایران برای ملی شدن صنعت نفت عصبانی بودند.

وی گفت: پس در مورد آلمان که دیکتاتوری صدام حسین را به سلاح های کشتار جمعی شیمیایی مسلح و مجهز کرد تا مردم ایران را که اکثریت آنها زن و کودک بودند، سلاخی کند. آلمان به دلیل مشارکت گسترده خود در جنایات جنگی مسئول تلفات جانی است و باید به قربانیان و خانواده های آنها به دلیل عواقب ویرانگر و دراز مدت این جنایات غرامت بپردازد.

این دیپلمات ارشد ایران افزود: هیچکس نمی تواند منکر وحشیگری و جنایات جنگی رژیم اشغالگر و آپارتاید اسرائیل علیه مردم فلسطین شود. این رژیم شورشی با کشتن غیرنظامیان بی دفاع از جمله زنان و کودکان، غارت و تخریب اموال آنها و مجبور کردن آنها به ترک خانه های خود، به سیاست های سرکوبگرانه، تبعیض نژادی و نقض سیستماتیک حقوق بشر فلسطینی ها ادامه داده است.

ارشادی تاکید کرد: تاریخ و فرهنگ ایران سرشار از مبانی و مفاهیمی است که بر اهمیت حقوق بشر برای همه ایرانیان تاکید دارد. جمهوری اسلامی ایران جزیره‌ای در دریا نیست که برای بقای آن باید به استعمار ملت‌های دیگر برود، نه به‌طور تصادفی توسط دزدان دریایی کشف می‌شود و نه جایی است که به دروغ با استفاده از هویت جعلی ادعای وجود واقعی کند. ایران سرزمین یکی از قدیمی ترین، برجسته ترین و طولانی ترین تمدن های جهان است که قدمت آن به بیش از هفت هزار سال می رسد. به همین دلیل است که ما مردم ایران، به ویژه زنان و دختران، تسلیم زور و تهدید نخواهیم شد.

سفیر و معاون رئیس جمهور کشورمان افزود: ناگفته نماند که زنان ایرانی فهیم، فرهیخته، ایثارگر و میهن دوست هستند و به حقوق خود واقف کامل دارند. آنها همچنین می دانند که چگونه به طور مسالمت آمیز و سازنده با دولت برای پیشبرد خواسته های خود تعامل کنند. ما دختران، خواهران و همسران کسانی هستیم که جان خود را فدا کردند و در مقابل همه کشورهایی که نقش عمده ای در جنگ تحمیلی علیه ایران داشتند، ایستادیم. بنابراین نیازی نیست کشورهای غربی خود را مدافع زنان ایرانی بدانند و به دروغ ادعای حمایت از آنها را داشته باشند.

سفیر و معاون رئیس جمهور کشورمان در پایان خاطرنشان کردند: ما بر این باوریم که همکاری واقعی در فضای بین المللی و پایبندی قاطع به اصول بی طرفی، بی طرفی و اقدام غیرانتخابی بهترین راه برای ترویج و حمایت موثر حقوق بشر است. جمهوری اسلامی ایران به تلاش‌های بین‌المللی آینده برای ارتقا و حمایت مؤثر از حقوق بشر متعهد است و همکاری سازنده خود را با مکانیسم‌های حقوق بشر از جمله کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل حفظ می‌کند.

انتهای پیام