ای عمامه چرا ندیدی که بسیجی اسلحه نگرفت و شهید نشد، لعنت خدا بر تو که گفتی دانش آموزان خشونت نکنند.


رئیس اندیشکده مقام معظم رهبری گفت: حادثه هولناک و تروریستی شاهچراغ (ع) کینه دیرینه دشمن از ایران اسلامی و جهان اسلام شیعه را آشکار کرد.

گزارش کردن ایرنا; علیرضا پناهیان شامگاه شنبه در مراسم یادواره شهدای حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ (ع) اظهار داشت: حادثه ناگواری که در حرم شاهچراغ (ع) رخ داد، متأثر از متعهدین و مسلمان، علاقمند به اهل بیت علیهم السلام. هر فرد منصف و عاقلی نمی تواند با شنیدن این داستان تحت تأثیر قرار نگیرد.

رئیس اندیشکده مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ادامه داد: کسانی که از کشتن آیت الله شهید دستغیب ابایی نداشتند، زنان و کودکان را تیرباران می کنند.

پناهیان با بیان اینکه در این حادثه درس ها و مصادیق فراوانی وجود دارد، گفت: دشمنان ما با این حادثه کینه دیرینه خود را به ما نشان دادند. خداوند متعال در قرآن می فرماید اینها برای شما خوب نیست; چرا باید یک نفر آنقدر کینه داشته باشد که به زن و بچه ما تیراندازی کند؟

وی خطاب به مردم با بیان اینکه دشمنان از ملت ایران کینه دارند و ملت ایران باعث بیداری ملت ها شده است، گفت: به نظر شما ما دشمن داریم؟ نفتت را بده، برده شو، دانشگاهت را با خاک یکسان کن، اما دشمنی آنها با تو تمام نمی شود. شما باید مقاومت کنید، باید با دشمنان خود مانند دشمن رفتار کنید و به دشمن به چشم دشمن نگاه کنید.

پناهیان با اعتقاد به اینکه احساس دشمنی در کشور ضعیف شده است به ۲۲ آبان اشاره کرد و گفت: کودکان با مبارزه زندگی را شروع می کنند. کودک به طور غریزی می داند که دشمنی دارد که باید با او مبارزه کند. انگیزه جنگ با دشمن در ذهنشان گم نشود، بلکه باید دشمن خود را پیدا کنند. کسانی که دیپلم گرفتند باید کینه دشمن در سینه داشته باشند.

وی گفت: اولین پیام این گلوله باران این است که دشمنان از ملت ایران کینه دارند. آنان کینه زنانی داشتند که با وجود فتنه، حجاب خود را برنمی‌داشتند. آنها حتی از کودکان و نوجوانان ما کینه ای دارند. چون کم حجاب ها و جوانان ما در این فتنه گر تسلیم داعش نشدند.

پناهیان تصریح کرد: از نوجوانان دبیرستانی کینه ای دارند که صدها هزار نفر این چند شب پاسدار حرم هستند. آنها با افرادی که مشکلات مالی را به امید آینده ای روشن تحمل می کنند کینه دارند.

وی گفت: دشمنان با یک گلوله و چند فشنگ نمی توانند ملت ایران را نابود کنند. اما برخی از مردم ایران هنوز شرارت دشمن را باور نداشتند. دشمنان این ملت آنقدر کینه در دل دارند که با اینکه می دانند نمی توانند ملت را عصبانی کنند دندان به هم می سایند.

پناهیان با اعتقاد به اینکه دشمنان خدا، دشمنان احمد بن موسی (علیه السلام)، دشمنان علی بن موسی (علیه السلام) و دشمنان اهل بیت (علیهم السلام) دشمنان ملت ایران هستند، گفت: حتی اگر دشمنان به آن دسترسی پیدا می کنند ملت ایران از بردگی خوشحال هستند نمی بینند داعشی هایی که بخشی از عراق را به دست گرفتند با این کشور چه کردند؟ آنها هزاران دانش آموز را در یک لحظه نابود کردند. مردم ایران باید باور کنند که دشمن دارند. خداوند در آیات خود این موضوع را پیش روی ما قرار داده است.

خطاب به مردم فرمود: هر که مؤمن شد دشمنانی پیدا می کند و می فرماید: اگر دشمن نمی خواهید ایمان نیاورید; تو نمی‌توانی هابیل باشی بدون اینکه قابیل تو را بکشد، تو نمی‌توانی یوسف باشی بدون اینکه برادرانت تو را به چاه بیندازند. این درس را تماشا کنید.

پناهیان گفت: رسانه های دشمن را نشان ندهید. از جمله آنها باید تماشا و شنیدن رسانه های دشمن، دیدن جنایت و خوردن شر.

وی با بیان اینکه سیاسی نبودن دشمن نداشتن است، گفت: به تعبیر رهبر معظم انقلاب لعنت خدا بر کسانی که می خواهند جوانان ما سیاسی نباشند. این جنایات نشان می دهد که ما دشمن داریم و دشمنان ما کینه توز هستند، اگر در شب حادثه تروریستی شاهچراغ(ع) در این شبستان باز می شد صدها هزار نمازگزار شهید می شدند. اما ما دشمنان را نابود خواهیم کرد زیرا از این راه عقب نشینی نخواهیم کرد و نفرت آنها را در گلویشان فرو خواهیم کرد.

پناهیان با اشاره به شعار “خون در رگ های ما هدیه به رهبر ماست” گفت: مردم برای حفظ رهبر خود خون نمی دهند. این شعار متعلق به دوران دفاع مقدس بود که ۲۰۰ هزار شهید دادیم. در حال حاضر اختیارات ما خیلی بیشتر از اینهاست. ملت ایران باید برای رهبر خود که از مدت ها قبل بر ضرورت تبیین جهاد تاکید کرده است، قیام کنند. رهبر انقلاب از آینده خبر داشتند.

وی تصریح کرد: وقتی وضعیت فرهنگ جامعه به سمت پیشرفت پیش می رود، شایعه فراوان و جهاد تبیین بر تک تک ما واجب می شود. دفاع مقدس و دفاع از حرم واجب کافی بود ولی جهاد تبیین یک واجب عینی است.

پناهیان گفت: نمی توانم از درس اول شهادت شاهچراغ بگذرم اما باز هم تاکید می کنم که ما دشمن داریم و دشمن از ما کینه دارد. دشمن کینه ملت ایران را بسیار بیشتر از گذشته نگه داشته است. امام جمعه شیراز اگر روزی شهید شد، حالا می خواهد تک تک مردم را تیرباران کند، چون مردم ایران هنوز با او مخالف هستند و از مشکلات اقتصادی خود خسته نشده اند. لذا می خواهند از این ملت انتقام بگیرند.

وی افزود: آنچه دشمنان با عراق و سوریه می کنند جلوی چشم ماست. ما نباید عقب نشینی کنیم. من از ملت ایران می خواهم حرکت کند. ما باید به سمت دشمن حرکت کنیم.

پناهیان تصریح کرد: دشمنان با ایجاد بلاتکلیفی و هرج و مرج به دنبال ترساندن و خسته کردن ملت ایران هستند و امیدشان این است که با گلوله باران از آب گل آلود ماهی بگیرند. آنها شلیک می کنند و می خواهند به مردم یادآوری کنند که ما خودمان این کار را کردیم.

وی افزود: هرکس بترسد احتمال قبول شایعه بیشتر است و دشمنان با ترس سعی در تحمیل قدرت خود به ملت ایران دارند و با ضرباتی که می زنند تلاش می کنند ملت را خسته کنند.

پناهیان گفت: متأسفانه چند روحانی عمامه دار به رهبری برخی از سیاسیون نجیب این کشور الگوی ابوموسی اشعری را ساختند و کاری به جبهه حق از باطل نداشتند. ای امامه، چون کور بودی و ندیدی که بسیجی اسلحه به دست نگرفت، کتک خورد، شهید شد، اما خشونت نکرد و برای امنیت مردم جان باخت، لعنت خدا بر تو که گفتی دانش آموزان نباید مرتکب خشونت شوند مرگ بر شما منافقان

وی با بیان اینکه اسلام دین رحمت است، گفت: اسلام حتی از کفار ساکن کشورهای اسلامی حمایت می کند و به خون و ناموس آنها احترام می گذارد. اگر یکی از کافران علاقه مند به گوش دادن به قرآن است، به او اجازه گوش دادن به قرآن را بدهید.

پناهیان تصریح کرد: اسلام به همه ملت ها و مردم احترام می گذارد. همه افرادی که تحت حمایت اسلام هستند از حقوق شهروندی برابر برخوردارند.

وی گفت: کسانی که حادثه ناگوار شاهچراغ را انجام دادند و کسانی که پشت صحنه این کار را برای کارشان حمایت و آماده کردند چه توجیهی دارند و چگونه می توانیم کار آنها را توجیه کنیم. آیا می توان افرادی را که در یک مکان جمع شده اند کشت؟

پناهیان ادامه داد: ایمان ترور را جایز نمی داند و از حیله گری جلوگیری می کند. مؤمن و مسلمان خیانت نمی کنند. حتی اگر انسان در جبهه‌ها از خاک و ارزش‌های کشور دفاع کند و دفاع انسان در جنگ را همه دنیا قبول کنند، چگونه می‌توانیم این حادثه عجیب ورود شخصی به حرمی را که منتسب به اهل بیت علیهم السلام است، بپذیریم. آل بیت؟ (ع) و مردم بیگناهی را که برای انجام وظیفه الهی به این مکان آمده اند و زن و مرد و بزرگ و کوچک را به قتل برسانند تیرباران کنید.

وی افزود: به این دلیل است که چندی پیش در کشور ما حادثه ای رخ داد و اکنون ۴۰ روز است که هرج و مرج وجود دارد، اما واکنش به این حادثه تلخ که ۱۳ نفر به شهادت رسیدند چیست؟

رئیس اندیشکده مقام معظم رهبری در دانشگاه ها به جان باختن خانواده ای در حادثه شاهچراغ(ع) اشاره کرد و گفت: افرادی که دلسوز هموطنان، مسلمانان و مذاهب خود هستند؛ در این راستا، مردمی که در این حادثه جان خود را از دست دادند. چه کسی می تواند قبول کند که یک خانواده سه نفر از اعضای خود را در یک لحظه از دست بدهد؟

پناهیان یادآور شد: آیا افرادی که دست به چنین کارهایی می زنند شستشوی مغزی می دهند؟ مردم را کشتند. در قرآن کریم آمده است که هر کس بی گناهی را بکشد گویی همه مردم را کشته است. قرآن برای کسی که جان انسان محترم و مؤمن را می کشد سخت ترین عقوبت را مقرر کرده است و خداوند متعال عذاب دردناکی برای او آماده کرده است.

وی تصریح کرد: مجدانه از دستگاه های ذیربط، نهادهای امنیتی و قوه قضائیه می خواهیم که از این سوالات ساده غافل نشوند. ما باید خود را به جای کسانی بگذاریم که عزیزان خود را در این حادثه از دست دادند. جای کودکی که خانواده اش را از دست داده است.

پناهیان با تاکید بر اینکه برای برخورد با عاملان این حادثه قاطعیت لازم است، گفت: ما در کشوری با امنیت زندگی می کنیم. نعمت امنیت نعمتی است که مانند آن نیست.

وی افزود: وقتی امنیت نباشد، نه کسب و کار، نه آسایش، نه درس و نه فرهنگ وجود دارد. نعمت امنیت نعمت بزرگی است. برخی می خواهند این نعمت را از کشوری بگیرند که از امنیت خوبی در خاورمیانه برخوردار است. ما باید سعی کنیم نعمت امنیت را حفظ کنیم.

پناهیان ادامه داد: آنها قصد دارند امنیت کشور را بر هم بزنند و مردم را نسبت به یکدیگر مشکوک کنند. این حرکات ناامیدانه نشان می دهد که آنها سعی در برهم زدن امنیت درونی دارند. ما باید هوشیار باشیم و این امنیت را از مسئولان نظام می خواهیم. انسان تا نزدیک نعمت نباشد قدر نعمت را نمی داند اما وقتی نعمت از بین رفت قدر نعمت را می داند.

فرمود: اسلام دین رحمت است، اما رحمت حدی دارد. ننگ بر کسی که به مردم بیگناه تیراندازی کند و مرد و زن و پیر و جوان و حتی کودکان را بکشد، این ظلم است. خدا هم می گوید باید در مقابل ظلم بایستید.

پناهیان با بیان اینکه دشمن در کمین است، گفت: دشمن به دنبال فرصتی برای استفاده از فرصت و ضربه زدن است. بنابراین مسئولان امنیتی کشور باید هوشیار باشند.

رئیس اندیشکده مقام معظم رهبری تصریح کرد: تعداد زائران حرم احمد بن موسی(ع) پس از کرونا بیش از گذشته افزایش یافت. این اتفاق خوب نشان از ایمان مردم دارد.