بارداری و روزه داری تغذیه زنان باردار و مادران شیرده


طبق اعتقاد مسلمانان ما ، روزه گرفتن در ماه رمضان اجباری است قانونی و اجباری است ، اما زنان باردار نمی توانند روزه بگیرند. اگر چه بسیاری از مادران باردار دوست دارند روزه بگیرند.
امکان تجویز یک نسخه مشترک برای همه زنان باردار وجود ندارد. به هنگام روزه داری به نکات زیر توجه کنید و در صورت لزوم با پزشک خود مشورت کنید مشورت کردن.

اول از همه ، به مقاله افرادی بروید که مجاز به روزه گرفتن نیستند خواندن؛ درباره اعضای کسانی که روزه گرفتن ممنوع بود اگر نیستید ، شرایط بستن را بخوانید.

ما در چه فصلی هستیم؟

شما اکنون که در بهار هستیم روزه می گیرید ، حدود 15 ساعت گرسنگی و عطش در پی دارد. سیستم بدن زن باردار با زن غیر باردار کاملاً متفاوت ، یک تفاوت این است که او زودتر گرسنه می شود. یک زن باردار نباید بیش از 12 ساعت بدون غذا رها شود. چرا؟ زیرا اگر زیاد باشد گرسنه ماندن. موادی در بدن شما تولید و انباشته می شوند که می توانید از آنها دور شوید آنها از طریق جفت وارد جریان خون جنین می شوند و وارد سیستم عصبی جنین می شوند آسیب زدن.

شما در چه ماهی از بارداری هستید؟ (سه ماهه اول و سه ماهه اول ثالثاً ، برخی از کارشناسان آن را منع می کنند ، اما زمانی که فرا برسد
بگذار چک کنیم)

سه ماه اول

اگر می توانید دو وعده غذایی کامل و مواد مغذی و آب و انرژی مورد نیاز خود را بین افطار و سحر از نظر بدست آورید کارشناسان ، روزه گرفتن اشکالی ندارد. اما این دوره خاص است 8 هفته اول ، زمان تشکیل جنین و تشکیل سلول های مغزی جنین است این است. لطفاً در صورت داشتن شرایط زیر در این مدت روزه نگیرید.

۱ _ اگر حالت تهوع و غذای بد دارید و نمی توانید غذای خاصی بخورید بخورید ، روزه نگیرید. چرا؟ زیرا در چنین شرایطی باید تعدادی قول بدهید مصرف غذای خود را افزایش دهید و حجم هر وعده را کاهش دهید حالت تهوع دارید ، نمی توانید چیزی بخورید ، بدن شما انرژی و مواد مغذی و آب دارد کافی است ، روزه گرفتن قطعاً توصیه نمی شود

2- اگر ساعت گرسنگی و تشنگی ناشی از روزه داری زیاد باشد این برای زنان باردار است و در ادرار خود همان مواد بالا را آزمایش کنید گفتیم دیده می شود ؛ بهتر است روزه نگیریم.

3- شرایطی که زن باردار در صورت داشتن آن ، روزه گرفتن را به طور کلی ممنوع می کند ما این را نوشتیم ؛ لطفا خواندن.

4- اگر مادر در سه ماهه اول بارداری علائم تهوع و استفراغ را داشته باشد اما می توانید دو وعده کامل صبح و افطار و در بین آنها بخورید افطار و سحر تنقلاتی هستند که دارای ریزمغذی ها و از پروتئین و ویتامین ها استفاده کنید و مقدار زیادی آب بنوشید سریع.

ربع دوم

اگر سالم هستید و مشکل خاصی ندارید ، انرژی و مواد لازم را فراهم کنید تغذیه و آب کافی از افطار تا سحر ، معمولاً در این دوره روزه داری حرام نیست.
حتما به این پست توجه کنید زیرا ممکن است شما در گروه ممنوعه باشید.

ربع سوم
در این دوره ، مادر و جنین به مقدار زیادی گلوکز (قند خود ما) نیاز دارند. چه زمانی مادر برای مدت طولانی گرسنه است ، بدن مادر و جنین تمام گلوکز را می خورند تمام شد! بنابراین باید بسیار مراقب باشید که ساعات اولیه گرسنه و آیا تشنه هستید؟ ؛ دوم ، اگر بین افطار و سحر روزه بگیرید ، این را قول می دهید کامل بخورید و انرژی ، آب و غذای مورد نیاز خود را تأمین کنید هنه
اگر در هفته های آخر هستید ، بدن شما باید آب کافی دریافت کند بهتر است روزه نگیرید و ترجیحاً

توصیه ها:

* مهمترین نکته این است که چند ساعت گرسنه و تشنه خواهید بود؟
* اگر در طول روز احساس گرسنگی می کنید ، بهتر است روزه نگیرید
* در صورتی که هیچ یک از شرایط روزه را منع نکرده است شما ندارید ، می توانید 2-3 روز روزه بگیرید و سپس با به پزشک خود نسخه آزمایش ادرار و وجود همان مواد بد را بدهید ذکر شده! ادرار را چک کنید. پزشک شما می تواند اینجا باشد درک کنید که بهتر است روزه نگیرید
* روزه داری تنها برای زنان سالم و باردار مشکل ساز است این کار را نمی کند ، مگر اینکه مشکل دیگری داشته باشید. اگر باردار هستید
غذای سالم و کافی بین افطار و سحر او ممکن است آب بخورد و در طول روز احساس گرسنگی نکند
سریع.
* روزه داری برای زنان باردار که منوط به سن حاملگی ، وضعیت هستند بدن مادر و نتایج آزمایشات مادر. هر شخص بر اساس برآورد توانایی خود و با توجه به نتایج مشورت کنید پزشک او در این مورد تصمیم می گیرد.

مقالات چه می گویند؟

محققان تحقیقات زیادی در مورد اثرات روزه داری مادر انجام می دهند باردار است اما هنوز نمی تواند ثابت کند که روزه به تنهایی باعث می شود عوارضی در مادر یا کودک وجود دارد و این سوال مطمئناً جا دارد تحقیقات بیشتری وجود دارد

منابع:

1- بوک “آر.در سلامت و بیماری ها “- دکتر محسن نعمتی و دکتر
عبدالله نورسی

پیش بینی کننده روزه ماه رمضان در دوران بارداری -2
قرار گرفتن در معرض ماه رمضان و پیامدهای تولد: جمعیت -3 نفر
مطالعه مبتنی بر هلند

دیدگاهتان را بنویسید