بارش شدید باران در هرمزگان مشکلی برای مادران باردار در مناطق صعب العبور ایجاد نکرد


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، عبدالجبار زکری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان صبح امروز اظهار داشت: پس از اخطار قرمز در مورد وضعیت جوی و احتمال طغیان رودخانه ها و مسدود شدن راه های ارتباطی در هرمزگان به دلیل شرایط جوی در راستای بارندگی های موسمی، حفظ سلامت و جلوگیری از بروز حوادث ناگوار برای مادران باردار ساکن در مناطق صعب العبور استان، هماهنگی های لازم توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان های تابعه برای اسکان موقت مادران باردار در مناطق مختلف استان انجام شد. استان.

در همین راستا و از زمان صدور اخطاریه از سوی سازمان هواشناسی استان هرمزگان، ۲۲ مادر باردار از مناطق صعب العبور و مناطقی که احتمال بسته شدن راه های ارتباطی آنها در زمان بحران سیل وجود داشت، توسط بهداشت و درمان. خدمات. و شبکه درمان شهرستان های تابعه (بندرعباس ۴، میناب ۷) ۲ نفر، رودان ۲ نفر، جاسک ۳ نفر، بشاگرد ۱ نفر، سیریک ۲ نفر و بستک ۳ نفر با پیگیری و هماهنگی انجام شده در مکان های امن اسکان موقت دریافت کردند. برای جلوگیری از خطرات احتمالی ناشی از بسته شدن راه های ارتباطی. در صورت لزوم دسترسی آسان و به موقع به مراکز درمانی داشته باشید.

به گفته زکری، در این مدت ۷۴ مادر باردار با توجه به توصیه کارشناسان بهداشتی و پس از پیگیری به منازل بستگان خود در مکان های امن معرفی شدند. همزمان چهار مادر باردار نیازمند خدمات درمانی از مناطق صعب العبور (۲ نفر از بشاگرد، یک نفر از جاسک و یک نفر از سیریک) با کمک نیروهای امدادی اورژانس به مرکز درمانی اعزام شدند.

انتهای پیام/ ۳۷۲۸
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید