«بازی دراز» نمایشگاهی از جلوه‌های واقعی جهاد بود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، سردار علی شادمانی پیش از ظهر جمعه در مراسم سالروز عملیات بازی‌دراز در ارتفاعات سرپل ذهاب اظهار کرد: جبهه‌های غرب پر است از نقاطی که نماد ایستادگی و مقاومت است اما در بازی دراز آنچه که شاهد بودیم مقاومت سربلندانه رقم خورد.

وی ادامه داد: ایثار، جهاد و شهادت نعمتی عاشورایی بود که خداوند متعال به انقلاب اسلامی داد و امروز به واسطه همین نعمات میهن اسلامی در اوج امنیت، آبادانی، استقلال و عزت به سر می‌برد.

معاون هماهنگ کننده قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص) تصریح کرد: به واقع حوادثی که بر سرنوشت یک ملت تأثیر بگذارد نقاط عطف نامیده می‌شوند و می‌توان از عملیات بازی دراز به عنوان یک نقطه عطف تاریخی در تاریخ انقلاب اسلامی نام برد.

وی با اشاره به بصیرت، آگاهی و مسئولیت پذیری به عنوان دیگر نعمتی که خدا به انقلاب اسلامی اعطا کرده، گفت: انقلاب اسلامی به برکت همین نعمات سرپا است.

سردار شادمانی خاطرنشان کرد: بازی دراز نمادی از مقاومت است و اینکه هرساله در ایام سالروز این عملیات در این ارتفاعات جمع می‌شویم برای تجدید میثاق با آرمان‌های شهدا و نمایش عظیمی از تبعیت پذیری مان است.

وی افزود: دشمن در ابتدای تجاوز به کشور اسلامی ایران از غافلگیری استفاده کرده و ارتفاعات بازی دراز را تصرف کرد، اما رزمندگان جبهه مقاومت با نمایش جلوه‌های واقعی از جهاد این ارتفاعات را پس گرفتند.

معاون هماهنگ کننده قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص) با بیان اینکه در عملیات آزادسازی ارتفاعات بازی دراز قدرت فرماندهی مشترک سپاه و ارتش به نمایش گذاشته شد، گفت: این عملیات اولین تجربه مشترک سپاه و ارتش بود که به لطف خدا با موفقیت به سرانجام رسید.

سردار شادمان به ضرورت احیای فرهنگ ایثار و شهادت اشاره و یادآور شد: قدم برداشتن در راه شهدا و انتقال نسل به نسل دلاوری و رشادت‌های رزمندگان راه تداوم پیروزی است و با این روحیه موفقیت نهایی حتمی است.