باز کردن قفل DNA: اسرار تغذیه برای دستاوردهای قدرتمند ورزشی

ارتش پیتر اشمایکل را تصور کنید؟ بازگشایی کد ژنتیکی، دانشمندان را به کشف رازهای عملکرد ورزشی ورزشکاران رقابتی سوق داده است. در اوایل دهه ۱۹۹۰، وزارت انرژی ایالات متحده و مؤسسه‌های طبیعی سلامت، ۲۵۰۰۰ ژن را که ما را انسان می‌سازند، آزاد کردند. فقط یک مسئله زمان بود که دانشمندان علوم ورزشی شروع به استفاده از DNA منحصر به فرد ما برای بهبود عملکرد ورزشکاران فردی و تیم های ورزشی بین المللی کردند. ژنتیک تغذیه از این ایده نشأت می‌گیرد که با کمک DNA، دانشمندان ورزش اکنون می‌توانند در مورد نقص‌های ذاتی در ترکیب ژنتیکی ورزشکاران بیاموزند و بنابراین می‌توانند با غذاهای طبیعی با این کمبودها مقابله کنند. مفهوم افسانه ای اگرچه بسیاری از سازمان‌های ورزشی هنوز در مراحل ابتدایی خود هستند، اما به سرعت در حال پریدن هستند تا جایزه تولید قوی‌ترین ورزشکاران را در دنیای بد بزرگ ورزش دریافت کنند. تحقیقات برخی از ژن‌های زیر و غذاهایی را که بیشترین ارتباط را با این ژن خاص دارند، برای افزایش عملکرد رقابتی نشان داده است:

* MnSOD: این فوق ژن پروتئین MnSOD را تولید و تنظیم می کند که به جلوگیری از آسیب عضلانی ناشی از رادیکال های آزاد کمک می کند و به افزایش عملکرد و ریکاوری کمک می کند. راه حل طبیعی کمبود این ژن، آب انار یا یک مشت بلوبری (میان وعده مورد علاقه من بعد از تمرین) است.

* IL-6 و TNFa: این واحدهای نیرو، سیتوکین هایی تولید می کنند که آسیب عضلانی را پس از ورزش شدید ترمیم می کند. ماهی آزاد وحشی و کلم بروکلی خوب داروهای طبیعی برای جلوگیری از التهاب و آسیب عضلانی هستند.

*ACE: این بیل ارتباط نزدیکی با استقامت عضلانی دارد. افزایش مصرف ماهی و روغن بذر کتان به تقویت ماهیچه های شما برای مدت طولانی کمک می کند.

اکنون به یاد دارم که این نوع آزمایش DNA را در پزشک عمومی محلی خود انجام دادم. پس از آن بروشور حاوی اطلاعات نابجا را گذاشتم. در ایالات متحده، هزینه این آزمایش آسان سواب، به علاوه توصیه های تغذیه ای، بین ۴۹۵ تا ۶۹۵ دلار برای شما هزینه خواهد داشت. قیمت های اینجا در استرالیا را به خاطر نمی آورم. این نوع آزمایش DNA واقعاً به یک دروازه بان یا ورزشکار رقابتی کمک می کند تا نقاط ضعف در رژیم تمرینی خود را از بین ببرد و عملکرد را به ارتفاعات جدیدی ارتقا دهد. زیبایی این نوع تست در این است که مکملی طبیعی از غذاهای کامل تهیه می کند که ممکن است برای افزایش عملکرد دروازه بان ها چندان مورد استفاده قرار نگیرد. من فکر می کنم ارزش این پول را دارد، حتی اگر در نهایت رژیم غذایی خوبی داشته باشید. در هر صورت یک برد است!

حق چاپ © ۲۰۰۵، http://WWW.KEEPERSKOOL.SQUARESPACE.COM. تمامی حقوق محفوظ است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر