بایدن دستور کمک نظامی به اوکراین را امضا کرد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الیوم روسیه، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز جمعه فرمان ۴۰۰ میلیون دلاری کمک نظامی به اوکراین را امضا کرد.

بر اساس این گزارش، در دستور بایدن آمده است: به وزیر امور خارجه اجازه می دهم ۴۰۰ میلیون دلار برای ارائه تجهیزات و خدمات دفاعی از وزارت دفاع و آموزش نظامی برای کمک به اوکراین اختصاص دهد.

در همین حال، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد بسته جدید کمک های نظامی به اوکراین شامل ۴ موشک انداز هیمار و ۱۰۰۰ خمپاره ۱۵۵ میلی متری، خودروهای تاکتیکی، قطعات یدکی و سایر تجهیزات و مهمات خواهد بود.

لازم به ذکر است که مجموع کمک های نظامی واشنگتن به اوکراین از آغاز عملیات نظامی روسیه تاکنون به ۷.۳ میلیارد دلار رسیده است.

ماه گذشته، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، بسته کمک نظامی جدیدی به اوکراین، شامل پرتاب موشک های سبک و قابل حمل هیمارس را اعلام کرد.

بایدن همچنین افزود که با توجه به بودجه ویژه اوکراین که با اکثریت قاطع احزاب جمهوری خواه و دموکرات در کنگره آمریکا تصویب شد، ممکن است ایالات متحده به ارسال تسلیحات نظامی بیشتر به اوکراین ادامه دهد.

لازم به ذکر است که روسیه در ۲۴ فوریه سال جاری (۵ مارس سال گذشته) عملیات نظامی ویژه خود را در اوکراین با هدف غیرنظامی و نازی زدایی این کشور آغاز کرد. این اقدام روسیه در حالی صورت گرفته است که به گفته مقامات این کشور در مقابله با سیاست های خصمانه غرب و ائتلاف نظامی ناتو هیچ گزینه دیگری در برابر مسکو وجود نداشت.