بایدها و نبایدها با نور پنل LEDبه گزارش وانانیوز،

نورپردازی پنل ال ای دی در اکثر فضاهای اداری، بیمارستان ها، بانک ها، شرکت های خصوصی و دولتی و حتی مناطق تجاری رایج و رایج شده است. پنل ال ای دی مصرف بسیار کمتر، کیفیت نور بالاتر و طول عمر بیشتری نسبت به چراغ های پنلی نسل قبلی دارد. بنابراین، مدیران بخش های اداری ترجیح می دهند با خرید پنل های ال ای دی برای تجهیز فضای خود در هزینه های خود صرفه جویی کنند. اما این انتخاب مانند هر انتخاب دیگری مستلزم دانستن بایدها و نبایدهای کیفیت نور، کمیت نور، طول عمر لامپ، جنس بدنه و … است که قبل از خرید پنل ال ای دی باید از این نکات آگاه باشید. قیمت پنل ال ای دی نیز بسته به این بایدها و نبایدها در بازار روشنایی بسیار متنوع است و به همین دلیل لازم است قبل از استعلام قیمت چراغ تابلو از آنها مطلع شوید. در این مقاله نکاتی که قبل از نورپردازی با آن ضروری است پنل ال ای دی میدونی ما پول دادیم

  • نور پنل LED باید یکنواخت و یکپارچه باشد.

پنل LED چراغی است که برای روشنایی عمومی اتاق استفاده می شود. به همین دلیل، پنل با کیفیت، پنلی است که نور را به طور یکنواخت ساطع می کند. هنگام چیدمان فاصله پانل های LED نیز باید بسته به زاویه تابش به گونه ای قرار گیرند که فضای تاریکی بین آنها وجود نداشته باشد.

  • همه چیز فقط شدت نور نیست.

یکی از اشتباهات رایج در انتخاب چراغ ها از جمله چراغ های تابلویی، اکتفا به جریان و مقایسه قیمت پنل ال ای دی تنها بر اساس این فاکتور است. کیفیت نور پنل LED یکی از مهمترین فاکتورهای انتخاب در نورپردازی مدرن است. بخشی از این کیفیت مربوط به شاخص رندر رنگ یا CRI لامپ است. به طور خلاصه، شاخص رندر رنگ بیانگر قدرت لامپ در نمایش رنگ طبیعی و شفاف اشیا و دکوراسیون اتاق است. در این مقایسه، شاخص رندر رنگ خورشید ۱۰۰ در نظر گرفته شده است و طبیعتا CRI هر پنل نزدیک به ۱۰۰ کیفیت بالاتر و نور روشن تری دارد. به همین دلیل در انتخاب پنل LED به مشخصات فنی لامپ از جمله CRI آن توجه کنید.

  • درایور پنل LED قدرت نور شما را نشان می دهد.

درایور الکترونیکی یا معمولاً به نام ترانس وظیفه تبدیل جریان و ولتاژ به جریان و ولتاژ مورد نظر برای نور را بر عهده دارد. در این میان فاکتورهای مختلفی وجود دارد که می توان کیفیت پنل ال ای دی را بر اساس درایور اندازه گیری کرد. از جمله می توان به ضریب توان یا PF اشاره کرد که باید بالای ۰.۹۵ باشد تا لامپ شما حداکثر انرژی را به نور تبدیل کند. از طرفی پنل LED Flicker-Free با داشتن یک درایور بدون سوسو و با کیفیت همراه است.

  • به اندازه پنل LED با فضای سقف خود توجه کنید.

پنل های ال ای دی در اندازه ها و مدل های مختلفی تولید می شوند. استفاده از یک پانل بسیار بزرگ در اتاق های کوچک باعث می شود که سطح سقف کوچکتر از حد معمول به نظر برسد. برعکس، استفاده از یک نور پانل کوچک در یک اتاق بزرگ نیز باعث افزایش نقاط تاریک و روشن در اتاق می شود و یکنواختی نور محیط را از بین می برد. بنابراین در انتخاب چراغ های پنل ال ای دی مناسب برای اتاق خود به ابعاد توجه کنید. به طور کلی پنل ۶۰*۶۰ گزینه مناسبی برای نورپردازی چند اتاق است.

  • گارانتی پنل LED بسیار مهم است.

با توجه به اینکه استفاده از پنل های ال ای دی در بسیاری از اتاق های اداری و خدماتی رایج است، لازم است از تجهیزات و لوازمی استفاده شود که بیشترین طول عمر را داشته و کمترین آسیب را به همراه داشته باشد. چرا که علاوه بر نیاز به کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری، عبور و مرور کارکنان و مشتریان در این مناطق می تواند فرآیند تعمیر، تجهیز و نصب را زمان ببرد. در همین راستا پنل های ال ای دی اکووات با ۳ و ۵ سال گارانتی تعویض بدون قید و شرط ارائه می شود تا خیالتان از بابت کیفیت قطعات و طول عمر بالا و صرفه جویی در هزینه ها راحت باشد.

نکات بالا، بایدها و نبایدهای اصلی نورپردازی با استفاده از پنل های LED بود. برای اطلاع از تعداد دقیق پانل های مورد نیاز در اتاق خود، بپرسید قیمت پنل ال ای دی، خرید پنل ال ای دی یا مشاوره در مورد نورپردازیبا کارشناسان فنی Ecovat تماس بگیرید.