با باز شدن کامل مرز آمریکا و مکزیک بر سر واکسن های اجباری مبارزه کنیدال پاسو ، تگزاس (KTSM) – وزارت امنیت داخلی (DHS) اعلام کرده است که آنها علیه COVID -19 واکسینه شده اند و هر مسافری که بتواند واکسیناسیون را اثبات کند می تواند از طریق موارد زیر وارد کشور شود. “بندر ورود زمینی و کشتی” به هر دلیلی.

وزارت امنیت داخلی (DHS) گفت که آنها در ماه نوامبر نقل مکان می کنند ، اما تاریخ دقیقی را اعلام نکرد.

مسافران ضروری مانند رانندگان کامیون و دانش آموزان برای عبور از ایالات متحده نیازی به واکسیناسیون ندارند ، اما اکنون باید مدارک واکسیناسیون را در ژانویه 2022 ارائه دهند.

مرز با ایالات متحده به دلیل بیماری کووید -19 به مدت 19 ماه بر روی همه سفرهای غیر ضروری بسته شده است ، بنابراین بسیاری در این منطقه می گویند که منتظر رفع محدودیت ها هستند.

جان بارلا ، مدیرعامل Borderplex Alliance ، گفت:

“جامعه تجاری محلی ما اولین قدم دیرکرد در مسیر درست را تحسین می کند. مرز ایالات متحده و مکزیک یک محرک اقتصادی مهم برای ایالات متحده است ، زیرا سالانه بیش از 671.1 میلیارد دلار تجارت بین ایالات متحده و مکزیک انجام می شود. علاوه بر این ، مکزیکی ها بین 15 تا 30 درصد از مشتریان خرده فروشی منطقه Borderplex را تشکیل می دهند. این تصمیم به احیای اقتصاد محلی و ملی کمک می کند و جوامع مرتبط با هم را تا حدودی به حالت عادی باز می گرداند. “

ورونیکا اسکوبار ، نماینده کنگره گفت که تصمیم برای بازگشایی مرزها برای همه مسافران از مدتها قبل بوده است.

“من ماه ها استدلال می کردم که ما باید این کار را انجام دهیم ، و این بخشی از دلیل آن است که ما بسیار مهم هستیم که واکسن های مورد نیاز خود را داشته باشیم و همه واکسینه شوند و ما منابع لازم برای کمک به دولت های محلی در موفقیت در این ماموریت را داریم.” ” او گفت. “این امر تأثیر مثبتی بر اقتصاد محلی ما خواهد گذاشت. با ظاهر شدن تعداد بیشتری از مردم در مرکز شهر ، من متقاعد شده ام که مردم سیوداد خوآرز آماده اند تا در جامعه ما پول خرج کنند. ما در حال بازگشایی مشاغل هستیم.”

ایرن آرمنداریز ، زنی که با نماینده اسکوبار مخالف است ، موافقت می کند که مرزها باید دوباره باز شوند و می گوید که او به طور مستقیم مشاهده کرده است که مردم و مشاغل در نتیجه قرنطینه چقدر متحمل آسیب شده اند.

“من در سیوداد خوارز خانواده دارم اما آنها ساکن قانونی نیستند و من نمی توانم بیایم. و متأسفانه ، من می دانم که شهر از دهه 80 و 90 زمانی که NAFTA راه اندازی شد آسیب دیده است. من اهل سیوداد خوارز هستم.”

اما ارمنداریز گفت که با الزام واکسیناسیون افرادی که از آنجا عبور می کنند موافق نیست.

او گفت: “این یک بازگشایی کامل نیست زیرا آنها به طور خاص اظهار داشتند که افرادی که در ابتدا واکسینه نشده بودند نمی توانند از آنجا عبور کنند. ما به مکزیکی ها می گوییم که ما نمی خواهیم آنها به آمریکا بیایند.” “مهاجران غیرقانونی واکسینه شده است. “” شما می توانید بدون دریافت ویزا بیایید ، اما افرادی که بیش از یک سال است در صف انتظار معاینه پزشکی ، پرداخت حق عضویت و دریافت ویزا هستند ، مورد استقبال قرار نگرفته اند. برای از سرگیری ، باید مجدداً مجدداً باز شوید ،” او گفت.

برخی از مشاغل در خیابان ال پاسو گفتند که از افزایش تجارت استقبال می کنند و به KTSM گفتند که منتظر بازگشایی مرز برای همه مسافران هستند.

با از سرگیری محدودیت ها در مارس 2020 ، از جمله ساموئل لارا ، مدیر یک فروشگاه تلفن همراه در شهر ، فروش 80 درصد کاهش یافت.

“من فکر می کنم بازگشایی کامل خواهد بود زیرا در فصل است درست مانند ماه نوامبر. این ماه عالی خواهد بود ، اما نوامبر خوب است زیرا آبان و دسامبر همه ماه های خرید هستند. [months] واقعا قوی “

دیگران ، مانند آنچه در Sunland Park Mall واقع شده است ، می گویند که منتظر احیای تجارت با نزدیک شدن به فصل خرید تعطیلات هستند.

کلی بیکر ، مدیر کل Sunland Park Mall ، گفت که خریداران به مرکز خرید خوش آمدید.

“ما بسیار هیجان زده ایم که این کار را در Sunland Park Mall انجام داده ایم. بیش از 19 ماه است که منتظر آن هستیم و بسیار هیجان زده هستیم که مکزیکی ها را دوباره در Sunland Park Mall ببینیم ، به ویژه در ساعات خرید تعطیلات.”

بیکر افزود که علیرغم کندی تجارت در 19 ماه گذشته ، آماده ارائه خدمات به مشتریان بسیار بیشتر از گذشته است.

“من فکر می کنم تجارت برای همه مشاغل به شدت سقوط کرده است ، اما آنچه در اینجا در Sunland Park Mall واقعاً هیجان انگیز است این است که ما کارهای زیادی را برای جوان سازی مرکز خرید و ایجاد رویدادهای هیجان انگیز برای جامعه انجام می دهیم. 25 در 2021 فروشگاه Dog باز است.”

KTSM برای اطلاع از انواع واکسن ها و نحوه اجرای دستورات علیه مسافران در مرز با امنیت داخلی تماس گرفته است ، اما هنوز پاسخی نداده است.

برای اخبار محلی و اخبار فوری ، ورزش ، هشدارهای هواشناسی ، فیلم ها و موارد دیگر ، برنامه رایگان KTSM 9 News را از آدرس زیر بارگیری کنید:اپ استور اپلیا آنفروشگاه Google Playبه

دیدگاهتان را بنویسید