بدهی فدراسیون به ویلموتس مبلغ کمک بلاعوض چند میلیون ایرانی است


به گزارش وانانیوز،

حسن روشن درباره اعلام حکم تجدیدنظر مارک ویلموتس از فدراسیون فوتبال ایران گفت: به قول برخی دوستان کاش برای آوردن مربی خارجی به خارج از کشور نمی رفتیم! برای آوردن مربی یا بازیکن خارجی باید چهار یا پنج کمیته سایت را تایید کنند. در ایران چون به صورت شخصی تصمیم گیری می شود، هیچ مربی یا بازیکن خارجی با بررسی های گسترده انتخاب نمی شود. نمایندگی ها اعلام می کنند که اتوبوس خاصی در حال حاضر بیکار است و با شرایط شما مطابقت دارد. متاسفانه نه قبل و نه بعد از انتخاب، وضعیت بازیکن یا سرمربی معرفی شده بررسی نمی شود و در نهایت وضعیتی که امروز شاهد آن هستیم.

مهاجم سابق تیم ملی فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: زمانی که قرار است مربی انتخاب شود ابتدا باید در کمیته فنی تایید شود و سپس به کمیته پزشکی مراجعه و معاینه شود. پس از گذراندن معاینات پزشکی باید وی را برای توافقات مالی به کمیته مالی معرفی کنند و در صورت قبولی، بررسی نهایی در کمیته حقوقی انجام می شود. پس از گذر از این کمیته ها، قرارداد باید توسط رهبر مجمع امضا شود. در ایران کمیته فنی تصمیم گیرنده نیست. از ابراهیم قاسم پور تعجب می کنم که چطور به کمیته فنی اتحادیه رفت.

وی در ادامه افزود: در ایران با طرف تماس می گیریم و حتی قرارداد را در پاکت می گذاریم و برایش می فرستیم. انگار از قبل تصمیم گرفته شده که طرف بالاخره بیاد و راحت شکایت کنه! فیفا هم قانونی وضع کرده که هرکس دو ماه حقوق نگیرد می تواند تمام مطالباتش را مطالبه کند و این یعنی هرکس حقوقش را نگرفت و رفت حق با اوست.

پیشکسوت فوتبال ایران با اشاره به تصمیم پرونده ویلموتس خاطرنشان کرد: در شرایطی که مردم ایران هر ماه منتظر ۴۵ هزار تومان یارانه هستند، مربی ای که فقط چند ماه کار کرد و با ملی پوشان نتایج بدی گرفت. تیم فوتبال قرار است بیش از ۱۵۰ میلیارد کرون دریافت کند. مردم با ۴۵ هزار تومان یارانه فقط می توانند چند نان سنگک بخرند. فکر می کنم پولی که قرار است به ویلموتس بدهند یارانه چند میلیون ایرانی باشد. کی روش با اتحادیه هم همین کار را کرد و چون راهش را آموخته بود، پول زیادی به دست آورد. اتوبوس آوردیم ایران که به خاطر ما بیکار شدند و میلیاردی شدند.

روشن در پایان گفت: مهدی تاج با ویلموتس قرارداد بست اما باید دید چه افراد دیگری در این قرارداد مربیگری نقش داشتند. اگر تاج مسئول این معامله است و می خواهد دوباره رئیس فدراسیون شود، پرونده ویلموتس را زیر بغلش بگذارید و به او بگویید حل کنید. اگر او تاج ویلموت را گرفت و دیگران اهمیتی نداشتند، باید خودش هزینه آن را بپردازد.

انتهای پیام/