برگزاری جشنواره «گنجینه‌های شهر من» در تهران/ شناسایی توانمندی‌های سالمندان پایتخت


محمد هادی علی احمدی شهردار منطقه۱۳ تهران در گفت وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، درباره بزرگداشت هفته سلامت از ۱۷ تا ٢٣ اردیبهشت ماه با شعار «سلامت ما، حال خوب ما»، گفت: این هفته فرصتی مغتنم برای تأکید بر اهمیت سلامت به عنوان یکی از ارکان مهم در حفظ و ارتقای جامعه و تحقق توسعه پایدار است و در این راستا، ویژه برنامه‌های متعددی در محلات سیزده گانه از سوی اداره سلامت منطقه ۱۳ پیش‌بینی و تدارک دیده شده است.

وی با اشاره به روز شمار هفته سلامت که به عناوین مختلفی نامگذاری شده است، افزود: این هفته را با اجرای ویژه برنامه‌هایی در محلات گرامی می‌داریم که یکی از این برنامه‌ها، برپایی گذر سلامت در بوستان پیروزی است که با بهره‌گیری از ظرفیت مشارکت مردمی و سازمان‌های مختلف، خدمات سلامت محور ارائه می‌شود.

شهردار منطقه ۱۳ تهران به برگزاری جشنواره غذا در بوستان پیروزی اشاره کرد و اظهار داشت: این جشنواره با شعار نه به فست فود با چندین هدف طراحی شده است که در قالب آن ضمن رقابت شهروندان با یکدیگر با پخت غذای سالم سعی می‌کنیم، سبک زندگی سالم را بین شهروندان ترویج و از سوی دیگر در اقدامی خداپسندانه و به منظور کمک به نیازمندان، همه غذاها، بین نیازمندان توزیع می‌شود.

 احمدی با اشاره آغاز به کار جشنواره گنجینه های شهر من همزمان با هفته سلامت در شهر تهران افزود: منطقه ۱۳ به عنوان منطقه پایلوت دبیرخانه جشنواره گنجینه‌های شهر انتخاب شده و آثار دریافتی این جشنواره در حوزه‌های هنری مختلف را داوری می‌کند. 

شهردار منطقه ۱۳ تهران ادامه داد: این جشنواره که با هدف شناسایی توانمندی‌های سالمندان شهر تهران برگزار می‌شود و اختتامیه آن در مهر ماه سال جاری برگزار و نفرات برتر آن مشخص می‌شوند. 

وی افزود: از دیگر برنامه‌های این هفته اختصاص به افتتاحیه طرح سه شنبه‌های سلامتی مساجد دارد که در قالب آن دوازده میز خدمت در دوازده محله برپا و با ارائه خدمات رایگان میزبان نمازگزاران است.

احمدی اضافه کرد: تیم اسکیت سوار منطقه ۱۳ تحت‌ عنوان پرچمداران سلامت با در دست داشتن پرچم هفته سلامت از ساختمان شهرداری منطقه تا خیابان بهشت مقابل شورای اسلامی شهر تهران با هدف ترویج شعار هفته سلامت حرکت خواهند کرد. 

شهردار منطقه ۱۳، برپایی کارگاه آموزشی سلامت محور، ارائه مشاوره و ویزیت رایگان خانواده‌های کم برخوردار از دیگر برنامه‌های اداره سلامت منطقه برشمرد.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید