بهترین رژیم درمانی رژیم درمانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی بالینی


راههای دستیابی به بهترین رژیم درمانی

بهترین رژیم درمانی چیست ؟ تناسب اندام یکی از دغدغه هایی است که بسیاری از مردم با آن روبرو هستند و همیشه به دنبال راهی برای رسیدن به اندامی زیبا و متناسب بوده اند.

افراد می توانند به دلیل عوامل مختلف مانند عوامل ارثی ، غده تیروئید ، رژیم غذایی نامناسب و غیره چاق یا لاغر شوند که می تواند باعث ناراحتی شود و به متخصص تغذیه مراجعه کند.

بهترین رژیم درمانی

بهترین رژیم درمانی چیست؟

رژیم درمانی شامل مجموعه ای از رژیم های روزانه است که شامل غذای اصلی و چند میان وعده است.

این برنامه درمانی برای افراد مختلف متفاوت است و متناسب با نیازهای روزانه هر فرد از نظر انرژی و وضعیت جسمانی است.

به طور کلی ، می توان گفت ، بهترین رژیم درمانی آیا رژیم غذایی است که:

با مشاهده آن ، فرد مواد مغذی مورد نیاز بدن خود را دریافت می کند و نیازی به تحمل گرسنگی ندارد.

به حفظ سلامت فرد کمک کنید.

کالری ، اسیدهای آمینه ، مواد مغذی ، اسیدهای چرب ، مایعات ، مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز بدن را تأمین می کند.

نیازهای اولیه بدن را بدون ایجاد بیماری ، کاهش وزن و افزایش شدید وزن تأمین می کند.

نحوه تدوین برنامه درمانی و عملکرد آن

افراد باید برای درمان به متخصص تغذیه مراجعه کنند ،

دکتر مهدی شادنوش پس از تعیین نوع تشکیل استخوان ، وزن و قد را محاسبه می کند و بر اساس سن و جنس هر فرد ، برنامه مناسبی را برای وی تدوین می کند.

رژیم غذایی کاهش وزن یا چاقی مطلوب در صورتی موثر خواهد بود که فرد آن را به دقت و در بازه زمانی تعیین شده توسط آن رعایت کند متخصص تغذیه ، برای پیگیری آن

درمان تغذیه چیست؟

تغذیه درمان اساسی بسیاری از مشکلات مزمن مرتبط با بیماریهای متابولیک و چاقی است و تغییر شیوه زندگی می تواند ابزاری قدرتمند برای کاهش و معکوس علائم باشد. دکتر شادنوش در مورد درمان های رژیمی ، که م effectiveثر و رفتاری هستند ، توصیه می کند تا تغییرات طولانی مدت را ترویج دهد.

دیابت نوع 2

دیابت نوع 2 یک اختلال است که با سطح غیر طبیعی قند خون مشخص می شود. تشخیص با اندازه گیری هموگلوبین A1c (HbA1c) انجام می شود. پیش دیابت با HbA1c بین 5.7 تا 6.4 درصد و دیابت کامل با 6.5 درصد و بالاتر تشخیص داده می شود ، که نقطه عطفی است که در صورت عدم کنترل قند خون مشکلاتی مانند رتینوپاتی (از دست دادن بینایی) ایجاد می شود.
خبر خوب این است که اکثر موارد دیابت قابل کنترل هستند و در صورت تشخیص زودهنگام از طریق رژیم غذایی قابل برگشت هستند. در همکاری نزدیک با شما ، دکتر شادنوش کنترل قند خون را با یا بدون دارو بهبود می بخشد.

این دستورالعمل های ساده و علمی در مورد نحوه غذا خوردن با پشتیبانی از رفتار شخصی ارائه می دهد تا به شما در کنترل سلامت خود کمک کند. پروتکل های آنها متناسب با سبک زندگی فعلی شما و متناسب با اهداف شخصی شما برای به حداکثر رساندن پایداری بلند مدت است.

عملکردهای تغذیه ای برای کنترل دیابت

 • درک محور گلوکز-انسولین و نقش غذاهای مختلف
 • کنترل یا جلوگیری از عود دیابت یا پیش دیابت
 • مصرف مواد مخدر را کاهش دهید
 • هماهنگی دیابت با رژیم های دارویی برای جلوگیری از افزایش قند خون

وزن و متابولیسم

دکتر شادنوش می داند که رسیدن به هدف کاهش وزن طولانی مدت چیزی فراتر از خوردن کمتر و ورزش بیشتر است.
با درک روزافزون متابولیسم و ​​ژنتیک انسان ، علم هم اکنون تعاملات پیچیده بین غذا ، ورزش و هورمون ها را که نقش کلیدی در کاهش وزن ، کاهش وزن و حفظ سلامتی و انرژی دارند ، پیوند داده است.

با پیاده سازی یک فرآیند تغذیه پیشرونده از طریق تغییرات رفتاری عمومی ، ما می توانیم به شما در کشف شیوه زندگی روزانه خود کمک کنیم و به شما کمک می کنیم با یک بدن هماهنگ به پیش بروید و از نشاط داشتن بهترین سلامت برخوردار شوید. دکتر شادنوش به منظور ایجاد روند مثبت و شناسایی مشکلاتی که شما را از رسیدن به هدف مورد نظر برای وزن شما باز می دارد ، ارزیابی کاملی از سلامت و عادات غذایی شما انجام می دهد.

راههای دستیابی به بهترین رژیم غذایی برای کاهش وزن

 1. اهداف قابل دستیابی را تعیین کنید
 2. برای وعده های غذایی برنامه ریزی کنید و بر اساس درک غذا غذا بخورید
 3. تعادل بین غذا خوردن و هورمون ها را درک کنید
 4. سلامت تیروئید
 5. برنامه برای آموزش
 6. تکنیک های انگیزش و آگاهی

بیماری قلب و عروقی

تحقیقات جدید ارتباط قوی بین مشکلات قلبی عروقی و التهاب گسترده در سراسر بدن را نشان می دهد ، با شیوه زندگی سالم به عنوان اولین خط دفاعی در پیشگیری و درمان.

پروتکل ایجاد بهترین رژیم درمانی برای بیماریهای قلبی عروقی

اگرچه علم پشت سبک زندگی سالم در حال پیشرفت است ، تلویزیون و اینترنت ما را با اطلاعات گیج کننده و گمراه کننده در مورد اینکه چه بخوریم و چه کار کنیم بمباران کرده است.

دکتر شادنوش حقایق تغذیه ای را از اسطوره ها و اسطوره های دروغین متمایز می کند و یک پروتکل مبتنی بر علم ارائه می دهد که ضمن کاهش التهاب ، نیازهای فردی و شیوه زندگی شما را نیز برآورده می کند. او بر موارد زیر تمرکز دارد:

 • فشار خون پایین
 • کاهش وزن و چاقی مرکزی
 • تعادل مجدد کلسترول و تری گلیسیرید
 • به ورزش نگاه مثبت داشته باشید
 • مصرف مایعات و نمک را مدیریت کنید
 • کاهش استرس و بهبود خواب بهتر

اختلالات دستگاه گوارش

اختلالات گوارشی مانند آلرژی غذایی ، یبوست ، سندرم روده حساس و بیماری التهابی روده شایع است. اگرچه همه اختلالات گوارشی مستقیماً توسط رژیم غذایی ایجاد نمی شوند ، اما اعتقاد بر این است که رژیم غذایی در فرآیند التهابی که سیستم ایمنی بدن ، دستگاه گوارش و میکروبیوم روده را متصل می کند ، نقش دارد. علاوه بر این ، تنظیمات رژیم غذایی بسیار شخصی است و اغلب نیاز به مدیریت سیستماتیک دارد تا مثر باشد. دکتر شادنوش به عنوان یک متخصص تغذیه با تجربه می تواند نیازهای تغذیه ای شما را برآورده کرده و مستقیماً با بهترین رژیم درمانی به شما کمک کند.

اصول بهترین رژیم درمانی برای اختلالات گوارشی

در این رژیم تمرکز بر موارد زیر است:

 • رژیم های غذایی ممنوع
 • FODMAPs برای سندرم روده حساس
 • رژیم غذایی خاص کربوهیدرات برای بیماری التهابی روده
 • برنامه ریزی وعده غذایی برای آلرژی غذایی
 • تغذیه روده ای و تزریقی در خانه

بهترین رژیم درمانی

رژیم کتوژنیک چیست؟

رژیم کتوژنیک ، معروف به مزایای کاهش وزن ، یکی از قدیمی ترین و اثبات شده ترین روش ها در تمام درمان های رژیم غذایی بالینی است که به دهه 1920 برمی گردد. این رژیم کربوهیدرات ها را محدود کرده و چربی ها و فیبرهای سالم را افزایش می دهد تا تولید کتون ها را در کبد افزایش دهد. بدن از کتون به عنوان منبع سوخت بسیار کارآمد و خالص استفاده می کند. تحقیقات نشان داده است که رژیم کتوژنیک می تواند بسیار ضدالتهاب باشد و شهرت آن به عنوان یک درمان ایمن و م effectiveثر در بسیاری از موارد رو به افزایش است. شواهد قوی و معتبری از مزایای بالینی در موارد زیر به دست آمده است:

 1. دیابت نوع 2
 2. بیماری قلب و عروقی
 3. کاهش وزن
 4. صرع

همچنین شواهد جدیدی در مورد مزایای موارد زیر وجود دارد:

 • سرطان
 • سندرم تخمدان پلی کیستیک
 • آکنه
 • بیماریهای عصبی مانند سرطان مغز ، آلزایمر ، پارکینسون ، اوتیسم ، آسیب مغزی و ALS

آیا کسی می تواند از این رژیم استفاده کند؟

با این حال ، رژیم کتوژنیک برای همه توصیه نمی شود و اجرای آن بدون نظارت مناسب دشوار است. اساساً ، همکاری نزدیکی بین پزشکان و متخصصان تغذیه در افرادی که داروهای دیابت مصرف می کنند وجود دارد. دکتر شادنوش یک ارزیابی دقیق و عمیق از سلامت تغذیه برای تعیین مناسب بودن و اهداف اعلام شده ارائه می دهد.

وی سپس از تجربیات خود در زمینه دستیابی به کتوز (یک فرآیند متابولیک معمولی که بدن برای مادام العمر انجام می دهد) به عنوان یک اهرم برای ساده سازی و تأثیرگذاری آن تا حد امکان استفاده کرد. از پتانسیل مشترک جلوگیری می کند و پروتکل شما را برای بهبود تعادل مواد مغذی مهم طراحی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید