بهترین غذاها برای پایان مهمانی چیست؟


بسیاری از رژیم های رایج مردم را تشویق می کند که روزه بگیرند و در مورد فواید آن صحبت کنند. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که روزه داری می تواند فوایدی داشته باشد ، اما هیچ اجماعی در مورد بهترین غذاها برای افطار یا پایان روزه وجود ندارد.

در سال های اخیر ، به لطف رژیم هایی مانند رژیم 5: 2 ، روزه داری متناوب ، همراه با انواع دیگر روزه ها ، رواج یافته است.

روشهای مختلفی وجود دارد که به فرد توصیه می شود کالری دریافتی خود را در روزها یا شبهای خاص کاهش دهد.

مهم نیست که چقدر کالری می خورید تا افطار کنید ، اما برخی از متخصصان رژیم مدیترانه ای را توصیه می کنند.

این مقاله روزه داری و فواید احتمالی آن را مورد بحث قرار می دهد. در مورد اینکه چه چیزی برای افطار کردن بهتر است بخورید بحث می کند و هم برای روزه داری کوتاه مدت و هم برای روزه داری طولانی مدت امتیاز می گیرد.

روزه و فواید آن

این روش در بین بسیاری از مردم رایج شده است زیرا اعتقاد بر این است که آنها می توانند سلامتی و طول عمر خود را با روزه گرفتن یا روزه گرفتن و همچنین کاهش وزن افزایش دهند.

در طول تاریخ ، افرادی بوده اند که به دلایل معنوی ، برای بقا یا به دلایل مذهبی روزه گرفته اند.

انواع رایج روزه داری شامل روزه گرفتن یک روز در میان ، روزه داری طولانی مدت در طول شب و روزه داری است.

شواهد از مطالعات حیوانی نشان می دهد که روزه داری متناوب ممکن است برای کاهش وزن و پیشگیری از بیماری های مزمن مثر باشد. محققان معتقدند که این ممکن است به دلیل تأثیرات روزه داری بر ریتم شبانه روزی ، میکروبیوم روده و متابولیسم باشد.

مطالعه دیگری نشان می دهد که این مزایا ممکن است به دلیل تغییر در متابولیسم بدن باشد. از آنجا که روزه کار می کند ، بدن منبع انرژی خود را از گلوکز به چربی و کتون تغییر می دهد.

تولید کتون یا کتوژنز ، مقاومت بدن را در برابر استرس اکسیداتیو و التهاب افزایش می دهد و برای سلامتی و پیری مفید است.

همچنین بخوانید: رژیم غذایی ناشتا چیست؟

آیا مهم است که بعد از روزه داری چه می خوریم؟

برخی از رژیم های غذایی روزه داری محبوب ، مانند رژیم غذایی 5: 2 ، به مردم توصیه می کنند از رژیم مدیترانه ای به دلیل مزایای آن استفاده کنند.

اما مهمترین جنبه روزه داری محدود کردن مصرف انرژی از غذا به روزها یا ساعتهای خاص است. این روش به بدن اجازه می دهد تا انرژی مورد نیاز خود را از چربی ها و کتون ها دریافت کند.

هنگامی که فرد پس از یک دوره ناشتایی دوباره شروع به خوردن می کند ، سطح قند خون او افزایش می یابد و بدن از کربوهیدرات ها برای انرژی استفاده می کند. در نتیجه ، آنچه فرد در طول روزه می خورد یا نمی خورد مهمتر از آن چیزی است که برای افطار می خورد.

با این حال ، شاید بهتر باشد افرادی که برای کاهش وزن روزه می گیرند ، از کربوهیدرات های تصفیه شده کمتر برای افطار استفاده کنند ، زیرا تحقیقات نشان داده است که می تواند منجر به افزایش وزن شود.

غذاهای جامد مناسب

نکاتی برای روزه داری کوتاه مدت

روزه داری کوتاه مدت می تواند شامل 16 ساعت ناشتایی یک شبه یا کاهش 600-500 کالری دو روز در هفته باشد.

در طول روزه داری ، روزه دار یا چیزی نمی خورد یا بسته به رژیم غذایی خود ، غذای خود را به مقدار مشخص محدود می کند.

بسیاری از متخصصان تغذیه رژیم غذایی مدیترانه ای را برای روزهای کم کالری یا روزه داری (بر خلاف روزهای روزه داری) توصیه می کنند.

برخی از روش های روزه داری به افراد اجازه می دهد تا سبزیجات ، سوپ و آب سبزیجات بخورند به شرطی که از تعداد کالری مجاز تجاوز نکند. آنها همیشه باید به اندازه کافی آب بنوشند.

مردم باید آگاه باشند که مکمل هایی مانند پودر پروتئین ، مولتی ویتامین های جویدنی و اسیدهای آمینه زنجیره ای شاخه دار می توانند روزه را بی اثر کنند.

تحقیقات نشان می دهد که ترکیب ورزش با روزه داری متناوب می تواند عملکرد ذهنی و جسمی را بهبود بخشد.

همچنین بخوانید: 25: رژیم سریع چیست؟

نکاتی برای روزه داری طولانی مدت

برخی تحقیقات اثرات مثبتی را نشان می دهند روزه داری طولانی مدت است ، اما باید زیر نظر پزشک انجام شود.

در مطالعه ای که روی 219 نفر انجام شد ، 1422 شرکت کننده 4 تا 21 روز و در مجموع یک سال روزه گرفتند. در طول روزه داری ، فقط 200 ، 250 کالری آب ، آب میوه و سوپ سبزیجات می خوردید.

این افراد در 85 درصد از بیماریهای اصلی خود پیشرفت داشته اند. محققان گفتند که روش روزه داری مورد استفاده در این مطالعه ایمن بوده و توسط شرکت کنندگان به خوبی تحمل می شود. عوارض جانبی گزارش شده شامل موارد زیر است:

  • اختلال خواب
  • گرسنگی
  • سردرد
  • ورزش درد
  • خستگی

در پایان دوره روزه داری ، محققان دوباره به شرکت کنندگان غذای گیاهی ارگانیک با ارزش روزانه 800 تا 1600 کالری در دوره های 4 روزه دادند.

مجدداً باید اشاره کنیم که این تحقیق زیر نظر متخصصان پزشکی انجام شده است و افراد نباید بدون مشورت با پزشک به مدت طولانی روزه بگیرند. مخصوصاً این افراد:

  • افراد بیمار
  • افرادی که دارو مصرف می کنند
  • زن باردار
  • مادران شیرده

روزه داری می تواند با محدود کردن میزان کالری مصرفی و تغییر متابولیسم بدن ، تأثیرات مثبتی بر سلامتی بگذارد.

کاهش کتون می تواند التهاب ، استرس اکسیداتیو و در نتیجه کاهش وزن را کاهش داده و خطر بیماری های مزمن را کاهش دهد. لازم به ذکر است که همه رژیم ها باعث ایجاد کتون نمی شوند.

انواع مختلفی از رژیم های غذایی ناشتا وجود دارد. برخی از معروف ترین آنها رژیم 5: 2 و رژیم 16 ساعته است. اینکه مردم باید چه غذایی بخورند بستگی به نوع رژیم غذایی آنها دارد. در مجموع ، آنها یا چیزی نمی خورند یا کالری دریافتی خود را در روزها یا ساعات خاصی از روز کاهش می دهند.

برای افطار کردن ، هیچ قانون خاصی وجود ندارد که می گوید غذا خوردن بهتر است. با این حال ، برخی از کارشناسان برای انسان پیشنهاد می کنند. از رژیم غذایی مدیترانه ای پیروی کنید.

پرهیز از افزودن قند به افراد نیز می تواند باعث کاهش وزن شود. با این حال ، افراد می توانند رژیم های ناشتایی طولانی مدت را تنها پس از مشورت با متخصص شروع کنند.

دیدگاهتان را بنویسید