بیل کلینتون به دلیل عفونت غیر کرونا در بیمارستان بستری شدواشنگتن (AP) – سخنگوی وی پنجشنبه گفت که بیل کلینتون ، رئیس جمهور سابق آمریکا روز سه شنبه در بیمارستانی در کالیفرنیای جنوبی بستری شد اما “بهتر” بود.

آنجل اورینا در بیانیه ای اعلام کرد که کلینتون 75 ساله عصر سه شنبه به دلیل عفونت غیر مرتبط با کووید در مرکز پزشکی دانشگاه ایروین کالیفرنیا بستری شد.

در این بیانیه آمده است: “او در حال بهبودی خوب است و از پزشکان ، پرستاران و کارکنان که مراقبت های زیادی را ارائه می دهند بسیار سپاسگزار است.”

دومین بیانیه سخنگوی کلینتون به نقل از پزشکان دکتر آلپش امین و دکتر لیزا باردک بود که گفتند رئیس جمهور سابق “آنتی بیوتیک ها و مایعات IV” انجام داده است.

پزشکان می گویند: “پس از دو روز درمان ، تعداد گلبول های سفید خون رو به کاهش است و به خوبی به آنتی بیوتیک ها پاسخ می دهد.

در سالهای پس از خروج کلینتون از کاخ سفید در سال 2001 ، رئیس جمهور سابق با تهدیدهای سلامتی روبرو شد. در سال 2004 ، پس از تجربه طولانی مدت درد قفسه سینه و تنگی نفس ، تحت عمل جراحی بای پس چهارگانه قرار گرفتم. او در سال 2005 برای جراحی روی قسمتی از ریه به بیمارستان بازگشت و در سال 2010 یک جفت استنت در شریان کرونری او کاشته شد.

او با کاهش وزن و پذیرش رژیم غالباً گیاهخواری که بهبود سلامتی را گزارش می کرد ، پاسخ داد.

او همچنان برای نامزدهای دموکرات ، از جمله همسرش هیلاری ، که در نامزدی ریاست جمهوری سال 2008 شکست خورده بود ، به سرگردان برمی گردد. و در سال 2016 ، کلینتون (پدربزرگش ، که در آن زمان نزدیک 70 سال داشت) به کمپین بازگشت و همسرش به دنبال کاخ سفید برای نامزدی دموکرات ها بود.

مرکز پزشکی UCI در شهرستان اورنج ، در 64 کیلومتری جنوب شرقی لس آنجلس واقع شده است. هنوز مشخص نیست که چرا کلینتون در کالیفرنیای جنوبی بوده است.

__

رابرت جابلون ، خبرنگار آسوشیتدپرس مستقر در لس آنجلس در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید