تاثیر منفی تنش ها در تایوان بر سهام سازندگان نیمه هادی


به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، سفر روز سه شنبه نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان که چین آن را قلمرو خود می داند، پیامدهای عمده ای در پی داشت. سطح جهانی و به تنش بین واشنگتن و پکن دامن زد

چین سفر پلوسی را که دومین مقام آمریکایی و منتقد قدیمی چین است، پیامی دلگرم کننده برای اردوگاه استقلال طلب تایوان دانست و بارها نسبت به آن هشدار داده است.

تایوان بزرگترین شرکت تولید نیمه هادی جهان برای ده ها شرکت فناوری جهانی است. سهام شرکت تولید نیمه هادی تایوان TSMC دیروز ۲.۴ درصد سقوط کرد، در حالی که سهام United Microelectronics 3 درصد کاهش یافت.

کاهش ارزش سهام این شرکت تایوانی بزرگترین کاهش در سه هفته گذشته بود. مایکل هیوسون، تحلیلگر بازار در CMC Markets UK، گفت که دورنمای تجاری نامطمئن در آسیا، ناشی از تنش ها در تایوان، احتمالاً بر بازار نیمه هادی ها تأثیر می گذارد.

بازار نیمه هادی ها در سایر نقاط جهان نیز کاهش یافته است. Infineon آلمان از کاهش ۲.۳ درصدی ارزش در این بازار خبر داده است و شرکت های هلندی ESLM، ESMI و BASI نیز از کاهش ۳ تا ۴ درصدی ارزش سهام در بازار خبر داده اند. این کاهش برای سازندگان تراشه های آمریکایی انویدیا، اینتل، کوالکام و میکرون کمی بیش از ۱ درصد بوده است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید