تاکید استاندار کرمان بر روایت دفاع مقدس در مدارس


به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، محمدمهدی فداکار صبح امروز در جلسه مشترک شورای هماهنگی هفته دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار داشت: دو سال کرونا شرایط را برای برگزاری محدود کرده بود. اما امسال با بازگشایی مدارس من می‌توانیم فعالیت‌های بهتری را در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام دهیم.

وی افزود: پیشکسوتان دفاع مقدس و سخنوران باید روایت دفاع مقدس را به بهترین شکل در مدارس داشته باشند چرا که این گونه برنامه ها از تحریف جلوگیری می کند.

استاندار کرمان نیز بر حضور و بازدید اولیای مدارس آذین بندی شده شاهدا در کنار خانواده های معظم شهدا تاکید کرد و گفت: ادارات نیز باید برنامه های ویژه ایثار و شهادت داشته باشند.

فداکار معرفی کتاب یادواره شهدا و رزمندگان را برای روشنگری و آشنایی جامعه ضروری دانست و گفت: گلزار شهدای گمنام باید به بهترین شکل ممکن ساماندهی شود و انتشارات محیطی، دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران برگزار شود. باید تضمین شود.

محمود مهدوی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان نیز اظهار داشت: «ما مقاومیم» به عنوان شعار امسال هفته دفاع مقدس انتخاب شده است و برنامه های این هفته از این هفته آغاز می شود. ۹ شهریور و تا ۷ مهرماه، روز بزرگداشت و یاد فرماندهان دفاع مقدس ادامه دارد. .

وی برنامه اصلی گرامیداشت هفته دفاع مقدس را دیدار زنده و ویدئو کنفرانس رهبر معظم انقلاب اسلامی و تجلیل از یک میلیون نفر از جانبازان دفاع مقدس در سراسر کشور در ۳۰ شهریور ماه عنوان کرد.

مهدوی افزود: رونمایی از ۷۰ عنوان کتاب در حوزه شهدا و دفاع مقدس، دیدار و تجلیل از خانواده شهدا، رژه نیروهای مسلح توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران، تدفین شهدای گمنام از جمله برنامه های گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گمنام است. هفته دفاع مقدس

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان گفت: استان کرمان با ۳۳۰ شهید گمنام به ۱۲۲ گلزار مزین و مفتخر است که تاکنون چهار شهید شناسایی و نامگذاری شده اند.

مهدوی تصریح کرد: تمام اماکن مزین به شهدای گمنام درخواست مردم است و ۱۶۸ درخواست در این زمینه داریم که ۱۶ مورد با یک درصد آمادگی برای تدفین تایید شده است.

ایرانمنش رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان از برگزاری جشنواره گل لاله، نواخته شدن زنگ ایثار و شهادت در گلزار شهدا، دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران، تبلیغات محیطی متناسب با ایام خبر داد.

بر اساس اعلام ستاد منطقه ای جنوب شرق ارتش به مناسبت چهل و دومین سالگرد دفاع مقدس ۴۲ ویژه برنامه در استان تدارک دیده شده است و مراسم رژه یگان های پیاده و موتوری ۱۰ شهریورماه برگزار می شود.

انتهای پیام/۸۰۰۱۷/ب
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید