تجهیز بیش از ۲۰۰۰ نانوایی گلستان به دستگاه کارتخوان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، سید محمد دهنوی روز شنبه در شورای اداری استانداری اظهار داشت: در سفر به تاتارستان اقدامات موثری برای ارتباط دو طرف انجام شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان ادامه داد: عمده صنایع این استان مربوط به تولید هواپیما، قطعه سازی، خودروسازان و مجموعه ادوات کشاورزی است و به گلستان پیشنهاد همکاری دادند.

وی افزود: بخشی از تعامل ما حول محور توسعه صنعت و کشاورزی شکل گرفت.

دهنوی گفت: در روزهای آتی تیمی از کارشناسان تاتارستان برای بررسی موضوعات مطرح شده در دیدار استاندار گلستان و رئیس جمهور به گلستان سفر می کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان تصریح کرد: اگر در این مدت و پس از بررسی های انجام شده به محورها و توافقات خوبی با یکدیگر دست پیدا کنیم، توافق مشترکی بین گلستان و تاتارستان انجام خواهد شد.

دهنوی افزود: توسعه ارتباطات در حوزه کشاورزی از جمله فروش محصولات، بذر، سموم و همچنین توسعه تجارت تجاری از طریق مسیر دریایی ایران از جمله موارد مطرح شده در دیدار دکتر زنگنه با رئیس جمهور تاتارستان بود.

وی همچنین گفت: از دیگر محورهای توافق دو طرف می توان به تعاملات فرهنگی اشاره کرد که با توجه به مسلمان بودن بیش از ۷۰ درصد جمعیت تاتارستان و وابستگی فرهنگی به ایران، این مشکل ظرفیت مناسبی برای گردشگری است. و تعاملات فرهنگی

در ادامه این جلسه معاون اداری مالی در خصوص اقدامات انجام شده در راستای طرح همگانی سازی یارانه ها به استاندار گلستان گفت: یکی از مهمترین اقدامات ما در این زمینه که کمک زیادی به ساماندهی این وضعیت کرد، تشکیل شهید امانی- بود. لیرن

دهنوی با بیان اینکه پنج برابر ورود کالا به بازار است، ادامه داد: با تمهیدات انجام شده و عرضه کالاهای اساسی به جز اولین روز از رواج یارانه ها، مشکل و کمبودی در بازار نداشتیم.

وی افزود: با اصلاحات انجام شده در قانون مجازات و اختیارات خوبی که در این زمینه به مسئولان داده شد، افزایش جریمه ها موجب کاهش چشمگیر جرایم در بازار شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان در خصوص راه اندازی شبکه فروش نان در استان گفت: تاکنون بیش از ۲ هزار و ۲۳۰ دستگاه کارتخوان در نانوایی های استان ها نصب شده است و کمتر از ۳۰۰ نانوایی به صورت سنتی به فروش می پردازند. بر اساس پیش بینی ها تا مرداد ماه این رقم به صفر خواهد رسید.

دهنوی در پایان از استفاده از سامانه نظارتی برای کنترل بازار خبر داد و اظهار داشت: یکی از مواردی که به زودی در کارگروه آرد و نان به تصویب می رسد، سهمیه بندی شیر است.