تشکیل ۱۰ تیم فناور در جهاد دانشگاهی سمنان


به گزارش خبرگزاری پدر از سمنان، علی منصفیراد رئیس جهاد دانشگاهی استان سمنان در دیدار با ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان استان سمنان با اشاره به چهل و دومین سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی به فرمان امام خمینی (ره) فرمودند: با توجه به نامگذاری سال ۱۴۰۱ به عنوان «تولید، دانش بنیان، اشتغالزایی» شعار امسال جهاد دانشگاهی نیز گرامیداشت چهل و دومین سالگرد تاسیس این سازمان است. نهاد انقلابی با عنوان «جهاد دانشگاهی؛ اکوسیستم نوآوری نخبگان ایران» نامگذاری شده است.

وی افزود: از ابتدای سال جاری و در راستای تکریم شعار و فرمان مقام معظم رهبری، برنامه ها و مأموریت های ویژه و مناسبی در زمینه تولید و خدمات دانش بنیان در مجتمع جهاد دانشگاهی استان سمنان با همدیگر تدوین و اجرا شده است. نگاهی به توسعه و توسعه استان در این مناطق است

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان تصریح کرد: طرح های فناورانه در جهاد دانشگاهی استان در چهار حوزه پزشکی و بیوتکنولوژی، معدن و شیمی، دامپروری سبک و مراکز نوآوری و شکوفایی در حال تهیه و اجراست.

منصفیراد ادامه داد: در پزشکی و بیوتکنولوژی، کلینیک ناباروری، کلینیک دیابت (مرکز جامع ترمیم زخم) و خدمات مهندسی بافت (زیر نظر مرکز جامع زخم) در حال اجراست.

وی بیان کرد: در حوزه معدن و شیمی سه طرح تولید مالچ طبیعی، تولید کودهای آلی و تولید قطعات حفاری معادن غیرنفتی به عنوان کار ویژه در حد ظرفیت معدنی و پتانسیل های موجود در استان در حال انجام است. .

رئیس جهاد دانشگاهی استان سمنان تاکید کرد: در دام سبک با توجه به مصوبه سفر رئیس جمهور به استان سمنان تحت عنوان طرح قطب ملی دام شهرستان مهدیشهر، راه اندازی مرکز اصلاح نژاد دام (دام سبک). بیوتکنولوژی) و راه اندازی ایستگاه پرورش قوچ سنگسری به عنوان دو پروژه فناوری در استان سمنان در حال اجراست.

وی همچنین از فعالیت چهار مرکز نوآوری و شکوفایی در این موسسه خبر داد و اظهار داشت: مرکز نوآوری و شکوفایی نرم افزارهای مبتنی بر تلفن همراه و تبلت، مرکز نوآوری و شکوفایی طراحی اپلیکیشن موبایل، مرکز نوآوری و شکوفایی مواد و تجهیزات پزشکی و مرکز نوآوری. و صنایع رونق دام و تبدیل در جهاد دانشگاهی استان فعال است و ۱۰ تیم فناور در این مراکز ایده های فناورانه و دانش بنیان را طراحی و اجرا می کنند.

منصفراد با بیان اینکه طرح های فناورانه جهاد دانشگاهی در راستای ماموریت اصلی جهاد دانشگاهی تصویب شده است، ادامه داد: امسال طرح های فناورانه بیشتری در مراکز دامپروری و درمان ناباروری، میادین معدنی و … اجرا می شود.

وی افزود: طرح های فناورانه جهاد دانشگاهی سمنان زمینه اشتغال مستقیم و غیرمستقیم را فراهم می کند که با اجرای کامل این طرح ها برای ۶۰ تا ۷۰ نفر اشتغال ایجاد می شود.

انتهای پیام/۷۴۰۰۱/م/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید